Sorento 2010

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori

Če bi kupovali novo Alfo, ali bi bil SUV opcija (razred x5) ?

DA nov
7
12%
DA rabljen
10
17%
NE
41
71%
 
Skupaj glasov: 58
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

LaserJaMM napisal/-a:Zakaj pa ti voziš GTV in ne Ford Puma?
A se jaz pritožujem ali kaj? In zakaj bi naj vozil Pumo, če ni v nobenem pogledu boljša od Gtv in mi poleg vsega še všeč ni? Sicer pa po logiki nekaterih tu gor, bi verjetno bilo boljše da bi imel Pumo ja =D>

@Uroš, Ok trendovska, mogoče malo napačen izraz (mislil sem bolj masovni izdelek za množice) :wink: . To, da gre Alfa na odpad zdodovine si noben ne želi, je pa verjetno bolje to, kot pa, da se dokončno izgubijo v poplavi množičnih avtov, ki so več ali manj "sredstva za prevoz od A do B". Jaz gledam na to iz te strani. Pa oprosti in brez zamere, ampak moram se obesiti na tvoj zadnji stavek, ker imam občutek, da leti tudi name. In kaj je narobe, če pri 20 letih (ko sem si kupil prvi avto) vzameš rabljenega? In konec koncev sem potem 3 leta varčeval za Gtv, pa bi lahko vzel kaj cenejšega naprimer.. Drugo je, če ti stari dajo keš pa grejo s tabo v salon po nov avto za 30k Eur. Ampak to so druge zgodbe ob katerih mi gre na bruhanje..
Sicer smo pa sedaj malo offtopic..
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Potem verjetno veš tud zakaj jaz namesto A4, bmw 3 ipd vozim 159 in sem z njo maximalno zadovoljen. :wink:

Bistvo threada ti je pa že Uroš povedal.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ni letelo na tebe, ampak na splošno. Res je da je nekje potrebno začeti in kupit novo alfo je kar zalogaj. Iz tega sledi da bo enostavno novih vedno manj samo to. Kako si kdo kupi avto mi je pa vseeno. Jaz sem svojih sedem sam zaslužil.

Še to, zamislite si da vsi kupijo in čakajo samo na rabljene Alfe ali BMW-je.. , servisirajo jih doma, kupujejo neoriginalne nadomestne dele... (in kurcajo kako crkuje) od česa bo pa živela tovarna ? plačala razvoj, delala image itd..
to je point !
Uroš
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Ja saj glede teh stvari se strinjam. Govora je bilo zakaj Alfa nima suv in zakaj bi ga morala kao imeti. Jaz pa sem napisal, da je suv modna muha, ki se pač dobro prodaja, ni pa uporaben oz. nima kakšnih prednosti pred ostalimi avtomobili in je pač mišljenje ljudi tako kot je, da raje kupijo suv kot pa kaj drugega. Alfa lahko preživi brez suv avtomobila, v to sem prepričan. Problem slabe prodaje sigurno nebi rešil nov model suv-a. Problem jaz vidim drugje. Dejstvo je, da so cene rabljenih Alf prenizke (tako pade cena tudi tistim dobrim primerkom, ki pa jih je resnici na ljubo malo). Več kot polovica je takih, v katere je potrebno ob nakupu vložiti še "par" Eur, da je potem ok. Če tega ne storiš imaš pač probleme.. ampak pustimo to. Normalno, da nihče ne kupi nove 159, makar je cena 22 tisoč, če dobiš leto ali dve staro za npr. 14. V kakšnem stanju je tista rabljena iz uvoza se nažalost premalo ljudi zaveda in to je tisto, kar ubija ugled in imidž znamke, saj je potem normalno, da na koncu ostane nezadovoljstvo...
POTENZA ITALIANA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

To kar alfa rabi al ne rabi je tukaj brezveze diskutirat. SUVi se prodajajo. Prodajajo se odlično in prinašajo bajne zaslužke. Za primer si vzamimo X5 in X3 ki se prodajata kot Puntoti...

Vsi nekaj sanjate da alfa ni znamka za SUV in da raje crkne kot da naredi SUV....vsi pa vozite fiatove polizdelke. Če ste takega mišljenje bi morali vozit avto starejši od letnika 86.
To da mora it tovarna naprej z trendi je pa menda vsem jasno.

Očitno si morate eni prebrat zakaj so naredili Giulietto (ta staro,ne novo)

A ko bo bencina zmanjkalo bodo pa kaj? Kar zaprli fabriko ker pravi športni avto se pa že ne bo peljal na štrom oz. plin oz. karkolže...????

Tako konzervativno razmišljanje vlada tu da bog pomagaj...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Suv je mogoče modna muha v Sloveniji zadnje 5 let... v USA jih vozijo od nekdaj, v EU se je začelo ko sta Merc in Bmw dala na trg ML in x5...

Suv neuporaben, dej no?

Mam doma GTV letnik 2001 s 55.000km in ga bom prodal ker je pa pač GTV za moje pojme neuporaben avto. Pa je avto u piko k nov...pa ne morm niti golf palc dat notr....

Vsak ma valda svoj pogled na uporabnost. Hvala bogu...
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

LaserJaMM napisal/-a:Suv je mogoče modna muha v Sloveniji zadnje 5 let... v USA jih vozijo od nekdaj, v EU se je začelo ko sta Merc in Bmw dala na trg ML in x5...

Suv neuporaben, dej no?

Mam doma GTV letnik 2001 s 55.000km in ga bom prodal ker je pa pač GTV za moje pojme neuporaben avto. Pa je avto u piko k nov...pa ne morm niti golf palc dat notr....

Vsak ma valda svoj pogled na uporabnost. Hvala bogu...
Suv ni nič bolj ni uporaben kot kak večji karavan, kar se prostora za prtljago tiče. Glede sedenja odzadaj v X3 ali X5 pa raje nebi izgubljal besed.
Aja, pa Gtv ni namenjen prevozu prtljage ali pa več kot dveh oseb. Če se tebi zdi neuporaben zaradi tega je bolje, da ga sploh nisi kupoval :wink:
POTENZA ITALIANA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja...4x4 pogon ma,višje se sedi, lažje se izstopa in vstopa, boljša preglednost,večji ego maš...itd...

No ali ma prednosti ali ne je itak brezveze razpravljat, prodajajo se vrhunsko...
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Miholl napisal/-a:Ja...4x4 pogon ma,višje se sedi, lažje se izstopa in vstopa, boljša preglednost,večji ego maš...itd...

No ali ma prednosti ali ne je itak brezveze razpravljat, prodajajo se vrhunsko...
Ni govora o tem ali se prodajajo dobro ali ne, ker to vemo vsi, da se.

4x4..kot prednost suv-a? Imajo tudi karavani, sicer pa ga vsi suv-i niti nimajo. Lažje se vstopa in izstopa, s tem se strinjam in to sem napisal že v mojem prvem postu. Glede ega nebi, ker če kdo rabi "dober" avto za potrditev svojega ega potem je to žalost.
Sicer pa ok, itak ne pridemo skupaj. Okusi in mišljenja so različna, kar je navsezadnje tudi prav, kot je nekdo že napisal malo višje.
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

seby7 napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Ja...4x4 pogon ma,višje se sedi, lažje se izstopa in vstopa, boljša preglednost,večji ego maš...itd...

No ali ma prednosti ali ne je itak brezveze razpravljat, prodajajo se vrhunsko...
Ni govora o tem ali se prodajajo dobro ali ne, ker to vemo vsi, da se.

4x4..kot prednost suv-a? Imajo tudi karavani, sicer pa ga vsi suv-i niti nimajo. Lažje se vstopa in izstopa, s tem se strinjam in to sem napisal že v mojem prvem postu. Glede ega nebi, ker če kdo rabi "dober" avto za potrditev svojega ega potem je to žalost.
Sicer pa ok, itak ne pridemo skupaj. Okusi in mišljenja so različna, kar je navsezadnje tudi prav, kot je nekdo že napisal malo višje.
zame so tudi smešni SUV-i z 2wd. Ne tič ne miš...:mrgreen: Te ne zagovarjam.
Najdi mi karavana z možnostjo izbire pogona (2wd,4wd, dif lock), ki ima 7 sedežev(mogoče opremo - usnje, ozvočenje, 18col, bluetooth,..) relativno majhno porabo (6,4l) za 35k€.
Se pa strinjam, da so okusi različni...sam ne bi nikoli vozil karavana al pa npr enoprostorca.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

LaserJaMM napisal/-a:Tle ni pa totalno nobene logike. Pa še vseen 3 ni enako 7.
Imaš 5 let za doplačat samo še nisem slišal, da se je kakšna taka prodajala

http://www.alfaromeo.si/Storitveinservi ... aplus.html

Mogoče bi pa morali sforsirat, dat 5 letno garancijo vsem pa bi bila osnovna cena pač jurja dražja. Za imidž bi bilo zelo dobro
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jest sm garancijo doplačal za 4 leta star avto... pa ne za 2000€


Smotani so res... Upam da so s tole Đulijeto fajn nastavl marketing.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Mal je mim da probajo na enem (no sedaj hvalabogu dveh) modelu pokrivat trg. Žalostno je da sedaj malce gledam menjavo za 166 in je vse kar sem našel le kak Cadilac CTS/STS. V drugo smer ko gledam pa je SUV in sicer Captiva.....Tud tale Kia ni napačna vidt.

Če smo se 10 let nazaj muzal pa se smehljal nekim "čudnim, novim" firmam ala Daewoo (chevy), hundai, Kia, se nam sedaj lahko vsi nazaj ker majo vsaj 5x večji tržni delež......
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

=D>
Uroš
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Slika
Slika
Slika
Slika
Uroš
Odgovori
  • Informacija