Avtomobili ki pomenijo nekaj več

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori

Znamka, ki je ustavrila največ ugleda, duše, tehnike, privržencev je...

Ferrari
61
55%
Lamborghini
2
2%
Maserati
9
8%
Alfa Romeo
25
23%
Mercedes
5
5%
BMW
4
4%
Porsche
1
1%
Aston Martin
1
1%
ostali
3
3%
 
Skupaj glasov: 111
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ozi napisal/-a:
bass napisal/-a:Alfa 159 ima najboljšo lego v svojem razredu, kot je bilo že neštetokrat prikazano:
http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Če se pa sekiraš za sosede je pa najbolj uzet mečko. :mrgreen:
Res ima avto fantastično lego - to lahko potrdim iz prve roke.
Mislim, da z "strašansko razočaranimi" si ti tudi mene zgrešil. Je pa tako, da tudi povem, če kaj ni tako kot bi moralo biti oz. je bilo napovedano. Ne vem zakaj se vsak počuti napadenega s tem :?
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

SHadowX napisal/-a:
StReEt AlFa napisal/-a:Alfa naj bi bil športen avto, tiste ki si jih pa ti napisal so pa luksuzni potovalni konji. Torej, če gre za športnost bi naj imel kakšnih 100 kg manj od potovalne konkurence, če pa pogledaš tvojo tabelo ima še pa celo 75 kg več od audija :roll: . Takšno težo bi lahko imela lancia, alfa si pa tega ne more privoščit, razen če bi imela močnejše (boljše) motorje, kar je že pa spet druga zgodba...
Alfa je športna, konkurenca pa potovalna? Zanimivo, za BMW so vedno razlagali kako je športen in namenjen vozniškim entuziastom, nekaj podobnega sedaj sam zase trdi tudi Audi. Ker pa je Alfa pač Alfa so ostali potovalni Alfa pa športna? Hja res ne vem kdo je bolj smešen. :lol:


Torej imamo hibrida, nekje med "pravo Alfo" in "ljudskim vozom" a obenem ni nič od tega. Za dirkače po duši pretežka, preveč varna in s preslabotnimi motorji in seveda brez duše. Za povprečnega voznika pa ima premalo odlagalnih prostorov, nepraktičen prtljažnik, itd.
Malo bolje preberi naslednjič
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@StReEt AlFa, raje ti beri bolj natančno. In v svojem postu si spet naklobasal skupek neumnosti, odgovora od Sheda pa itak nisi razumel izgleda.


Sem se pa zdaj nekaj spomnil glede prejšnje debate Tiguan - Q5.

Q5 ni preoblečen Tiguan, saj je narejen na platformi imenovani Audi MLP, ki jo uporabljata A4/A5, medtem ko je pa Tiguan postavljen na platformo imenovano A5, katere pa za osnovo služi Golfu, Passatu, itd... Šele Audi Q3, bi naj bil takorekoč preoblečen Tiguan. Iz tega vidika lahko Q5 stane več kot Tiguan, vendar še vedno meni te cene delujejo preveč oderuško.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

lizard napisal/-a:@StReEt AlFa, raje ti beri bolj natančno. In v svojem postu si spet naklobasal skupek neumnosti, odgovora od Sheda pa itak nisi razumel izgleda.


Sem se pa zdaj nekaj spomnil glede prejšnje debate Tiguan - Q5.

Q5 ni preoblečen Tiguan, saj je narejen na platformi imenovani Audi MLP, ki jo uporabljata A4/A5, medtem ko je pa Tiguan postavljen na platformo imenovano A5, katere pa za osnovo služi Golfu, Passatu, itd... Šele Audi Q3, bi naj bil takorekoč preoblečen Tiguan. Iz tega vidika lahko Q5 stane več kot Tiguan, vendar še vedno meni te cene delujejo preveč oderuško.

Glej jaz nikoli nisem trdil, da je Q5 preoblečen tiguan, to je trdil shadowx, ki je "vseved". :roll: (@shadowx - to je bol sarkazem, prosim, če ne odgovarjaš v smislu: nikoli nisem trdil, da sem vseved)

Prosim pa če definiraš, kje oz. kaj v mojem postu je ta skupek neumnosti?

PS: Prosim te tudi, da se ne vmešavaš več v debate med mano in shadowx-om razen, če imaš dejansko kaj konstruktivnega za povedat, ker moram reči, da je tvoje vmešavanje brez dejanskih argumentov že moteče.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

StReEt AlFa napisal/-a: Glej jaz nikoli nisem trdil, da je Q5 preoblečen tiguan, to je trdil shadowx, ki je "vseved". :roll: (@shadowx - to je bol sarkazem, prosim, če ne odgovarjaš v smislu: nikoli nisem trdil, da sem vseved)
No ja "vseved" nisem, le ta straši po mobisuxu in je zavesten Mazda fan. Jaz ne čutim posebne afinitete do Mazde pa čeprav niso slabi avtomobili takoj je jasno, da nisva ista oseba.

Preoblečen Tiguan ali A4 je popolnoma vseeno, dejstvo je, da platforma ni bila razvita samo za Q5...
StReEt AlFa napisal/-a: Prosim pa če definiraš, kje oz. kaj v mojem postu je ta skupek neumnosti?
lizarda poznam in dvomim, da ima toliko časa.
StReEt AlFa napisal/-a:PS: Prosim te tudi, da se ne vmešavaš več v debate med mano in shadowx-om razen, če imaš dejansko kaj konstruktivnega za povedat, ker moram reči, da je tvoje vmešavanje brez dejanskih argumentov že moteče.
Priznaj, malo si bil užaljen, ker nisem odgovoril na tvoj prejšnji post. :(
No pa saj mi ni treba je že lizard vse povedal, jaz za razliko od tebe se znam strinjat z nekom, ki kdaj napiše kaj smiselnega pa čeprav je post malo daljši.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Street alfa, v vsakem tvojem postu do zdaj je bil skupek neumnosti, tudi zadnji ni izjema. No, vsaj konsistenten si. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

SHadowX napisal/-a: Priznaj, malo si bil užaljen, ker nisem odgovoril na tvoj prejšnji post. :(
No pa saj mi ni treba je že lizard vse povedal, jaz za razliko od tebe se znam strinjat z nekom, ki kdaj napiše kaj smiselnega pa čeprav je post malo daljši.
Zakaj me ne preseneča, da se z lizardom dobro poznata? :roll: :lol:

Drugače je pa rockson napisal:
Edit: sem pogledal tabele, ki si jih pripel. Ljudski Tiguan 3.2FSI je dražji od prestižnih GLK in X3

Torej vidiš, da je bil moj odgovor, čeprav morda malo preveč agresiven, primeren zaostalemu komentarju rocksona.
Pa čeprav si ti zgradil tezo na to kaj je on mislil, vidiš, da nimata skupne platforme in zato je vso tvoje komentiranje in pametovanje bilo zaman.

Glej užaljen pa nisem bil, ker:
1. ne spremljam tvojih aktivnosti na forumu
2. mi je vseeno če odpišeš ali ne :D

@bass

vem da rad zagovarjaš alfe, sam tudi ti si konsistenten s tvojim napadanjem vsakega, ki pove kaj čez alfo oz. če ima drugačno videnje kaj bi morala alfa biti.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ni bilo zama(z vsakim postom samo dokazuješ, da ti še zdaj ni najbolj jasno bistvo tiste debate), kajti če eno platformo uporabijo za 3 avte se stroški znižajo. V planu pa je še za več modelov.
V splošnem gledano, mislim da ima koncern VAG, ker ima tudi največ tovarn izpod sebe v evropi, platforme, ki so v uporabi pri največ modelih, tako da se razvoj zelo porazdeli in bi iz tega vidika lahko bili celo nacenejši ponudnik avtomobilo v Evropi, sploh Seat, Škoda, VW uporabljajo za svoje glavne modele tri ozirama že samo 2 platformi od katerih še nekaj profitira Audi.

Evo seznam A5 platforme:
Current and expected PQ35 platform cars (Typ numbers in brackets):

* 2003 Audi A3 Mk2 (8P)
* 2003 Volkswagen Touran (1T)
* 2004 Volkswagen Caddy (2K)
* 2004 SEAT Altea (5P)
* 2004 Volkswagen Golf / GTI / R32 / Rabbit Mk5 (1K)
* 2005 Škoda Octavia Mk2 (1Z)
* 2005 Volkswagen Golf Plus (1K)
* 2005 SEAT Toledo Mk3 (5P)
* 2006 Volkswagen Jetta / Vento / Bora Mk5 (1K)
* 2006 SEAT León Mk2 (1P)

* 2008 Volkswagen Tiguan (5N)
* 2008 Volkswagen Scirocco (13)
* 2009 Audi Q3

Current PQ46 platform cars (Typ numbers in brackets):

* 2006 Volkswagen Passat (3C)
* 2007 Volkswagen Eos (1F)
* 2008 Volkswagen Passat CC
* 2008 Skoda Superb II (3T)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Street, jaz sem konsistenten pri Slika filozofiji, ki pa je tebi glede na dosedanjih par deset postov očitno tuja. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

@lizard

Tista debata se je začela s tem, da je Q5 isti "s****" kot pa tiguan, z ugotovitvijo, da sploh nista na isti platformi se že tako jalov argument o isti ceni spremeni v prah in SHX se lahko posipa s pepelom, sicer pa te vabim na branje od začetka, (lahko večkrat) da boš prišel do korenin in spoznanja debate.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

StReEt AlFa napisal/-a:@lizard

Tista debata se je začela s tem, da je Q5 isti "s****" kot pa tiguan, z ugotovitvijo, da sploh nista na isti platformi se že tako jalov argument o isti ceni spremeni v prah in SHX se lahko posipa s pepelom, sicer pa te vabim na branje od začetka, (lahko večkrat) da boš prišel do korenin in spoznanja debate.
Nič se ne posipam s pepelom, dejstvo ostaja, Q5 nima ekonomskega razloga za višjo ceno saj platforma ni eksluzivno razvita in si jo deli z več kot še enim koncernskim modelom.Nikjer nisem govoril, da mora imeti isto ceno kot Tiguan, vendar bi vseeno brez težav bila krepko pod konkurenco.

Mogoče je res čas, da se nehamo truditi, z obrazložitvami, tabelami, argumenti in ti nehamo razlagati kot malemu otroku. Prepričan sem namreč, da bi vsak obiskovalec vrtca do sedaj že razumel rdečo nit te debate.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

StReEt AlFa napisal/-a: Torej vidiš, da je bil moj odgovor, čeprav morda malo preveč agresiven, primeren zaostalemu komentarju rocksona.
Ne vem zakaj, toda ne morem se otepsti občutka, da si v žlahti z nekim uporabnikom stardec.

IQ nivo je pri obeh na istem nivoju (sobna temperatura), način primitivnega komuniciranja ravno tako.

Pred nekaj leti sem bil z vsem kar se avtomobilizma tiče povsem na tekočem - sedaj pa hvala bogu nisem več, saj imam bolj pomembne stvari, ki mi jemljejo moj čas. Že dejstvo, da imam doma stalno najmanj 5 še zapakiranih Auto motor in sport revij pove veliko.

Ti pa zaradi mene, če si pogoltnil vse strojno literaturo in vse avtomobilske revije. Žal to ne spremeni dejstva, da se izražaš kot prepotenten in malo zaostal mulc.

Lahko bi ti vse skupaj napisal v bolj "prefinjenem" stilu, ampak se mi zdi, da bi to itak steni pisal.

Pa pojdi malo v svet svoje frustracije spuščat.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

rockson napisal/-a:
Edit: sem pogledal tabele, ki si jih pripel. Ljudski Tiguan 3.2FSI je dražji od prestižnih GLK in X3 ](*,) :hi:- -H-
Da ne bi kdo je primitiven, če je kdo v tej debat si to ti, s takšnimi komentarji.
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

SHadowX napisal/-a:
StReEt AlFa napisal/-a:@lizard

Tista debata se je začela s tem, da je Q5 isti "s****" kot pa tiguan, z ugotovitvijo, da sploh nista na isti platformi se že tako jalov argument o isti ceni spremeni v prah in SHX se lahko posipa s pepelom, sicer pa te vabim na branje od začetka, (lahko večkrat) da boš prišel do korenin in spoznanja debate.
Nič se ne posipam s pepelom, dejstvo ostaja, Q5 nima ekonomskega razloga za višjo ceno saj platforma ni eksluzivno razvita in si jo deli z več kot še enim koncernskim modelom.Nikjer nisem govoril, da mora imeti isto ceno kot Tiguan, vendar bi vseeno brez težav bila krepko pod konkurenco.
Gremo v preteklost: trdil si, da "Q5 nima ekonomskih razlogov, da bi bil dražji kot tiguan". Iz tega sledi, da bi moral biti cenovno na istem nivoju kot tiguan. Če pa boš svoje naslednje debate začel že opirati na različnih platformah, potem nam pa ni več rešitve.

Kar je otroško je to, da si si izmislil neko trditev in jo potem zagovarjal na vse pretege... =D> :lol:

Tako, da vidim, da pogrešaš vrtec, ker se mu od začetnega samooklicanega izkušenega starca vse bolj približuješ.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

StReEt AlFa napisal/-a: Gremo v preteklost: trdil si, da "Q5 nima ekonomskih razlogov, da bi bil dražji kot tiguan". Iz tega sledi, da bi moral biti cenovno na istem nivoju kot tiguan. Če pa boš svoje naslednje debate začel že opirati na različnih platformah, potem nam pa ni več rešitve.
No sedaj sem pa izgubil še tisti kanček spoštovanja, ki sem ga imel do tebe. Kajti trditev, da sem razlagal, kako Q5 nima ekonomskih razlogov, da bi bil dražji od Tiguana je nesramna laž. Res pa je, da sem trdil, da nima ekonomskih razlogov, biti dražji od konkurence. Je torej to načrtna diskreditacija s pomočjo transparente laži ali samo funkcionalna nepismenost?
StReEt AlFa napisal/-a:Kar je otroško je to, da si si izmislil neko trditev in jo potem zagovarjal na vse pretege... =D> :lol:

Tako, da vidim, da pogrešaš vrtec, ker se mu od začetnega samooklicanega izkušenega starca vse bolj približuješ.
Trditve se trdi, ne izmišlja, seveda jo zagovarjam saj je moja, a ni to logično. Razlika je samo kako jo nekdo zagovarja, jaz recimo poskušam to na kulturen, civiliziran in predvsem argumentiran način. Ti pa po drugi strani, ...

Seveda pogrešam vrtec tam sem se imel nadvse fino! Nikoli pa se nisem oklical za starca, mar mi spet kaj pripisuješ? :lol:
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija