Nakup avta za 800,00 EUR....oz. na koncu malce več :)

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja men je ratalo tak avto najt....in to 2x... in oba sta še zdaj pri hiši in oba bp delata, tko da se da če si mal časa vzameš....
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Bjorn napisal/-a:čip šit 15 let star workhorse eni pričakujejo da bo imel še povinil na sedežih, bohnedaj da bi bila pikica rje. Jst bi tazga "kupca" odgnal še predn bi pogledu avto.
Jah tak si ti, jaz pa vedno najdem kakega tip top z malo kilometri, samo čas si je treba vzeti.

Primer doma imamo Cliota letnik 95 RT oprema z 100.000km brez pikice rje, nekaramboliranega, redno vzdrževan in je bil kupljen 2 leti nazaj od 1. lastnika in je lepši kot 3/4 5let starih avtomobilov na avto.net.

Pa tako malo je potrebno, da je avto tip top vzdrževan.....samo večini je že osnovno vzdrževanje preveč.

Čeprav bo tale mestni avtomobil malo vreden, bom zanj skrbel enako kot za 147, torej bo vedno čist, servisiran in tudi pazilo se bo nanj....ni mi škoda žrtvovati eno ali dve urici čez vikend za vzdrževanje avtomobila.

Lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-se strinjam,moraš si vzeti čas
-ko sem iskal avto za hčero,sem iskal vsaj mesec dni,tudi časa nimam veliko za to
-iskal sem tudi na sejmih,ampak najboljše je prek interneta,moraš pa biti hiter,če iščeš po 15. uri,vse kar je odlično ohranjeno takoj gre,pa mene je odvračalo tudi dejstvo,če je avto daleč za hodit pogledat
-in potem sem najdel enega AX v bližini,ko je bil kakšnih 15 minut na internetu,takoj sva se zmenila,ko sem prišel,je že takoj za menoj prišel preprodajalec in čakal v vrsti :)
-avto je tretji v družini,1. lastnica (snaha,potem babica,otroci so še majhni,ata pa je visok čez 2 metra),imel je 63 000km,zelo ohranjen,sedeži kot novi,kljub otrokom,skratka,splačalo se je =D>
PS-eden drug preprodajalec je imel enakega za prodat,podobne kilometrine,po enkrat višji ceni
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ker sva si z Injy ogledala kar nekaj malih krip (večina si ime avtomobil ne zaslužila) in našla ničesar pametnega, sva se odločila za ogled Twinga. Res da je bil cenovno dosti dražji, kot sva sprva nameravala dati za mestni avtomobil, je pa vsaj vse v takem stanju kot se spodobi. Po naključju je bilo res vse tako, kot je bilo zabeleženo v oglasu, verjemite malokrat je tako :wink:

Avto sva seveda kupila in zaenkrat sva zadovoljna. Opreme ima kar nekaj za malčka (el. stekla, dalj. centr. zaklepanje, alarm, el. ogledala), je pa letnik 97.

Glede na to, da je majhen avtomobil, je zelo prostoren, sem kar prijetno presenečen =D>


Še ena slika....če ze alfa ni rdeča, bo pa zato twingec :mrgreen:

Slika
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sošolc na faksu je meu twingota...pa je biu skor 2m visok in mu je blo dost placa.
666
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

twingo je kr prostorn ja, še na zadnji klopi se da udobno namestit kr se jo lahko pomika, no nas se je 9 peljalo v njem, beat that :mrgreen:
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tudi moja punca ga uporablja kot prevozno sredstno, in me je avto prijetno presenetil prav po prostornosti =D> In pa po varčnosti. Vsekakor dobra izbira in mislim da Anji ne bo žal nekaj več začetnega kapitala =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Injy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Po Jun 04, 2007 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem kar zadovoljna z njim, edino izolacijo ima malo slabšo, ampak nič hudega. Pa še servise in popravila imam vse zastonj :D
Uživajmo, dokler lahko...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ja,twingo je glede prostornosti razred zase,tudi tista nova spaka,ampak rabljeni so relativno dragi,zato smo pač najdli AX-a za hčero :( :)
Uporabniški avatar
TheBoss
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 222
Pridružen: Ne Jan 06, 2008 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bratislava, Slovaska

Twingo, to je avto? :roll:

Če pride do čelnega trčenja je gotovo, prostovoljni darovalec organov :-#
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Twingo je bil narejen že leta 1993, oglej si ta video in videl boš, da je avto varnejši kot večna alf, meddrugim tudi od tvoje 156, da o kaki 145/146 niti ne govorim; pozdravljen darovalec organov :wink:

Lahko ti še povem, da Twingo je avtomobil in svojo funkcijo opravlja več kot odlično, po mestu je dosti bolj praktičen in gibčen kot pa moja 147, s tem da še manj porabi kot traktor :mrgreen:
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Tole bo pravi crash test:
Twingo 1.generacija
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

opankar napisal/-a:Tole bo pravi crash test:
Twingo 1.generacija
In vse je postalo tiho...

Moja sestra je imela twingota letnik 2000. Po pravici povedano to je šrot od avta. Sama plastka. Avto je bil vedno odklenjen, ker ji je po petem vlomu v avtu dop..zdilo. Zadnje leto ga je kasko zavarovala, popravila ključavnice ter takoj prodala.
Slika
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Twingo?
Zame najboljša izbira med malimi avteki,kot drugi avto v družini.Imeli smo dva,prvega sedem let in drugega 2 leti.Veliko sem se prevozil z njima po mestu in bil zelo zadovoljen.
Foggy - če ni Alfa,sta se kar dobro odločila.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Meli tri twingote doma, o tem avtu lahko samo povem da je zakon!

Med drugim sem šel z njim čelno v kombi, ki sem ga s ceste spravil, brez večjih poškodb, samo par bušk in prask sem mel.

Prostoren je kot kakšna 166ka znotraj, vzdržljiv, okreten, edino ceste se pa res ne drži dobro.
Fun is not a straight line!
Odgovori
  • Informacija