Passat cc

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pravkar sem pisal v temi katera alfa me je najbolj prevzela in sem že načel malce drugačno temo, ki pa ne spada tja. In sicer kateri avto , ki ni alfa me je malce prevzel:
omenjeni avto - z komplet ponudbo:
-okej motorji(sicer bi rad videl 150kw 2.4 JTDm), ampak soliden 2.0TDI CR 170KM dizel in dober bencinar 1.8 TSI,
-potem predvsem DSG menjalnik,
-zelo lepa in atraktivna zunanjost,
-lepo urejena notranjost (lahko bi bila malce bolj ne-nemška),
-super tehnika (aktivni tempomat, lane assist, samodejno parkiranje, aktivno vzmetenje....) in
-na koncu še poslastica - vrata brez okvirjev (coupe) =D> .
- aja pa tudi cena ni v višave preveč

Avto mi je zelo všeč in čez tri leta, ko bom menjal sedanji avto resen konkurent odlični 159-ki. Predvsem me je prevzela oblika, (pri snovanju katere, so imeli jajca tako kot alfa) in seveda DSG menjalnik, ki sem ga vozil v navadnem passatu ampak je pa res odličen.
Aja odločil sem se pa da bo naslednji avto avtomatik - ne glede ali 159-ka ali CC.

Mal bi rad vzpodbudil da napišete vaša mnenja o tem avtu in kako ga vi dojemate in če ga je že kdo vozil oz. se vozil z njim - pa prosim ne bit preveč subjektivni - vem da je srce in duša močna stvar. Sem tudi jaz dobil virus alfe, ampak ta mi je od konkurence trenutno edini, ki bi ga lahko imel namesto alfe. Aja sama znamka nima tu nobene veze - vsaj pri meni ne. :oops:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Prejšnji teden sva kupila belega z bratrancem za njega. Motor je sicer 2.0 tdi, 140 konjev, ročni menjalnik, sam oblikovno in položaj za volanom je avto res dober, tudi sedeži so dobri, pa občutek imam da bolje pospešuje kot 159 z 10 konji več. :wink: V glavnem jz bi ga mel, sicer s TSI motorjem, DSG, xenonom in panoramskim steklom.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Iz nekaterih kotov zgleda zelo dobro, sploh coupejevska oblika in frameless vrata so sexy... ampk iz drugih kotov je pa čist preveč podoben passatu.
V notranjosti pa sploh, nezmotljiv VW. V osnovni opremi je notranjost zelo češka. Boljše (lepša notranjost) izvedenke pa stanejo ~32k€ ali več, kar je približno denar 159 2.0JTD TI ali 1.8TBi TI...
In tukaj se za mene vse konča.
Avto je bil eden bolj resnih kandidatov v izboru avtomobila za mojega očeta, sam je izpadel iz zgoraj navedenih razlogov.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Zelo lep avto. Na splošno so mi ti novi štirivratni 'kupeji' ok. So precej bolj podobni pravim kupejem, kot pa na primer trivratni 'kupeji' ( scirocco, gtc, brera...).

Bi ga imel. Temne barve, DSG in turbobencinca. Ker dizl ne paše not. Pravzaprav sploh ne paše v osebni avto...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Passat CC in Audi A5 sportback sta ena najlepših športnih limuzin. Upam, da Alfa naredi kaj podobnega.
Slika
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

veloce napisal/-a: Upam, da Alfa naredi kaj podobnega.
:lol: :lol:

optimist
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

TribesMan napisal/-a:in frameless vrata so sexy...
ja ampak samo prva...zadnja s tisto dvodelno šipo... :lol: :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsega ne moreš met... pravijo... :D
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

jah no...ampak če je blo inženirjem pri projektiranju novega avta tolk težko uštimat enojno šipo... #-o
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah, mal poglej obliko vrat (spodnji del predvsem...), potem pa obliko šipe, in dejstvo da se mora šipa na tak ali drugačen način pospravit v vrata, ugotoviš, da je treba ali šipo razrezat na dva dela, ali pa sprejet kompromis, da se šipa odpira samo 20cm...
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

ne vem no, ampak jaz imam občotek, da šipa ni tako enormna da se je ne bi dalo spravit v vrata v enem delu...mogoče pa se motim?
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Passat cc je sicer meni tako daleč od lepote kot Rosanne Barr od idealne postave, ampak pustimo to. Okusi so različni.


Glede ostalih avtov, ki so me v zadnjem času prevzeli pa bom napisal skoraj nekaj bogokletnega. Prevzel me je namreč mercedes. CL 63 AMG. Moram rečt, da je to po res res dolgem času meca, pred katero dam klobuk dol.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Mene pa je v zadnjem času prevzel Aston Martin Rapide :roll: Ne moreš sedaj pisat o CL AMG-ju ki je nekajkrat dražji avto....

CC je super stvarca. Popravili so meni nevšečno zunanjost navadnega passata, notri boljši sedeži, lepša notranjost... Novi TSI-ji in TDI-ji so zelo všečni motorčki, sploh pri porabi. Glede lege na cesti pa je kar se mene tiče zelo solidna. Vglavnem meni se zdi zelo dober avto za ta denar!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tako kot je rekel Bvogri - men je tud kar se tiče tega bi tudi jaz imel veliko raje CLS-a kot CC-ja - ampak roko na srce - ko bom menjal avto bo v mojem rangu CC in ne CLS. Sedaj se menim da bi šel enkrat probat CC-ja da vidim še kako se pelje in občutke med vožnjo... :wink:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija