Chevrolet kalos

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
bozgo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 14, 2008 12:50 pm

lp
Sem nov na forumu in najprej en lep pozdrav vsem.

Ker Chevrolet forum ne dela, drugega pa ne najdem, bi najprej prosil če kdo ve za spletno sstran /forum/ chevrolet.

Tule pa bi pojamral o svojem problemu z avtomobilom in sicer:

Imam Chevrolet kalos 1,4 16V letnik 2005, prevoženih komaj 30k. Prejšnji lastnik je bila ženska srednjih let, katera je vozila lepo in mirno, avto je kot nov tako zunaj kot noter. Servisi redno delani in zadnji pred 2000 in nekaj km.

Avto imam nekaj mesecev inv tem času mi je nekajkrat malo ponagajal. Med vožnjo imam občutek ko da ne bi vlekel kot je treba, oz. ko da bi delal samo na treh ventilih. Pred časom se mi je prižgala lučka /napaka na motorju/ in odpeljal sem ga na servis kjer so zgruntali da sem ob servisu naredil napako ker nisem menjal svečk. Po menjavi svečk je lučka ugasnila in motor je delal OK, do pred nekaj dnevi ko je spet nekaj "kašljal".
Ob tem nepravilnem delovanju se težko prestavi v nižjo prestavo, menjalnik se trese in tudi avto kot da je nekaj s štant gasom narobe.

A bi kdo mogoče vedel kaj bi lahko bilo narobe, saj drugače avto dela OK, pa tudi lučka se ob zadnjih nagajanjih ne prižiga.


Aja

pa tester ne pokaže napak
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

svecke menjat pa ima samo 30.000 km?
Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ker je to Daewoo, lahko poskusiš TULE.

Drugače pa kakšno čiščenje sesalnega kolektorja, sesalne lopute, EGR ventila (mogoče blokado le tega) in motorčka prostega teka nebi škodilo. Aja pa menjava filtra za bencin tudi nebi škodovala.

Svečke je pa itak treba še prej menjat kot na 30.000 km (ne uporabljajo takih kot novejše Alfice).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
bozgo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 14, 2008 12:50 pm

sleby napisal/-a:svecke menjat pa ima samo 30.000 km?
tako pač je. nekatere držijo dlje, nekatere ne. Bile so tri bolj švoh in sem jih menjal
bozgo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 14, 2008 12:50 pm

El Barto napisal/-a:Ker je to Daewoo, lahko poskusiš TULE.

Drugače pa kakšno čiščenje sesalnega kolektorja, sesalne lopute, EGR ventila (mogoče blokado le tega) in motorčka prostega teka nebi škodilo. Aja pa menjava filtra za bencin tudi nebi škodovala.

Svečke je pa itak treba še prej menjat kot na 30.000 km (ne uporabljajo takih kot novejše Alfice).
hvala, bom povedal svojemu mehaniku.

Hvala tudi za link
alfaromeo156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Maj 13, 2008 10:46 am

živjo.

vidim, da imaš problem s kalosom.
Pri nas imamo chevrolet servis v Trebnjem: PSC Marjan Krmelj s.p.
ali pa nas pokličeš 07/3481-450
Če si kje v bližini se lahko oglasiš pri nas, da ti pomagamo.
zanima me če si mogoče že menjal EGR ventil?

lep pozdrav

katja
bozgo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 14, 2008 12:50 pm

alfaromeo156 napisal/-a:živjo.

vidim, da imaš problem s kalosom.
Pri nas imamo chevrolet servis v Trebnjem: PSC Marjan Krmelj s.p.
ali pa nas pokličeš 07/3481-450
Če si kje v bližini se lahko oglasiš pri nas, da ti pomagamo.
zanima me če si mogoče že menjal EGR ventil?

lep pozdrav

katja

EGR ventila sam nisem menjal. Najbrž pa ga tudi prejšnji lastnik ni. A misliš da bi lahko bilo to narobe. Veš ne bi rad menjal komplet motorja, pa vseeno ne bi zgruntali kaj je narobe.

Na enem od servisov mi zdaj hočejo menjat ventile, brusit glavo in vse kar pade zraven, vendar pa je moj mehanik /prijatelj/ rekel, da to ni mogoče pri teh km in letniku vozila. Je pa tudi preveril oz. pregledal ventile in povedal da so sicer malo sajasti, ampak nikakor ne zažgani.

KATJA
A mi lahko poveš glede EGR ventila, a meniš da bi to lahko bilo narobe

lp in hvala
Odgovori
  • Informacija