Mini Cooper S

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Pepsi napisal/-a:Super zadeva, res poskočen pa tudi ne kuri veliko vsaj po moji izkušnji ne.
jah nikoli se nisem obremenjeval s porabo, saj sem si lastil 156 2.0TS :mrgreen:
Trenutno imam porabo 9,9l/100km, da se vsekakor tudi manj ampak avto kar kliče po tiščanju. :)
Novi mini-ji R56 s turbino (takoimenovan model za punce) so šparovčki v primerjavi s kompresorskim R53, mogoče si takšnega vozil.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Kok si dal za diferencial?

lP
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

550£
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Off:
Kako si pa z micko zadovoljen? Kolega kupuje, pa nimam pojma na kaj naj bom pozoren pri nakupu rabljenega. Kakšne okvare, kakšna je poraba, kater motor imaš?
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

žival napisal/-a:Off:
Kako si pa z micko zadovoljen? Kolega kupuje, pa nimam pojma na kaj naj bom pozoren pri nakupu rabljenega. Kakšne okvare, kakšna je poraba, kater motor imaš?
Micka je zakon. :)
Motor je VW-jev dizl 2.0 103kw. Razen glasnosti mu nimam kaj očitati.
Kmalu bo že tri leta od nakupa in do danes nisem nič ekstra zamenjal.
No ja, pri cca 60k km sem menjal zavorne ploščice. Mogoče dokaj hitro ampak je bilo veliko težkih bremzanj s prikolico in quadom. Tudi kakšna nagla bremzanja iz 180km/h so svoje terjala. Strošek? S senzorjem in ploščicami reci piši 60€. :)
Poraba za 1700kg kanto zame majhna 7,2l kombinirane vožnje (4x4 mode). V 2wd mode nikoli niti ne vozim.
Z penzionistično vožnjo in regionalno/avtocesto se da spravit tudi pod 6l.
Po drugi strani pa štirje v avtu, poln prtljažnik, klima,18col feltne Zadar - Zagreb 10,1l porabe ampak ga nisem nikoli spustil pod 160km/h. Bitka z drugim SUV-om Volvo XC90. :mrgreen:
Avto navdušuje z prostorom, dodatna 2 sedeža sta bolj kot ne namenjena otrokom oziroma eni odrasli osebi. Glede na to, da se mu odpre spodnji del vrat prtljažnika lohk notr spraviš svašta oziroma jo imaš za piknik mizico. :)
Navdušuje tudi oprema instyle (rockfostage system, bluetooth, usnje, šibedah, 18 col...)
Novi model mi ni všečn s to copy/paste lancer masko, bojo pa vsaj Micka motorji verjetno po tanovem notri. V ASX-u so že.
Če rabiš še kakšno informacijo vprašaj. ;)
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No mislim da si povedal dovolj. :lol: Če bom še kaj rabil te seveda kontaktiram. Hvala. 8)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

V obeh avtih imas usnje, in skozi ga reklamiras.. Je usnje res tako fino?

Namrec imam usnje v moji 166tki in je podn od podna! Pozimi mrzu, poleti vroc, drsis gor in dol ce ne drzis volana..

Kaksni so tvoji pogledi?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

SubjectX napisal/-a:V obeh avtih imas usnje, in skozi ga reklamiras.. Je usnje res tako fino?

Namrec imam usnje v moji 166tki in je podn od podna! Pozimi mrzu, poleti vroc, drsis gor in dol ce ne drzis volana..

Kaksni so tvoji pogledi?
S pravim vzdrževanjem tudi usnje manj drsi. Čudi me pa da nimaš gretja...

Sicer je pa Poltrona Frau (če imaš to usnje) eno boljših v avto industriji, poleg v Alfah ga najdemo v Lanciah, Maseratijih in Ferrarijih.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne vem očitno sem jz čuden, sam men je usnje v 166 zakon, pozimi je mrzlo točno eno minuto, poleti ni prevroče, pa tud slučajno ne drsim v nobeno smer,...
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

V outlanderju je usnje mehko in je občutek super.
Obrabe niso vidne pa ga nisem niti enkrat sam namazal.
Res pa je, da ga zmeraj peljem v ročno čistilnico in ga mogoče tam fantje posebaj negujejo?!
Sedeži imajo dvostopenjsko gretje in pozimi zame ni problema. Poleti se tudi ne pritožujem nad vročino. Mislim, da je to bolj stvar posameznika oziroma njegove občutljivosti. Glede drsenja v outlanderju teh problemov ni, ker z njim ravno ne postavljam hitrostne rekorde, sploh pa ne čez ovinke.
:mrgreen:
Pri Miniju je usnje bolj trdo, pretirane obrabe ni za videt kljub temu da je avto starejši. Po kvaliteti se ne more primerjati z usnjem v outlanderju.
Presenečen sem bil, ker nima gretja zicev (sem mislil, da ima vsak avto z usnjem to po defoltu).
Glede na vožnjo v miniju bi želel imeti več bočnega oprijetja.
Bomo rešili tudi to z nakupom bolj race variante sedežev.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

žival napisal/-a:Ne vem očitno sem jz čuden, sam men je usnje v 166 zakon, pozimi je mrzlo točno eno minuto, poleti ni prevroče, pa tud slučajno ne drsim v nobeno smer,...
Točno tako. Je pa seveda odvisno od osebe, eni so zelo občutljivi na temperaturo. Meni recimo usnje v 166ki ni bilo ne poleti vroče ne pozimi hladno.

Sedeže mam od 166ki mam trenutno v sobi in punca bo sedela na Alfinih sedežih...na kavč, fotelj ipd. tut pomislit noče. :mrgreen: Ženska že ve...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Je zelo odvisno od usnja...moja 147ka ima obupno usnje...poleti peče ko prasica, da ne mores sedet, pozimi je pa mrzlo...hvala bogu imam gretje sedezev. Sem pa sedel v alrotovi 156 z TI opremo, pa ima crno usnje in poleti sploh ni peklo! Niti priblizno tako kot moje. Na mojem ne mores sedeti, ce je avto 2 uri na soncu, v njegovo smo se pa vsedli in se peljali kot da ni nic.

LP
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

dobil dva paketa preko luže. :D

Slika

sklopka
Slika

vztrajnik (-5kg)
Slika

poročam naprej...
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

končno dobil diferencial in ostale potrebščine, valjčke, termostat, injektorje, svečke,intercooler,itd.
http://twitpic.com/41egp7/full
Naročil sem pa tudi novo odmično.
Nikol konec... :mrgreen:
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Odlično =D> Si se pa kr spravu v predelave. Kolk konjenice računaš, da boš stisnu zdej ven. Kak diff si to nabavu? Nima tvoj minič že original nekaj špere?

Lp
Odgovori
  • Informacija