Ali ima kdo voljo, znanje in denar...

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

...za obnovo Diane? :)
Doma mi stoji Citroen Dyane6, letnik 77, bež barve, z platneno streho ter z malo pod 100.000 prevoženimi kilometri. Motor je 0,6 dvo cilinderski zračno hlajeni boxer, ki razvije 33KM. Končna hitrost je 120 km/h (preizkušeno :D), 0-100 km/h cca. 3 km in brez problema sem z njo prepeljal pot do Istanbula in nazaj oz. 4500 km v dveh tednih. Avto je razen sedežev iz 33-ke v originalnem stanju.
No zdaj pa k problemu, avto je bil prevrnjen na streho pri zelo nizki hitrosti. Zvita je streha, potrta vetrobranska šipa in zvitih je nekaj karoserijskih delov.
Ker Diana nima samonosilne šasije zvita streha ne vpliva na čvrstost šasije. Imam že drugo streho, ki bi jo bilo potrebno zamenjat, vetrobranska šipa je popolnoma ravna torej se lahko izreže in prelepi z folijo, platneno streho je potrebno popolnoma obnovit (ogrodje bi mogoče še lahko zrihtal), razen tega je potrebna še nekaj kleparije in barvanja. Poleg tega imam še za poln avto rezervnih delov, kot so trda, zimska streha, luči, števci, komponente podvozja, motorja, izpuha. itd.
Avto ima za Diano zelo malo rje, žal pa stoji že nekaj mesecev zunaj pokrit z cerado in zato bi ga rad prodal komu, ki ima kot že rečeno, znanje, voljo in denar, da bi se malo ukvarjal s tem.
Če koga, še kaj zanima rade volje še odgovorim na vprašanja ali pa objavim kakšne slike.

LP
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Lep opis, bi pa dodal, da ima 32.5KM (kot bivši ponosni lastnik treh dian).

Je pa dele sedaj že zelo težko dobiti.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

vprašej na starodobnki če koga zanima
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Povej za koliko bi jo dal, lahko tudi na ZS.
Uporabniški avatar
AR155
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 669
Pridružen: So Nov 05, 2005 4:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: reteče pri škofji loki

moj brat jo ima in jo tudi rihta...zgleda že kar lepa
forza alfa
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

Povej za koliko bi jo dal, lahko tudi na ZS.
Predlagam da prvo objavim slike, da dobite vtis o tem v kakšem stanju je avto in se potem pogovorimo o ceni. Ceno je namreč zelo težko nastavit, ker obnovljena stane cca 4000 eur, dobro ohranjena cca 1500-2000 in takšna, ki je primerna za obnova, kar pomeni da je polna rje 1000.
Vendar je moja še na streho obrnjena, torej bo cena globoko pod 1000 eur.

LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

probaj kontaktirat uporabnika xandrej on ima veze pri citroenarjih
Uroš
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mercenary napisal/-a:
Povej za koliko bi jo dal, lahko tudi na ZS.
Predlagam da prvo objavim slike, da dobite vtis o tem v kakšem stanju je avto in se potem pogovorimo o ceni. Ceno je namreč zelo težko nastavit, ker obnovljena stane cca 4000 eur, dobro ohranjena cca 1500-2000 in takšna, ki je primerna za obnova, kar pomeni da je polna rje 1000.
Vendar je moja še na streho obrnjena, torej bo cena globoko pod 1000 eur.

LP
Se pravi hočeš imeti cca 400 ojrov. Daj še slike da vidim kako zgleda pa mislim da bi se našel en interesent.
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

Torej, kot obljubljeno objavljam slike omenjene Diane. Večje slike najdete na linku za album.
Po kratkem pregledu sem ugotovil da so zviti trije blatniki, hauba in malo karoserija, začuda pa niso zvita niti ena od petih vrat, samo leva vrata so malo poškodovana, tam kjer je bilo ogledalo.
Komentarji in vprašanja so dobrodošla.

Album Diana

Slika
P1010120.JPG
Slika
P1010121.JPG
Slika
P1010122.JPG
Slika
P1010123.JPG
Slika
P1010124.JPG
Slika
P1010125.JPG
Slika
P1010126.JPG
Slika
P1010127.JPG
Slika
P1010128.JPG
Slika
P1010129.JPG
Slika
P1010131.JPG
Slika
P1010132.JPG
Uporabniški avatar
mercenary
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2005 5:19 am

Pa de se nebo kdo prestrašil, na samem avtu razen na desnem robu blatnika, ni vidne rje, rjavi in rumeni fleki so ostanki izolacije in lepila.
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mercenary napisal/-a:Pa de se nebo kdo prestrašil, na samem avtu razen na desnem robu blatnika, ni vidne rje, rjavi in rumeni fleki so ostanki izolacije in lepila.
Mal prehud projekt bi bil tole, hvala vseeno za slike in info
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Men je pa tole zelo všeč da je vse razstavljeno ampak mi avto pač ...hmmm... ni tisto kar bi js mel... ni moj stil... Se pa strinjam da je definitvno projekt vreden poskusa in ti predlagam če ti je avto všeč da ga sestaviš :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Odgovori
  • Informacija