Nakup Hyundai Santa Fe II

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

No....moj stari se zanima za nakup Hyundai Santa Fe II 8) trenutno se vozi z Ford Ranger 2.5TD XLT :doubt: sicer dober avto za prevažat tovor samo drugače je pa udobje na minimumo (beri. trdo podvozje kot kamen - predvsem thx to listnato vzmetje #-o ) motor ni kaj prida, poraba tudi ne gre pod 10L :doubt: ima pa zelo dober 4x4 + reduktor :wink:

Predvsem fotra zanima kako je kaj z temi avti, vzdržljivost, podvozje, pogon, notranjost, izkušnje,.....pač vse kar veste :mrgreen: sploh je pa pomemben motor - 2.2 CRDi - kakšen info?

Glede 4x4 sem že malo pobrskal in našel, da ni kej prida :doubt: oz. da se vklopi z zakasnitvijo, ko zazna zdrs sprednjih koles in lahko do 50% navora da na zadnje kolese....imata pa tudi 4x4 LOCK do 40km/h - tako da je vsaj nekaj :)

Hyundai Santa Fe II Info

Na Hyundai klub SLO sem že povrašal in nekod ni odziva...našel tudi nisem kakšnega pametnega foruma :doubt: tako, da če kdo kaj ve?

:mrgreen:
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Lahko ti samo povem da je glede na starejši model veeeeelik boljši. pri višji hitrosti na avtocesti je zelo tih in nimaš občutka da greš res 180...kot pri starem modelu ko je bilo pri 130 kot pri 200 :roll: ,notranjost je meni tud kar všečna, velik boljša plastika lepši števci...
cuore sportivo
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ka pa kej motorji od hyundai-a....ti CRDi? :|
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

iz moj izkusenj-bejzi od hyunda-ja opla in forda


odlocitev je seveda vasa :P


mel hyundai-ja doma ki se mu je nekaj sfrtajckalo in ni vec uzgal-majstri menjali od pumpe do vsega, na koncu racunalnik crknil :evil: :evil: :roll:


bty-prodam hyunddai sonato ce se kdo zanima

:?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a:iz moj izkusenj-bejzi od hyunda-ja opla in forda


odlocitev je seveda vasa :P


mel hyundai-ja doma ki se mu je nekaj sfrtajckalo in ni vec uzgal-majstri menjali od pumpe do vsega, na koncu racunalnik crknil :evil: :evil: :roll:


bty-prodam hyunddai sonato ce se kdo zanima

:?
Lej menjava Forda je neizogibna, ker je avto oz. ni avto, ampak je tovorno vozilo...če se s tem sprijazniš je vredo za vozit, tako za vsak dan/normalna vožnja je pa neuporaben, razen če prevažaš najmanj 500kg :doubt: motor je požrešen in dobesedno nikamor ne gre...zelo malo navora pri za dizla zelo visokih obratih :doubt: prostora v kabini je zelo malo, čeprav je XLT nima kej prec opreme.....

Gledali smo že Nissan Pathfinderja 2.5dci....ampak je barebone že zelo drag, če pa želiš kaj dodatne opreme brez problema presežeš 45k € pa še nima avto vsega :doubt:

Zdaj gledata bom rekel bolj soft-terence z čimveč opreme :D avto bo itak nov in imel garancijo, tako da če kej crkne se bo tako popravilo na garancijo :lol: potrebno je pa, da ima avto vsaj kolker-tolk dobro podvozje in 4x4, da se lahko peljeta na vikend, ki je še kar v rovtah....in vsaj malo bolj konkreten motor kot sedaj :mrgreen:
Uporabniški avatar
LUCKY
Alfist
Alfist
Prispevkov: 335
Pridružen: Po Sep 12, 2005 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: notranjska

Crazy Alfista napisal/-a:iz moj izkusenj-bejzi od hyunda-ja opla in forda


odlocitev je seveda vasa :P


mel hyundai-ja doma ki se mu je nekaj sfrtajckalo in ni vec uzgal-majstri menjali od pumpe do vsega, na koncu racunalnik crknil :evil: :evil: :roll:


bty-prodam hyunddai sonato ce se kdo zanima

:?

mislim da si eden redkih, ki mu je korejc delal probleme, fotr ma accenta starga 2 let, laufa Bp, pa tut pony-ji so bli zakon za tok soldov,
če malo pogledate lestvice pokvarljivosti je hyundai blizu japoncem oz. vštric
Henry Ford je že pred davnimi leti rekel: "Vsakič, ko vidim alfa romeo, snamem klobuk!"
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-statistično je hyundai zelo zanesljiv,moj tast pa nima dobre iskušnje s njim (elantra 1,6)
-pri 40 000 km je zasvetla lučka za motor,vzrok počen delček bata med obročkoma,zamenjali vse bate pod garancijo (4 leta gar.),potem je še počila neka hidraulična cev,ki je bila presenetljivo draga,glede na to,da redni servisi niso dragi
-zdaj ima 80 000 in je mir,grenek priokus ostaja,spet se mu kolca po 3. fiatu,ker ima s njimi dobre iskušnje,zamimivo ne?!
-če kupiš novega hyundaija,imaš 3-4 leta garancije (4. leto dopolačilo,ali podarjeno v akciji),tako,da je to tudi nekaj
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

je meu fotr 3 leta santa-feja pa ni bilo nobenih problemov, mislm da je za tak dnar santa-fe najbolš izbira
cuore sportivo
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Thx vsem :mrgreen: torej z kvaliteto ne bi smelo bit problema...tud garancija je super 4 leta.....kot sem gledal je opreme za ta denar v TOD Premium paketu ogromno :mrgreen:

Edino kar je vprašanje še je kako je z temi motorji CRDi? Nasploh kako se pelje, kako gre, poraba.... in pa kako je z tem 4x4 Lock :?: je uporabno za v rovte?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ozi moj sovaščan ima točno takega Santa Feja v črni barvi... Do sedaj same pohvale slišat. Problemov nobenih... sicer pa če smo čist pošteni, kolk Hyundaiev si že videl stati ob cesti?
Jest sem spomnim sam za enga uber starga ponya :D
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Ozi moj sovaščan ima točno takega Santa Feja v črni barvi... Do sedaj same pohvale slišat. Problemov nobenih... sicer pa če smo čist pošteni, kolk Hyundaiev si že videl stati ob cesti?
Jest sem spomnim sam za enga uber starga ponya :D
Ja moj kolega je mel accenta 1.5 pa vedno mrzlega tiščal, pozabil dolit olje....šele potem dolil ko je že motor klepal pa ni crkno #-o :lol:

Kako so pa kaj ti motorji - CRDi? Noben ne ve... :doubt:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Moj nasvet, novi Kia Sorento daleč najlepši od teh vzhodnih Suvov, prav tako imajo 5 let garancije in tko...Kia ni več slab avto :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

LUCKY napisal/-a:
če malo pogledate lestvice pokvarljivosti je hyundai blizu japoncem oz. vštric
Na letošnji lestvici u auto bildu je bil hyundai na 11. mestu edina slabša vzhodna znamka je kia na 20. mestu tko da ni glih "vštric" z ostalimi japonci
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

zakaj pa fotru ne ponudis kakega subaru-foresterja(ja vem grd je)

ps
in ja vem ponavljam se ko pokvarjena plosca
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

birdy napisal/-a:zakaj pa fotru ne ponudis kakega subaru-foresterja(ja vem grd je)

ps
in ja vem ponavljam se ko pokvarjena plosca
Hmmm js sm ž fotro marsikej ponudo :doubt: od Crosswagon Q4, Nissan X-trail, Toyota Rav4,......pa nekod oprema, cena, izgled se jima pri Hyundai-u najbolj dopade :doubt:

Za Crosswagon moram še malo reklame naredit :mrgreen: subaru pa odpade, ko se mi zdi da majo v ponudbi samo bencinarje, hočeta pa diesel zarad ppšpšpšpšpššššš :lol:

ps. meni forester spredi ni grd, zadi je bolj tak :doubt: :lol:

ps2. a kdo ve če/kdaj pride 159 Crosswagon Q4? :lol:
Odgovori
  • Informacija