twingo "zaribal"

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
nimsaj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 31, 2007 9:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ravno pred dopustom me je moja alfica 156 (jtd) pustila na cedilu in sem si sposodil twinga od "šefice" zato da sem lahko odšel na dopust. Vse lepo in prav dokler se ni avto pokvaril :(. Po pregledu mehanika je ugotovil, da je avto zaribal :S.
Avto je delal brez problema, z njem sem prevozil cca 500 km in naslednji dan po prihodu odšel na bencinsko črpalko kjer sem natočil bencin (BMB95 -neosvinčen) -vsaj mislm da sem tega natočil. Potem sem skočil v trgovino cca 15km stran (avto deloval brez pripomb) opravim nakup se vsedem v avto in avto noče vžgati -nič verglanja samo klik in nič drugega.
Kaj bi lahko bilo narobe, da je zaribal? Je možno, da sem natočil MB95 (osvinčen bencin) je lahko to vzrok okvare?
Hvala za vsakršen odgovor.
p.s.: če sem odprl temo v napačni rubriki se opravičujem in naj jo admin prestavi
Alfa Romeo 156SW JTD
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

mislim da bencin nebi smel inet veze
koliko olja je imel avto?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

osvinčen bencin mašini NE škoduje, je kvečjemu dober....no za katalizator pa je druga pesem.
sicer pa OSVINČEN bencin...se ga NE dobi več!!! tako da to nisi mogel tankati!

kaj bi pa lahko bilo pa je iz tvojega posta nemogoče ugotoviti
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zaribal? kaksni so simptomi, okvare, si videl masino?
da bi kar tako sma od sebe zaribal, je kar cudno

ce se slisi klik, verjetno starter obrne, ampak ne mroe obrnt motorja ker je nekje nekaj prijelo

zdj lahko je tudi starter, menjalnik? ce je avto v prestavi in ce se ga porine, se motor obraca?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

prej bi rekel da je štarter, če avto ni kazal prej nobenih simptomov, potem a kar na enkrat ...
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tudi pomojem ni zaribal (sej ni alfa :mrgreen: )
Dvigni eno sprednje kolo, daj v 5. prestavo in počasi probaj zavrteti kolo naprej, če se vrti in se jermeni premikajo potem bo nekaj drugega narobe.
Če ob verglanju naredi samo klik (pa je accu dober) lahko probaš udariti malo po štarterju, če se ga doseže.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Doma se je nekaj podobnega naredilo pri Renault Thali-i. Samo klikal...avto tut na porivanje ni vžgal.

Na servisu so štarter po delčih preč vrgli...zamenjal se je štarter, od takrat naprej avto funkcionira normalno. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

pomoje je kak jermen preskočil oz. se je strgal!
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

če bi blo tko bi verjetno vseeno obračal...
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Potem sem skočil v trgovino cca 15km stran (avto deloval brez pripomb) opravim nakup se vsedem v avto in avto noče vžgati -nič verglanja samo klik in nič drugega.
Po tem sodeč avtomobil ni mogel kar zaribat.Meni se zdi kot zanič akumolator ali štarter oz. kakšna skurjena varovalka.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

En skrajno čuden odgovor:

Če se ti o tehniki ne sanja, zapelješ do najbližjega mehanika, da vsaj postavi osnovno diagnozo in navede, kaj vse bi lahko bilo narobe, ne pa od ribata, do zanič štarterja.


Preko foruma, ti nihče ne more postaviti diagnoze, še posebej ne točne na podlagi tvojega opisa. Če motor ne dela ne pomeni, da je ribato, nazadnje boš ugotovil, da se je klema snela...
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

na podlagi česa je mehanik ugotovil da je ribato?
nimsaj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 31, 2007 9:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Malo je trajalo, ker nisem imel neta.

kača_alfa -> olja je bilo dovolj
gricko -> v Srbiji imajo tudi osvinčen bencin
Crazy alfista -> kot laik se na motor ne spoznam, sem pa pogledal akumulator in ga probal poriniti v 2, 3 in 5 prestavi pa se ga ni dalo -zablokira motor
alan -> na žalost nisem tvojih nasvetov probal
ARfan -> akumulator je OK -vsaj senzor na njem je tako kazal
_BiStRi_ -> mehanik je rekel, da je avto zaribal
ARfan -> najprej je avto prestavil v prestavo (ne vem katero) in avto poskusil zaguncati zatem je še z velikim ključem poskušal nekaj premakniti v levem delu motorja in ni šlo. Na podlagi tega je ocenil, da je zaribal.

Avta zaradi prevelikega stroška nisem popravljal (upam, da me ni mehanik zaj... z napačno ugotovitvijo glede okvare), kaj bom z njem pa se še nisem odločil -verjetno prodal po delih, ker ga ne morem prodati v srbiji (euro 2 motor -pogoj euro 3)

Hvala za odgovore!
Alfa Romeo 156SW JTD
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

če poznaš kakšnega zaupanja vrednega mehanika potem ga uprašaj, pa ga probej nahecat da snamee karter in če not najdeš kšne dele ki nebi smeli bit tam (lahko si jih pogledaš v alanovi temi gtv v6 kaj se je zgodilo s prvim motorjem) pol je res motor zanič razen če ga boš šu rihtat=strošek je verjetno večji kot da bi prodal po delih ali kupil drug motor
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

verjetno je probal obrnt na glavni jermenici

ja karter dol pa se bo vidlo

se poglej ce je na sipki od olja kaj opilkov

zgleda je res zaribal. lahko pa da je s sklopko kaj ali starterjem, in da se je kaj zataknilo med vztrajnik, tezko tkole na pamet govort
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija