Kia Ceed

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Jaz 95' lantre z klimo prodajam po 1800 evrov, golfa ( bencinca ) pa za tak denar ne prodaš nikoli. Klime pa itak nimajo...Niti kaj drugega ne. Še najmanj pa kvalitete hyundaia...
Očitno nekih velikih izkušenj nimaš na tem področju. :wink:
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Dobro zate, da prodajas avtomobile nad najvisjo prodajno ceno na avtonetu. Stevilke pa pravijo, da se lantrine cene zacnejo pri 200€, golfove pa pri 1000€ in ce so taiste stevilke lahko merilo v zavarovalniskih sporih, zadostujejo tudi meni.

lp
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Samo na kratko: Nekateri avtomobili ohranjajo ceno, oz. jim z leti raste. To so predvsem oldiji in redki modeli. Nekateri pa svojim ljubljenčkom dvigujejo ceno predvsem zaradi pripadnosti in zaupanja določeni znamki. Golf ima v slovenski podzavesti globoko tradicijo (predvsem dizl), čeprav v očeh avtomobilskih poznavalcev zgublja imidž. In to tako zelo, da celo razmišljajo o zamenjavi imena...
Na netu lahko najdeš še veliko dragih golfov, ki pa jih praktično skoraj nihče ne kupi. Sploh ne bencinarja. Realno dobiš za njega med 1000 in 1300 evrov. Pa še to včasih čakaš po več mesecev.
Danes s(m)o ljudje razvajeni tudi v tem cenovnem razredu. Avto mora biti lep, udoben, bogato opremljen, klima itak...
Zato ti iz izkušenj pravim, da lantro prodaš prej in za večji denar, kot pa golfa.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Ok, saj se ne mislim prerekati. Ti imas svoje informacije, jaz pa svoje. (Pa ne mislim s tem avtoneta. Link sem dal samo zato, ker je je najbolj preverljiv)

Sem pa sam prodajal podobnega korejca, letnik 98 in sem jo prodal za manj kot 1000€. Klicov je bilo... hja, tocno 1. #-o

lp
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Sem prepričan, da si prodajal daewooja ali kio. To pa le potrjuje moj prvi post v tej temi; hyundai je en rang višje od kije in definitivno najboljši korejski avto.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Nasledn avto sigurno ne bo Alfa. Pa ne zato, ker me je znamka razocarala, to je dalec od tega. Ampak nazalost si jo nebi mogu prvosct. Rabljeno bi lahko, sam to pa samo preko avtohiše tem pa ne zaupam. Menjam pa avto samo zaradi tehničnih. Vsako leto se jebem s plini in s temi glupimi zakoni in mam pol k**** skrbi in stroskov zaradi tega. Zato sm se odlocu, da grem pac na nov avto dokler pac ne bom si lahk res prvoscu Alfo kot se spodobi.

Odlocam se med Kio Cee'd pa Mazdo 3. Vedno sm sicer hotu met Mazdo, sam nekako premal ponuja za svojo ceno. Sploh je pa 1,6 motor pri mazdi svoh in na podhranjen avto ne mislm it. Dizl je pa kokr vem od Pugija... Kar pa me glih ne dela samozavestnga. :)
-ne razumem te najbolj,praviš da si nove alfe ne moreš privoščit :?:
-147 si zagotovo lahko,saj še zmeraj trdim,da je dobiš za podoben denar kot kia ceed ali mazda 3,čeprav je že star model,razen če ti misliš na 159 :doubt:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

v zadnji številki free avto cajtng "mobil" je test Kie ceed in je zelo pozitivno ocenjena!
citiram: "Ta Kia namreč s takimi voznimi lastnostmi nima več konkurentov med raznimi "Toyotami" morda jih išče le še pri kakšni Alfi 147, A3 ali BMW ser.1...."
zanimivo
Uroš
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Uroš napisal/-a: citiram: "Ta Kia namreč s takimi voznimi lastnostmi nima več konkurentov med raznimi "Toyotami" morda jih išče le še pri kakšni Alfi 147, A3 ali BMW ser.1...."
:doubt: :doubt: :doubt:

Ne vem no če bi zadeva zgledala tako, kot je bila študija:
Slika

Slika

Bi bila res hud tut oblikvno kokurenčen avto.. tko pa ne vem..

je pa res zanimivo če se tko dobr pelje =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

res je, se pa zalo OK pelje sem vozil.
Kakorkoli izgleda pa da bo na te šlicaugene še potrebno pazit.
Uroš
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ja, tudi pri avto magazinu so pohvalili podvozje; narejeno po klasičnem (razrednem) receptu: MacPhersonovi nogi spredaj in poltoga zadnja prema. Ta kia se pelje čez ovinke tako dobro kot še nobena kia do zdaj. In še ta komentar: vzmetenje sicer deluje čvrsto, le focus, golf, mazda2 in nekateri drugi tekmeci se skozi ovinke še vedno peljejo lepše in hitrejše.(vir AM 11/2007)
Torej so mnenja različna od novinarja do novinarja. Najboljše je avto preizkusit...
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

tito156 napisal/-a:Ja, tudi pri avto magazinu so pohvalili podvozje; narejeno po klasičnem (razrednem) receptu: MacPhersonovi nogi spredaj in poltoga zadnja prema.
odzadaj je posamična obesa. http://www.kia.si/ceed/performance.swf
Uroš
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Na tem linku ima res 4 posamične obese...ne vem. V AM-ju so testirali 1.6 CRDi EX Europe. Mogoče je kakšna finta v različnih izvedbah za različne trge? Ali pa so se zmotili... Bom jih vprašal.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

na uradni starni KMAG sem gledal in piše tudi za 1,4 da ima posamično obeso, verjetno je bila v AM napaka, sicer pa ni bistveno
Uroš
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ni kot študija, ampak avta je dalec od grdega ali dolgocasnega oblikovanja. Je pa res, da niti blizu ni Alfi. Podvozje je eno bolsih. Zakaj pravijo, da ma golf ali focus bolso lego je samo zato, ker je pri Ceedu vzmetenje mal mehkejse in nic drugega. V bistvu v tem razredu ni bolsega avta. Ce pa se pogledas ceno ti je pa tko al tako vse jasno. Sej sta Bravo in Auris zanimiva, sam ce pogledas ceno pa niti ne vec. Potem bi raje pocakal se kaksno leto in uzel 149...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

hmm. glede bravota =D> js bi ga takoj mel...vsaj zdj ko še nisem vidu 149 v končni izdaji :wink: sam to je že za v drugo temo :doubt:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Odgovori
  • Informacija