Servis: veliki & mali - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

RomeoAlfeti
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jan 14, 2021 7:11 am

RomeoAlfeti napisal/-a:Živjo, ali ima kdo od vas izkušnje z menjavo olja na Giuliji 2,2 Q4 Veloce

Sam sem menjal oljni filter na Q4 in sem pomislil, da bi dal nekomu 200 EUR samo, da mi ne bi bilo potrebno početi tega. Najprej sem rabu pol ure, da sem ga sploh našel, pol ure, da sem ga odvil, pol ure, da sem ga dobil ven in pol ure, da sem očistil podvozje od politega olja iz filtra.

Mogoče ima kdo od vas boljše izkušnje? Ne vem kako to delajo na uradnem servisu - če sploh? LP


Živjo,
moj prispevek se nanaša na menjavo motornega oljnega filtra. LP
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ma kolega isto tezavo. Ni neke resitve
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Saj ta ''težava'' glede lokacije oljne filtra se že pojavlja na 2.0 JTDm motorjih. Tudi pri Giulietti si mogel odstraniti desno kolo, kolotek in šele takrat si prišel do filtra.
Če nisi improviziral z nekakšnim kartonskim kanalom, da ti je olje iz filtra steklo po njem mimo manšet, rok, v neko posodico, si imel vse popackano....
RomeoAlfeti
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jan 14, 2021 7:11 am

Živjo,
pri Giuliji Q4 žal ni nobene možnosti (prostora) da bi podstavil kakšnen karton. To bi bilo idealno. Do filtra lahko prideš samo z dvema prstoma, za tri ni prostora. Odviješ ga z vrha, potem, ko odstraniš air box in še to samo z posebej predelano gedoro ( pa še to gre po mm). Pravim čista j.b.a.Da ga odstraniš, moraš odviti kolo in avto ravno prav dvigniti, da gre filter med nosilci in polosjo. Dvomim, da ga na vseh servisih redno menjajo?!.
urosbuu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Mar 30, 2015 9:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Stelvio
Kraj: Novo mesto

Stelvo 2.2 210hp servis na 35k oz. dve leti je bila cena 298€.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Pozdravljeni,

Je to res, da je predviden ''veliki'' servis (zobati, rebrasti jermen, napenjalci + vodna črpalka) pri 2.2 dizelskem motorju že pri 100.000km ali 5 let, kar pač prej dosežeš?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

120kkm ali 5 let (klasika)
60kkm ali 4 leta ( v težjih pogojih)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Otone napisal/-a:Jaz sem za prvi servis plačal 228,08 EUR na Avto Triglav MB (letnik 2019, 190 KM). To je skoraj 60 EUR dražje. WTF? Pa pri Q4 je potrebno menjati še olje za štiri kolesni pogon, na mojem pa tega ni. V čem je finta za toliko dražji servis (ki je še kao s popustom)?
Petrovčič al prav AT MB?

Pri Petrovčiču se je enkrat zareklo, da so šli gledat stare moje račune, da sem dobil približno isto računico.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Skfenerbahce
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 19, 2021 11:21 pm

Pozdravljeni, ali je že kdo naredil servis na 120k km pri Stelviu? Zanima me cena in kaj vse se menjava, ali se splača avto pripeljati pred 120k km, ker je še v garanciji in kaj ta garancija pokriva? Lp
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Jop filter olja, malo so zakomplicirali ampak gre, mamo tudi take posebne plastificirane "krpe" s katerimi preusmerimo tok olja ven iz filtra.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Jaz še nisem menjal, ker je avto v garanciji in se bo Zega potrudil.
Imam pa za take primere kitajsko izvedenko
https://m.autodoc.si/kunzer/15206407" onclick="window.open(this.href);return false;

Bom videl kako bo šlo na stelviu, ko bom to sam delal.

Menjava pa:
http://www.alfaworkshop.co.uk/Alfa_Giul ... ange.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Skfenerbahce
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Feb 19, 2021 11:21 pm

Pozdravljeni, dobil sem predračun za Stelvia pri 120k km (veliki servis) 1090eur. Zdi se mi malo preveč, ali ima kdo drugačne izkušnje? Lp
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

https://www.alfa-parts.net/Mali-in-veli ... -gs22d.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ker je klubski partner predvidevam da nič ne kršim s povezavo.... Material za veliki servis pod 500€. Je mogoče še kaj dodatnega ne vem zavore, olja v diferencialu, menjalniku?
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz takšno ceno pričakujem z menjavo olja v menjalniku vred ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Pred kratkim opravil ( pri 119.000 km) na Stelviu 2,2d 210 menjavo zobatega jermena + menjava olja v menjalniku, zamenjani vsi 4 diski + zavorne ploščice = okoli 1700€.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Odgovori
  • Informacija