Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

"Quadrifogliota" testirajo na Nurburgringu

https://www.youtube.com/watch?v=F6y7lqDeFRE
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Arteon in Stelvio odlično, Mustang zadovoljivo

Slika


Pri EuroNCAP so pred začetkom poletja namerno razbili 7 novih avtomobilov, z namenom preverjanja kako varni so.
Danes objavljajo poročilo.


Tokrat so pod drobnogled vzeli Alfo Stelvio, Hyundaija i30, Opel Insignio, Seat Ibizo, VW Arteona, Hondo Civic in Ford Mustang. Potem, ko je v začetku leta prejel le dve zvezdici, so zdaj prenovljenemu modelu tamkajšnji mojstri podelili še eno dodatno na račun serijsko vgrajenih varnostnih sistemov in izboljšanemu delovanju sprednjih dveh varnostnih blazin. Štiri zvezdice so namenili novi Hondi Civic zaradi nižje varnosti pri otrocih na zadnjih sedežih, vseh ostalih 5 modelov pa se je uvrstilo v klub s petimi zvezdicami.

Pri EuroNCAP so posebej izpostavili VW Arteona in Alfo Stelvio, ki sta domala v vseh kategorijah dosegala najvišje ocene, omembe vredna je tudi visoka ocena pri Seat Ibizi zaradi dejstva, da ima serijsko vgrajen sistem za samodejno zaviranje v sili s prepoznavo pešcev, medtem ko je Hyundai i30 prepričal z visoko oceno predvsem pri varnosti otrok ter potnikov na sprednjih sedežih, do podobnih ugotovitev pa so inženirji prišli tudi pri Opel Insigniji.



Vir: Avtomanija, http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=17113" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Stroj.
=D>
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Tank :D A to fabrika namensko izdela nekaj vozil za te teste ?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Officielno je, da testna vozila anonimno kupijo v prodajnem salonu.
Uporabniški avatar
kostolomc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: To Dec 20, 2005 6:24 pm
Kraj: "Moj dom je Lublana ...."

No da še tukaj napišem mojo izkušnjo z današnjim testom 2,2 Turbo Q4 z 210 kavali.
Najprej pohvala Avto Triglavu za ultra hiter odziv...presenečen sem bil pozitivno zelo...v torek sem kliknil na prijavo za testno vožnjo včeraj(sreda) sem dobil klic in danes (četrtek) že preživel sanjsko urico na štirih kolesih :wink: :wink: :wink:
Prvi vtis mnogo boljši kot v Giulii..res da je bila tista osnovo opremljena tale pa full naloudana,
No že sedeži so bili ultra udobni za mojih 105 kil in skor 2 metra višine. električno nastavljiv v vse žive strani. Oprijel se me je pa ko školjka..se mi zdi kot da bi bil v pilotski kabini.
Volan, drža na cesti, vse se mi je zdelo podobno kot v Juliji ...odlično....tale testna je bila avtomatik tako sem se celo uro igral z unimi obvolanskimi komandami in moram rečt da sem se počutil k u formuli...šel sem sicer samo do Brnika in naredil tam par fotk..se zapeljal mal po travnatih bregovih..za štos sm se cel zbasal tudi v prtljažnik in sem bil udobno not nameščen :wink: :wink: :wink: placa je več ko preveč za moje potrebe....
Za kako obširnejšo testiranje je seveda ena urca premal...ampak moram priznat da mi je sedla v roke in tudi jaz sem dobr sedel vanjo...ko sem se po vožnji prestavil v mojo "bogo" julko QV sem se počutil k v konzervi sardin :wink: :wink: :wink:
Ja ja ko bom menjal avto bom definitvno gledal v to smer in si omislil seveda bencinsko izvedbo samo v kaki lepši barvi..
evo to je to
še malo slikovnega materijala če mi ga bo uspelo objavit tukaj..drugače sem na FB že objavil par fotk


Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika


Slika

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

=D> =D>
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Porka fix, sem pri njih že tri nove alfulje kupil, in ni hudič, da ne bom deležen take pozornosti. Ne zanima me kanta za starce, ampak kaj bolj pristnega iz Alfine konjušnice.
Stelvio je produkt za zavaljene možakarje, ki imajo le še kolena trda. Kaj novodobni homo sapiens to potrebuje? Priznam pa, da je to eden najmanj grdih velikih kant na trgu. Za afliste 70+ bo menda Serđo izpljunil novega spiderja. Serđo, daj že, saj je biznis že na +.
Ne zamerite, ob hrolšu človek napiše tudi kaj, kar ni treba.
PS: ko ne bom dorasel SF-ju 848, bom pa res šel na 4 kotače zgoraj brez.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Odlično =D>
Sem ti že na FB želel reči, da vtise s Stelviom pripikaj tudi na forum .... :wink: 8) :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Test z angleškimi podnapisi, možakar je bil kar navdušen nad avtom.

Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zakaj v angleščini, če je na forumu alfa_samec lepo prevedel v domači jezik?

Jeremy Clarkson: 2017 Alfa Romeo Stelvio:
http://alfa-klub.com/jeremy-clarkson-20 ... o-stelvio/" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Aha nisem spremljal novic. Potem pa še boljše.

Tole je pa čudno...pri temle prispevku mi da opcijo brisanja pri urejanju..pri zgornjem kjer je link do Clarksonovega review-a pa ne. V glavnem prosim za izbris dotičnega prispevka.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dokler uporabnikov post ni prepisan, je izbris še mogoč, kasneje pa ne več ... :wink:
Tvoj komentar naj pa (če se strinjaš) kar ostane, ker sem z razlogom pripikal link Clarksonovega komentarja v slovenščini in se mi zdi prav, da je v tej temi to omenjeno.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Slika
Odgovori
  • Informacija