Avto do 26.000€

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

res je, imajo obe vrsti vzmetenja, ampak je hidravlicno precej bolj udobno in lahko se spusti nizje, da jaz lazje ven stopim.

Insignia odpade, bom sel se pogledat Cromo v ponedeljek..
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ej kaj C5ko si ze vozu? Ker tudi sam metam oko na ta avto, pa me mal zanimajo izkusnje?

Nekaj sem se igral na konfiguratorju...sam pol nanese $€$€$€ ko izberes vse kar bi rad imel :mrgreen:

http://www.c5.citroen.com/si/

LP
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

Croma je bolj žalost, sosed jo ima letnik 06, sicer ni čisto zgrešen avto, samo je pa za novo 25k € bistveno preveč za zastarel avto.

Rabljeni cca. 06 letniki so pa res poceni za 7k€ JTD in je kar soliden avto.

Samo meni je pa vseeno preveč grd.

Drugače pa še mogoče škoda superb? Mislim, da bi se splačalo iti vsaj na testno vožnjo, zadnjič sem jo videl v živo in se mi kar dopade, pa mislim, da je že malenkost višji razred. Pa še dsg ma :)

Drugače bi še pa jaz pogledal za mazdo 6 in pa legacyem boxer dizlom :), samo ne vem, če sta avtomatika.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Ja, c5tko sem vozil vceraj, oz. jo je vozil moj oce, ker jaz je ne morem brez predelave.

Vozila sva testno exclusive z 12.000km in avtomatikom:
menjalnik je odlicen, prestavlja mnogo bolje in lepse kot trenutno 166tka (ja vem ja, leta in kilometri naredijo svoje, ampak vseeno!), zvocno izoliran je odlicno (po tem sva se usedla v insignio in nisva slisala sebe govort pri istih obratih, medtem ko je v c5 bila TISINA..)

Kar se udobnosti tice: testni je imel popolnoma elektronske sedeze z kombinacijo usnja na robovih in tekstilom na sedalnem delu: sedenje je bilo udobno in tudi skozi ovinke te je lepo drzalo na mestu.

Vozila sva 136konjsko masino, ki ima vredu pospeske (no, se vidi razlika 40konjev iz moje alfe, ampak vseeno), vendar je bila povprecna poraba na testnem avtu 9.2, dizel jasno..

Materiali notri so vredu (boljsi kot insignii ali pa moji 166tki), prostora je tudi dovolj.

Se pa splaca iti peljat in to obcutit! Takoj za tem pa recimo v kksno insignio in primerjati..

Zaenkrat se najbolje nagibam k c5tki. Resda je cena kar visoka, ampak ce malo pogledas okoli, za tak dnar ne dobis nic vec pri nobeni drugi znamki..
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3303838&show=1
Zadnjič spremenil SubjectX, dne So Feb 20, 2010 4:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

StReEt AlFa napisal/-a:Croma je bolj žalost, sosed jo ima letnik 06, sicer ni čisto zgrešen avto, samo je pa za novo 25k € bistveno preveč za zastarel avto.

Rabljeni cca. 06 letniki so pa res poceni za 7k€ JTD in je kar soliden avto.

Samo meni je pa vseeno preveč grd.

Drugače pa še mogoče škoda superb? Mislim, da bi se splačalo iti vsaj na testno vožnjo, zadnjič sem jo videl v živo in se mi kar dopade, pa mislim, da je že malenkost višji razred. Pa še dsg ma :)

Drugače bi še pa jaz pogledal za mazdo 6 in pa legacyem boxer dizlom :), samo ne vem, če sta avtomatika.
tako draga je croma? Potem pa ze raje vzamem c5 za tak denar..

Sicer so vsi nekaj hvalili DSG, ampak cedalje veckrat slisim, da ni ravno to kar so opevali vsi. Poleg tega se mi zdi, da so vsi nemski avtomobili drazji kasneje, ko pride do servisov..

Legacy boxer je DRAG, res DRAG avto, z isto opremo kot vsi ostali. Mazda 6 pa ne vem, nisem se gledal, morm malo pogledat, ampak se mi zdi, da je tudi malo drazji avto..
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

SubjectX napisal/-a:Ja, c5tko sem vozil vceraj, oz. jo je vozil moj oce, ker jaz je ne morem brez predelave.

Vozila sva testno exclusive z 12.000km in avtomatikom:
menjalnik je odlicen, prestavlja mnogo bolje in lepse kot trenutno 166tka (ja vem ja, leta in kilometri naredijo svoje, ampak vseeno!), zvocno izoliran je odlicno (po tem sva se usedla v insignio in nisva slisala sebe govort pri istih obratih, medtem ko je v c5 bila TISINA..)

Kar se udobnosti tice: testni je imel popolnoma elektronske sedeze z kombinacijo usnja na robovih in tekstilom na sedalnem delu: sedenje je bilo udobno in tudi skozi ovinke te je lepo drzalo na mestu.

Vozila sva 136konjsko masino, ki ima vredu pospeske (no, se vidi razlika 40konjev iz moje alfe, ampak vseeno), vendar je bila povprecna poraba na testnem avtu 9.2, dizel jasno..

Materiali notri so vredu (boljsi kot insignii ali pa moji 166tki), prostora je tudi dovolj.

Se pa splaca iti peljat in to obcutit! Takoj za tem pa recimo v kksno insignio in primerjati..

Zaenkrat se najbolje nagibam k c5tki. Resda je cena kar visoka, ampak ce malo pogledas okoli, za tak dnar ne dobis nic vec pri nobeni drugi znamki..
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3303838&show=1
Ja cena je kr visoka, sam je nov avto z veliko opreme. Sepravi je kar kul. Katere verzijo sta imela...pnevmatski blazilci ali standard? Sem jih letos poleti gledal ko so me prehitevali po AC...masiven avto zgleda. Tudi dodatne opreme ima ogromno...ni da ni. Bom mogu res kako testno voznjo naredit. Kaj pa volan? Verjetno je pravo nasprotje z alfinim...indirekten? Se najbolj mi je cudno ko se volan ne vrti cel ampak samo obroc...brez sredice.

Tenx za info
LP
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

ja, imela sva exclusive opremo, kar pomeni hidravliko in avto je res udoben.

Volan je tudi meni smotan, ampak je fotr reku, da se ga je hitr navadu, tako da mislim, da tudi pri meni nebi bilo panike. Je pa avto bolj za "mirno" voznjo. Torej ovinke, kljub tisti Sport tipki, pozira z nagibom celotnega avta. Ni tako sportno naravnan kot recimo Insignia ali pa 166tka, pa so vse tri priblizno enako velike in tezke krave.

Volan je kar vredu reagiral na premike, sem ga tudi sam po avtocesti obracal in nisem cutil nobenga cudnega obnasanja.

Ja, cena je res malo visoka, ampak pada iz mesec v mesec. Pocakas se kksn mesec, ker zdajle bodo splavili vn 160konjske 2.0 dizle, in bodo tem 136konjskim cena se malo znizala.

Dobis ga pa ze za 25-26k ce ne rabis avtomatika..
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

SubjectX napisal/-a:
svabo napisal/-a:Glede udobja bi reskiral in vzel Insignio ki je res za moje pojme trenutno najlepše oblikovan avto tega razreda :wink:
Si se ze peljal v njej?
.
Nisem,se pa bom ko jo boš vzel ti :wink:
"I cant" is not an option !
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

je ne bom..
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Mislim da se ti splača vsaj pogledat cromo...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3525209&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3083538&show=1 (še za predstavo kako zgleda emotion, ker je prva brez slik)
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

SubjectX napisal/-a:je ne bom..
aha se pravi C5 je zaenkrat omiljeni :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce je pogoj avtomatski menjalnik pol Croma ne pride v postev. Pa tudi drugace ni v isti klasi kot Insignia in C5.

LP
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Croma ima avtomatski menjalnik, tako pri 1.9, tako pri 2.4JTD-ju.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kaj pa japonci, mazda, honda?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:Ce je pogoj avtomatski menjalnik pol Croma ne pride v postev. Pa tudi drugace ni v isti klasi kot Insignia in C5.

LP
zakaj?
kakor vem ima odličen avtomatski menjalnik....naj bi z avtomatiko avto porabil nič več oz raje manj kot z ročnim

sem pa slišal da je 1.9 z avtomatiko malo švoh oz da je 2.4 z 200KM super v kombinaciji z avtomatiko. Sem se peljal z tako (sovoznik) in je avto lepo šel...tudi prostornost je dobra.......no oblikovno pa je C5 meni veliko lepši
Odgovori
  • Informacija