Pregrevanje motorja? - Giulia / Stelvio, 2.2 JTDm

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Pozdrav!
Upam, da tu najdem koga, ki bi imel rešitev, oz. se je s tem že srečal :)

Pred kratkim sem kupil Giulio Super 2.2 diesel, AT8, letnik 2016 z ca. 130.000 prevoženimi km. Problem imam s prikazom temperature olja na števcu - sredina je 4 črte, meni pa že po par minutah avtoceste prikaže 5, torej čez polovico. Po nekaj časa pade nazaj na 4, nikoli pa ne gre 2 črti čez polovico, na 6. Ker je vožnja normalna, od 130 do 160km/h, v normalnih pogojih torej do pregrevanja ne bi smelo prihajati, zanima me, kaj bi lahko bila težava? Na tujih forumih sem zasledil, da obstaja SW nadgradnja, ki bi naj "popravila" prikaz temperature pri prvih modelih Giulie, je to res? Če ne, kaj bi še lahko bilo narobe, spuščanja hladilne tekočine nisem zasledil, tudi motor se ne "pregreje" po več urah konstantne vožnje, sploh zdaj poleti - vedno variira med 4 in 5 črtami temperature.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Nič ni narobe. Mislim da ima olje cca 115°C ko pokaže 5 črtic kar je optimalno. Naj bi pa z nadgradnjo SWja bilo to "popravljeno" oz prikaz naj bi bil manj zaskrbljujoč za tiste, ki so navajeni števca vode ki je fiksno na sredini. Je pa potem večkrat pozimi tako da tudi 4 ne doseže...menda. Imam v planu naredit update na uradnem servisu in sporočim kako je.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Hvala za odgovor, prosim javi, ko urediš. Bom lažje zdržal do servisa zdaj, ko vidim, da sploh ni "napaka" :D
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Bolj feature kot napaka :) bom ko najdem razlog da se 2 uri sprehajam po domžalah :)
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Če ne bom jaz prej, je še kar nekaj eksotičnih napak na avtomobilu, ki bi jih moral peljat pogledat komu, ki se spozna (izkazalo se je, da teh sicer ni veliko) :D cena poceni avta, ampak želja je bila prevelika :)
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Kar napiši jih.. pozabljanje telefonskega imenika in ugašanje radia je tudi SW napaka rešena z updateom.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Z radiem drugače nimam težav, sicer imen FM postaj ne izpiše (samo frekvence), ampak sem vedno na DAB.

Zbirka nujnejših težav za pregled:
- Motor oz. nekaj pod pokrovom precej močno zavibrira pri popuščanju plina pri nizki hitrosti,
- Pri zaviranju na 0, se zadaj sliši nek pok,
- Cviljenje klimatske naprave na ca. sredini moči
- Nujna obnova platišč / nakup novih

Kakšna malenkost pa še počaka naslednjo sezono :)
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

@Kingfisher
če te moti direktno in trenutno stanje, si kupi VWja ( ne zares, samo opcija :mrgreen: ) ....ta ti kaže recimo temp vode " vedno" 90C ( in verjetno tudi vse ostalo), pa čeprav je dejanska temp lahko zelo drugačna.... pač ima tako SW narejen, da od 60C pa do 120C kaže 90C (cifre so izmišljene, samo dejansko ni dosti drugače)

ne sekiraj se in vozi!! še bi se dejansko kaj pregrevalo, bi dobil opozorilo za previsoko temp!
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Moja prva Alfa, zadeve ne poznam, hočem pa da gre čim dlje :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Nobena tezava ni 5 crtic, pri bencinski je 4 crtica do nekje 108 stopinj olja potem pa 5 naprej do 115 cca naprej pa se 6 crtica...
5 jih je v teh temperaturah komot ce je avto malo bolj obremenjen.
Drugace so to zdej moderni motorji ki zaradi eko zadev delujejo na malo visjih temperaturah, voda in olje sta vecino casa okoli 100 in tudi vec.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Kingfisher napisal/-a:Hvala za odgovor, prosim javi, ko urediš. Bom lažje zdržal do servisa zdaj, ko vidim, da sploh ni "napaka" :D
Update po update-u. Peljal avto na software update in lahko povem da ostane isto kar se tiče "5 črtic" ob višjih temperaturah in priganjanju. :D
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Kam si peljal na software update?
In koliko te je stalo, če ni skrivnost
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Veit. 70€
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

alesdrolec napisal/-a:
Kingfisher napisal/-a:Hvala za odgovor, prosim javi, ko urediš. Bom lažje zdržal do servisa zdaj, ko vidim, da sploh ni "napaka" :D
Update po update-u. Peljal avto na software update in lahko povem da ostane isto kar se tiče "5 črtic" ob višjih temperaturah in priganjanju. :D
thx za update, potem je verjetno res brez smisla to nardit še na mojem :) v 8 mesecih lastništva in narejenih pribl. 35.000 km, dejansko razen tega, ostalih napak ni. Diesel motor ima res zmerno porabo, gre dosti, edino, kar mu lahko očitam je glasnost, sploh na višjih vrtljajih, kar je pa tudi vse.
Odgovori
  • Informacija