Honda VTEC

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Pa kak amg kompressor tud :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Alan napisal/-a:Pa kak amg kompressor tud :mrgreen:
TribesMan napisal/-a:JTD ima oboje :P
Nop! Samo navor :lol: you just can't have both :rofl:

Btw - zelo bi bil vesel argumentiranega odgovora zakaj Honda nima navora :mrgreen:
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

honda ima navor samo je največji pri 5500 vsaj pri seriji mašine brez vteca, (ima jo brat), so pa japonci pogruntal da ga ne rabiš tolk zlo velik ker ima kratek menjalnik in lahko šasijo, avto se da vozit normalno, k greš peglat ga pač peglaš u 8000rpm kjer ima tudi največjo moč :D
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Eeee....wrong! Next one? :mrgreen:

Ima punca doma Bingeca - 75hp torej brez navora avto :rofl: in ima daljše prestave kot moj Clio, moja ex-155 1.8TS, podobne kot 145 QV,....
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Deedko. napisal/-a:najbolj zanimivo mi je blo, gledam integre na avto.net, obratomer kar do 10000 obratov, noro;)

Dobro, da nikoli nisi RX-7 peljal ;)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

Ozi napisal/-a:Eeee....wrong! Next one? :mrgreen:

Ima punca doma Bingeca - 75hp torej brez navora avto :rofl: in ima daljše prestave kot moj Clio, moja ex-155 1.8TS, podobne kot 145 QV,....

se pravi bingo= avto z nič opreme varčen in najbol ekonomičen avto k ga je honda kadarkoli naredila, brat ima hondo ki ima na 5500rpm 161nm navora, kar se mi zdi za 1.6 mašino kar vredu
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ozi napisal/-a:Eeee....wrong! Next one? :mrgreen:

Ima punca doma Bingeca - 75hp torej brez navora avto :rofl: in ima daljše prestave kot moj Clio, moja ex-155 1.8TS, podobne kot 145 QV,....
dej ze odgovor nooooo :D :D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a:dej ze odgovor nooooo :D :D
Tko ne bi bilo zanimivo :mrgreen:
kača_alfa napisal/-a:se pravi bingo= avto z nič opreme varčen in najbol ekonomičen avto k ga je honda kadarkoli naredila, brat ima hondo ki ima na 5500rpm 161nm navora, kar se mi zdi za 1.6 mašino kar vredu
Kaj? Bingo varčen :rofl: brca v temo -> poglej za 1.5i v-tec vs. D14A3/A4 :wink: mi zaupaš katera Honda ima toliko navora?
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

brat je imel in economica(1.5 vtec) in bingota pa je razlika v vtecu in menjalniku eco ima vtec in najdalši menjalnik (ful predolg zame) bingo če ga lepo voziš ne pije dost, poglej druge atomobile s 75 konji, pofukan saxo 1.4 pije 10 litrou, ga imam za wintercar, in res ima malo več noavora kot ga je imel bingo, apak pije 10 litrou če bi hondo žgal tok cajta da bi pila 10 litrou bi se peljal okoli 200, torej ta bingo k ga je mel brat je pil okoli 6-7 litrou, navora ima na občutek enako kot 1,4 ts, pa mi alfa pije 8.9, hondo ki si jo zdaj lasti brat pa civic letnik 90 d16a9 motor ki ima serijsko 131 hp, ta je pa še navita ima lažji vztrajnik, in športni kolektor, se pravi to oboje je narjen za moč in ne za navor pa ga je ševedno tolk
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Bom poskusil dešifrirat in odgovorit. 1.5i v-tec pri normalni vožnji dokazano porabi manj kot 1.4i - izkušnje lastnikov. Kljub daljšem menjalniku (ti verjamem na besedo / nisem šel preverjati) je še vedno 1.5i v-tec bolj poskočen. Bingeca vozit z 6L je prej izjema kot pa nekaj pogostega. Bolj se poraba giblje okoli 7,5L - normalna vožnja.

Saxo 1.4i (75hp)
Maximum power = 75 PS (74 bhp) (55.2 kW) @ 5500 rpm
Maximum torque = 111.0 Nm @ 3400 rpm

Honda Civic 1.4i D14A3 (75hp)
Maximum power : 75 hp (55.9 kW, 76.0 ps) @ 5700 RPM
MAximum torque : 112 Nm @ 3000 rpm

Kje ima Saxo več navora? :-k Kvečjemu teža je v prid Saxotu - 860kg, ki je še nižja kot pri Civicu. Težko ocenit moč avta :mrgreen: si bi skoraj upal staviti, da je z Saxotu nekaj narobe da je takšna poraba vendar vem, da boš potem napisal da ni. Torej to kar spustiva.
kača_alfa napisal/-a:...torej ta bingo k ga je mel brat je pil okoli 6-7 litrou, navora ima na občutek enako kot 1,4 ts
Emm...

Alfa 1.4TS
Maximum torque = 124.0 Nm @ 4600 rpm

Glede Honde 1.6 z 161Nm - Honda Civic z D16A9 bo imela
Maximum torque = 143.0 Nm @ 5700 rpm

Sem pa pogledal vse D-serije motorjev in nobena nima 161Nm. Samo D17A2 prleze do 155Nm, ampak je bil vgrajen samo v Honde letnik 2000->
kača_alfa napisal/-a:....se pravi to oboje je narjen za moč in ne za navor pa ga je ševedno tolk
:rofl: - clickenzi

Glede Honde & navor debate je pa toliko materiala na internetu, da je brezveze tratiti čas in pisati tukaj povzetke itd. ko pa lahko vsak pogleda specifikacije / grafe za sebe.

Over & out z moje strani :wink:
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Navor gor navor dol... a ni lepo ko stvari preprosto....delajo....honda :D
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Da si še jaz malo sposodim temo, ker vidim da vas je kar nekaj poznavalcev japonskih strojev.



Kdo je prvi uporabljal oznako Type R? Mazda ali Honda, ali je morda to na japonskem običajna oznaka, ki jo uporabljajo mnogi proizvajalci avtomobilov?
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

mislim da ga je Mazda na RX-7 prvič uporabla:)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tema je obsojena na propad, ko se v isti sapi pojavljajo 1.5 vteci in saxoji z Mazdo RX-7. Mazda se obrača v grobu!
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

samo da ti odgovotim ozi
ja s saxojem je nekaj hudo narobe, se strinjam
rešuje ga teža tudi to je res, povedal pa sem da ima brat predelano hondo in da ima 161 nm navora kar je dejstvo (bili smo na merjenju konjskih moči, in imam graf moči in navora lahko ti ga prilepim če te zanima), a ni tko da če lajšaš vztrajnik izgubiš na navoru?, drugače pa je graf moči tak da ima največjo moč na blokadi zaradi kolektorja
Odgovori
  • Informacija