Renault clio! okvara alternatorja,zanič akomulator???

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

Pozdravljeni!


Me zanima če mi lahko kdo pomaga z kakšnim nasvetom.
Namreč danes ko sem se vozil domov z cca. 110km dolge razdalje mi je skoraj pri domu avto crknil/zmrznu hehe, ko sem se vozil na avtocesti sem kar na enkrat začutil da avto več nima moči ko pritinesm na plin, hitro sem zavil na prvi izvoz in nato videl da so se prižgale lučke za akumulator ter olje, avto ni imel nobene več moči tudi zavore so postale trde. Avto sem ugasnil in počakal pou minute in ga še enkrat prižgal vendar pa sem vse klimo,luči,avtoradio use izklopil avto, je normalno vžgal nobena lučka več ni svetla in sem se normalno zapeljal do doma dober kilometer stran.


Sedaj se neupam več odpravit na tudi kakšno krajšo razdaljo ker nevem kaj bi to lahko bilo in kdaj me spet preseneti. Ali je mogoče da je klima in avtoradio toliko izrabil akomulatorja da je izgubil energijo ali ??



NAJLEPŠA HVALA ZA pomoč !!!!
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Kok star akumulator imaš?
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

hmm.. mislim da tam malo manj kot 2 leti ???
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

kakšen imaš pa mikro jermen, a kaj drsi, škriplje? koliko je napetost polnenja alternatorja?
Trentatre 1.3S
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

hmm.. zdej vidm da sm res velik lajk :/!

mikro jermen,drsi,škriplje ??? Kaj,kje lahko to opazim oz.vidim ?? ... kolika je napetost alternatorja nevem, vem pa da je že avto bil na popravilu zaradi alternatorja( avto ni bil vedno moj ) in se je tudi takrat prižgala lučka za akomulator ampak sem takrat še vedno lahko pripeljal do doma ( luči in osvetlitev pa je delala bolj slabo ). Je možno da takrat ko so popravljali, ker avto ni bil na uradnem servisu od renualta ampak pri privatniku in da je uporabil kakšen poceni del za popravilo in da je to sedaj krivo ( kolikor se spomnim je bila takrat napaka v gumi ki poganja da se akomulator polni).
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mogoče bi še tle vprašal? Verjetno majo fantje več izkušenj z dotičnimi težavami.

http://www.renault-klub.si/forum/viewforum.php?f=15
Odgovori
  • Informacija