Raznorazne težave - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ROBERTH napisal/-a: Če Dec 29, 2022 11:14 am AR Giulia Veloce 210 KM, čipana....
-> P24D1
Google pravi, da je to nekaj vezano na DPF... prva zadeva, ki mi pade na glavo, je čipanje in pogosto mesarjenje glav, ki o tem ne vedo veliko.... Tribes ni v teh vodah (če se motim, prosim za info..)...

Alana sem že parkrat klical, (pred parimi tedni) in je očitno toliko zaseden (ali so posredi drugi razlogi??) da ni utegnil dvigniti telefona. Imamo koga drugega?... kajti s tako zadevo je uradni servis zadnje mesto, kamor greš....
Huh nimam zgleda cifre vec, spusti mi sms da vem pa se slisiva.
Napaka je bila ista ze na eni pa se je PM senzor menjal in je mir.
Lahko je pa kaj tretjega seveda :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Včerajšna težava. Šel sem v Rogaško, vklopil sem tempomat in ko sem čez par minut želel povišati hitrost, se ni nič zgodilo.Izpisalo je neko napako v oranžnem, brez očal nisem točno videl kaj. Torej 100 km mi tempomat ni deloval, bal sem se avto ustaviti in ponovno zagnati, ker sem bil v Rogaški naročen na preiskavo in sem se bal, da mi morda avto ne bo vžgal.
Ko sem prišel v Rogaško sem avto ugasnil, ponovno zagnal, še vedno je bila napaka. Čez 3 ure, ko sem odhajal je bilo vse v redu.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Priklop na spodoben tester in iz zgodovine razbrati povod za to napako...
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Komu tu jasno, kakšen bi lahko bil razlog za nedelujoče senzorje + lučka ParkSense unavailable? Akumulator star 1 leto, drugih težav ni, kamera dela ok, umazani niso, na videz tudi ne poškodovani.

Če priporoča kdo koga, ki bi lahko preveril LJ + okolica, se seveda priporočam :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Men jih je izklaplal doklr je okvirčk spredne tablce jih motu



Edit: Izbrisan nepotreben citat komentarja neposredno nad odgovorom ...
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

AR164TB napisal/-a: Pe Jan 20, 2023 3:47 pm Včerajšna težava. Šel sem v Rogaško, vklopil sem tempomat in ko sem čez par minut želel povišati hitrost, se ni nič zgodilo.Izpisalo je neko napako v oranžnem, brez očal nisem točno videl kaj. Torej 100 km mi tempomat ni deloval, bal sem se avto ustaviti in ponovno zagnati, ker sem bil v Rogaški naročen na preiskavo in sem se bal, da mi morda avto ne bo vžgal.
Ko sem prišel v Rogaško sem avto ugasnil, ponovno zagnal, še vedno je bila napaka. Čez 3 ure, ko sem odhajal je bilo vse v redu.
V večini primerih je za nedelovanje kriv dež ali sneg. Tudi v opozorilu napiše da se mora očistit senzor. Ponavadi ne deluje tudi v kombinaciji z avtomatskim vklopom dolgih luči.
Slika
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

kovach napisal/-a: So Jan 21, 2023 9:32 pm Men jih je izklaplal doklr je okvirčk spredne tablce jih motu



Edit: Izbrisan nepotreben citat komentarja neposredno nad odgovorom ...
Dober ugib, ampak žal ne :) sem dal tablico dol, pa je ista napaka - napiše pa samo ob kontaktu ParkSense unavailable, žal pa tudi ne napiše, ali je napaka spredaj ali zadaj..
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Vlaga v senzorju ali konektorju. Tester bo najbrz vec pokazal.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Kingfisher napisal/-a: To Jan 24, 2023 4:07 pm
kovach napisal/-a: So Jan 21, 2023 9:32 pm Men jih je izklaplal doklr je okvirčk spredne tablce jih motu



Edit: Izbrisan nepotreben citat komentarja neposredno nad odgovorom ...
Dober ugib, ampak žal ne :) sem dal tablico dol, pa je ista napaka - napiše pa samo ob kontaktu ParkSense unavailable, žal pa tudi ne napiše, ali je napaka spredaj ali zadaj..
Ja men je piskal sam da sm kontakt dal, pa je pol včasih nehal, če pa je bla po pranju/dežju pa sploh žur 😄 zdj mam nalimano pa nimam več težav :)
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Jaz sem sprednjo tablico prilepil in od takrat s senzorji ni več težav, prej so se pa redno pojavljale.

Zdaj se mi je pa prižgala lučka za motor - test je pokazal na senzor DPF delcev (ali nekaj takšnega) :cry:
Zadnjič spremenil atek, dne To Okt 17, 2023 6:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Torej po izkušnjah je obratno? Petronasov OEM katalog ponudi napačne podatke? Groza... ](*,)
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Mene pa zanima a kdo pozna zadevo, ce bi dal matrix luci in nove stevce v Stelvio QV 2022 ?

treba je ziher reprogramirati, pa kaj se??

lp Matej
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Ne najdem zdele teme na enem od tujih forumov, je že dolga debata.

Ampak glede na to, da so LED matrične, nekaj gotovo potrebno dodati ali preprogramirati.
Če bo že kaj mogoče, bo to verjetno zgolj namesto 35W AFS luči.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Matej46 napisal/-a: So Feb 11, 2023 9:20 am Mene pa zanima a kdo pozna zadevo, ce bi dal matrix luci in nove stevce v Stelvio QV 2022 ?

treba je ziher reprogramirati, pa kaj se??

lp Matej
Za Stelvia ne vem, ampak je verjetno isto kot pri Giuliji. Števce se da zamenjat, in bi naj delovali če je vsaj MY2020, torej zadnji FL z touchscreen radijem, v tvojem primeru je zadeva rešena. Za pfl modele torej 16-19 je treba menjati klima komande oz. modul, lcd screen in radio enoto. Madžari Etuners vse to ponujajo za cca 3500€ se mi zdi.
Enako velja za luči, ponujajo prednaročila, ampak glede vgradnje ne govorijo nič, plug&play zagotovo ne bo, kakšni moduli in krmilniki bodo sigurno potrebni menjave . Verjetno še ne morejo probat, ker luči fizično še nimajo.
Slika
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

poznam madzare, sem na vezi z njimi, imajo tudi nove stevce, ampak mi je rekel da se naj obrnem alfa romeo servis da mi sporocijo ce deluje da kupim stevce, za luci je pa isto, treba je ziher delat nadgrandjo.
Problem je v tem da oni nic ne vejo, pojma nimajo na kasen nacin bi oni to naredili ce bi sedaj menja
luci ali cluster.
Jaz bom to naredil, ce so mi rekli ba servisu da ne znajo montirat original alarma da ga se nikoli niso hahha
Odgovori
  • Informacija