Raznorazne težave - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
159-KA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Dec 05, 2017 7:35 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-tronic
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Kraj: Ajdovščina

Pozdravljeni, imam Giulio na kateri imam en majčken problem in sicer mi prek bluetootha ne prenese imenika na prostoročni tel.sicer pa imam iphone 6s. Ve kdo kaj bi bil problem?
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Če si v nastavitvah Iphona omogočil dajanje stikov v skupno rabo in ti ne deluje,potem boš morda moral zamenjati telefon.Jaz sem ga moral,Huawei Mate 7 je deloval slabo,Mate 10 pa deluje brezhibno,tudi SMS, eventuelne slike v imeniku....
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
159-KA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Dec 05, 2017 7:35 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-tronic
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Kraj: Ajdovščina

No sam da povem, s samsungom s9 je pol takoj delal in nato sem poskusil se enkrat z iphonom in je tut tam pol delal, kaj je blo krivo nimam pojma
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Kateri letnik pa je? Ker poznam primer, ko je po priključitvi USB kabla na 12V sesulo cel infotainment, Giulia l.2018.
159-KA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Dec 05, 2017 7:35 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-tronic
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Kraj: Ajdovščina

Ja moja je lih 2018 letnik
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Opis prvih 40k ki so jo novinarji opravili z QV-ko....bere se kot grozljivka ](*,) :lol:

https://www.caranddriver.com/reviews/a2 ... vXXn__dBTY

Aja pa vsi grozno šinfajo te brake by wire zavore...a so res tako nemogoče pri mehkem zaviranju v koloni da vse trese naokoli?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

in kaj je bilo z avtom tako zelo narobe??
nekaj napak ,ki to niso bile. ok, za tak denar je to res tako tako, ampak to je današnja tehnologija ( povsod!....vse gre direktno v proizvodnjo, bugy se odpravljajo sproti :? )
zlizane gume, znucane zavore???? kaj pričakuješ, če ga goniš, da bo vse zdržalo 200kkm?

najhuje od vsega so servisne storitve, nesposobnost na višku
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Nekaj napak ki to niso bile a ca. 100k € vreden nov avto pri mehaniku preživel 80 dni v 14ih mesecih. In če se ne motim je QV zunaj že od 2016, ta na testu je bila pa 2018 letnik, torej bi človk pričakoval da so "hrošče" že povečini odpravili pa zgleda ni temu tako...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Drži pa, da avto ni imel nobene mehanske okvare. To, da Ameri nimajo delov in ljudi za popravilo/diagnostiko, je pa jasno, glede na to, da je to čisti import in da nima lastne servisne mreže. Tudi v Evropi bi avti iz uvoza preživeli veliko časa pri mehanikarjih in le težko bi dobili nadomestne dele.

Tukaj je konkurenca v jasni prednosti, ker imajo skoraj vsi resni evrospki igralci proizvodne kapacitete v ZDA in lastno servisno / prodajno mrežo. Če pa že ne v ZDA neposredno, pa v Južni Ameriki/Kanadi, ki sta gospodarsko (še) povezani z ZDA in ni carin, torej ni zamud in čakalnih dob.

Če bi imeli novega Cadillaca CTS v EU bi imeli popolnoma identične težave s čakanjem, zamudami in dolgimi roki. Ne branim Alfe, ampak samo toliko v primerjavo in kontekst, če bi bila situacija obratna in bi v EU testirali US import.
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

Vesel Božič in vesele praznike Alfisti.............sedaj pa problem s mojo Giulio,po par sekundah ko sem ugasnil avto se je vklopil ventilator in ko sem prižkal avto je pisalo check engine, jo sem odpeljal do najbližjega vaškega mehankarja da je pogledal diagnostiko in je vrglo dve napaki ena napaka je u1713-2f za si nisem zapomnil, ampak baje da ni nič kritično ampak da moram čim prej na servis,danes se mi je spet prižgala lučka za motor in sem opazil da ne dela DNA. Sedaj me pa zanima,ali je imel kdo podobno težavo in kako resna je ta napaka,ker do najbližjega serviserja imam 100km do zege pa 200km
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To so neke težave v komunikaciji med računalnikom motorja in body control module.
Lahko da je povezano tudi s kako slabo maso ali slabim akumulatorjem.
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

upam da je akomulator,v pon.bom pozval na zego pa da vidim kaj bo.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

AR Giulia Veloce 210 KM, čipana....
-> P24D1
Google pravi, da je to nekaj vezano na DPF... prva zadeva, ki mi pade na glavo, je čipanje in pogosto mesarjenje glav, ki o tem ne vedo veliko.... Tribes ni v teh vodah (če se motim, prosim za info..)...

Alana sem že parkrat klical, (pred parimi tedni) in je očitno toliko zaseden (ali so posredi drugi razlogi??) da ni utegnil dvigniti telefona. Imamo koga drugega?... kajti s tako zadevo je uradni servis zadnje mesto, kamor greš....
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Predlagam, da mu (Alanu) pošlješ zasebno sporočilo ali tukaj ali pa preko Facebooka.
Odgovori
  • Informacija