Augly again ;)

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

rockson napisal/-a:Pametno Polde :)

Kar se pa porabe tiče - 1.8T je super mašinca za vozit, ki je hkrati tudi dost varčna, če je ne teraš.

Starša mata pri Leonu povprečno porabo nekje 9.4, pa se avto večino vozi 7 km v eno smer in nazaj, vmes pa nekaj mesta. S tem, da noben glih ne pazi na porabo.

Meni osebno je poraba med 8 in 8,5 povsem nekaj normalnega, če se vozim okoli omejitev. Drugače pa okoli 11-12 če ga tiščim. Na Mobikrogu je blo pa celih 32 litrov povprečne porabe :mrgreen:
No jaz sem spraznil dva tanka dozdej in moram povedat da sem zelo zadovoljen s porabo :) Na relacijah po regionalkah zlahka pod 8L, na AC do nekje 140-150km/h tudi lepo cca. 8,5L na roke računano, je pa res da pri višjih hitrostih rata dosti bolj požrešen. Mesto pa pač standard za bencinarja z polžkom. Okoli 9L če prestavljaš pred območjem turba. :) Najbolj me je presentila odzivnost v nizkih obratih ker se vozim večinoma kar na 1500-1800rpm po mestu in se nič ne muči :)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Overs[t]eer napisal/-a:
Alfaspider napisal/-a:A nisi menjal avta zaradi porabe?
...verjetno porabe olja :D
...baje da avto nc ne pije olja :-k
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

H.P. BaXXter napisal/-a:
Overs[t]eer napisal/-a:
Alfaspider napisal/-a:A nisi menjal avta zaradi porabe?
...verjetno porabe olja :D
...baje da avto nc ne pije olja :-k
???
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dej pepsi ne bit škrt s fotkami.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
dwji
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr Feb 06, 2008 10:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ilbis

sam res prow škrtuh s slikami sj neki sm jih vidu sam niso bohve kaj
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-poraba okrog 8,5 bo kar držala,sodelavec je imel škodo 1,8T,vozil vsak dan v LJ in nazaj 140-150km/h
-praviš da te preseneča odzivnost,seveda,saj je turbo,ena od boljših VW mašinc :wink:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

sam res, kwa skrtaris.
lahko nardis se tok dobre fotke, se vedno bo holcvagn:D
al skoda al kwa ze..
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mene je pa ravno odzivnost tega motorja v spodnjih obratih razočarala, mogoče sem le preveč navajen večjih prostornin, ampak vseeno, tam do 2000 je ta motor pravzaprav mrtev :P
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

lizard napisal/-a:Mene je pa ravno odzivnost tega motorja v spodnjih obratih razočarala, mogoče sem le preveč navajen večjih prostornin, ampak vseeno, tam do 2000 je ta motor pravzaprav mrtev :P
1.8T vs 3.0....hmmmmmmm. zakaj le? :lol:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jah kaj pa vem. Enostavno, ko daš gas v spodnjih obratih ne gre nikamor, potem ko pa zagrabi turbina pa začne trgat volan. Recimo 1.4 T-Jet je pospešval precej lepše, sicer nikoli niti približno tako sukonvito.

Sigurno je kakšen 1.8 TFSI druga zgodba, vendar jaz samo pravim, da se s tem, kar pepsi pravi, da ga je presentila odzivnost v spodjih obratih ne morem strinjat.

Na žalost doma nekdo vozi Audija z ravno takšnim motorjem (sicer cabrio, ampak ok), zato ga mogoče malo boljše poznam, je pa možnost, da je prejšnji lastnik opravil chip tunning, ker se mi zdi, da avto leti preveč za tistih 160 konjev in ima zato v spodnjih obratih večjo turbo luknjo na račun večje moči.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:Jah kaj pa vem. Enostavno, ko daš gas v spodnjih obratih ne gre nikamor, potem ko pa zagrabi turbina pa začne trgat volan. Recimo 1.4 T-Jet je pospešval precej lepše, sicer nikoli niti približno tako sukonvito.

Sigurno je kakšen 1.8 TFSI druga zgodba, vendar jaz samo pravim, da se s tem, kar pepsi pravi, da ga je presentila odzivnost v spodjih obratih ne morem strinjat.

Na žalost doma nekdo vozi Audija z ravno takšnim motorjem (sicer cabrio, ampak ok), zato ga mogoče malo boljše poznam, je pa možnost, da je prejšnji lastnik opravil chip tunning, ker se mi zdi, da avto leti preveč za tistih 160 konjev in ima zato v spodnjih obratih večjo turbo luknjo na račun večje moči.
Lizard js sm šel iz QV (oreng grabi šele od 3700rpm) na 1.8T torej je zame to velika sprememba odzivnosti :)

Kar se pa tega leti da preveč leti za svoje konje, je pa tako iz moje strani končna je res malo šokantna za take konje pa pospeševanje od 140 proti 2x0 tudi, medtem ko se mi je do AC omejitev zdela QV hitrejša :)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Ja, občutek koliko grabi je zelo odvisen od tega, česa si navajen. Proti N/A motorju z podobno močjo, bo tu občutek vsekakor brutalen. Proti V6 motorju s kakimi 60KM več in skoraj 1x večjo prostornino pa to zbledi, čeprav je brca v hrbet vsekakor bolj občutna pri turbaču.

In ravno tale brca zelo vara občutek pospeševanja. Pepsi, tvoja zenfka je sigurno imela boljši pospešek do 100. Tukaj imaš podobno moč (ne vem, če si alfo kaj predeloval), vendar je pa Audi precej težji od 145.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

rockson napisal/-a:Ja, občutek koliko grabi je zelo odvisen od tega, česa si navajen. Proti N/A motorju z podobno močjo, bo tu občutek vsekakor brutalen. Proti V6 motorju s kakimi 60KM več in skoraj 1x večjo prostornino pa to zbledi, čeprav je brca v hrbet vsekakor bolj občutna pri turbaču.

In ravno tale brca zelo vara občutek pospeševanja. Pepsi, tvoja zenfka je sigurno imela boljši pospešek do 100. Tukaj imaš podobno moč (ne vem, če si alfo kaj predeloval), vendar je pa Audi precej težji od 145.
Audi je res težji. In to 130kg. In sej pravim da ne samo po občutku ampak tudi po opazovanju dogajanja po števcu pravim da je bil QV ne do 100 ampak do 130-140 hitrejši avto :) Od 140 dalje pa se Audi zelo lepo razvrti ker ni več nobenega šaltanja ne nič, samo gas. :)

Drugače pa se kar ne morem odločiti kaj mi je bil večji gušt. Ali vrteti alfo ali izkoriščati turbo. Vsekakor me je zelo prijetno presenetil tale avto v večih pogledih. Mam edino problem da sem lažje parkiral Q7ko kot to A4ko :lol: Zadaj se čisto nič ne vidi ker je zadnja šipa tko položna in dvignjena tako da bom moral dati vgraditi PDC ker res ne bi rad raniral barve :doubt:

Slike bodo ko ga poslikam na dnevni svetlobi. Zdj imam samo ene nočne ki pa niso bogvekaj :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

pa boš kej rihtu mašino al boš serijsko pustu? Drgač mam eno turbino za prodat k bi šla na tvojga audija :wink: . Dobra do 300KM :wink:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

cresh napisal/-a:pa boš kej rihtu mašino al boš serijsko pustu? Drgač mam eno turbino za prodat k bi šla na tvojga audija :wink: . Dobra do 300KM :wink:
Serijsko. No ko bom prišel k sebi bo najverjetneje oz zelo verjetno padel noter čip od SKN ali pa RSR to je pa to :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Odgovori
  • Informacija