Moj BMW E30 "Kockica"

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Zaklenjeno
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni, evo da končno še jaz prestavim svoje vozilo, ki mi ne da miru in me spravlja v dobro voljo.

Iskal sem dolgo časa in tudi zamenjal vrsto avtomobilov dokler nisem našel nekaj za mojo dušo kar mi je užitek obnavljat, od raznih audijev, vwjev me ni nič toliko prepričalo kot BMW e30. No po dveh letih iskanja primernega avtomobila sem končno prišel do njega in je čas da ga tudi tukaj prestavim.

Gre za BMW E30 316i, narejen leta 1990.
Od opreme standardno nima nič;)

No po dolgi želji o bmwju mi se ta uresničila, kupil sem ga od miholla in je usekakor bil dober nakup, res da določene stvari so "šalabajzersko popravljane in me danes kar stisnilo ampak nič ne de.

Zdaj pa k bistvu neke plane glede avta ne bom preveč pisal, dela se sproti, poboljšuje se ga sproti bo pa še ena zanimiva odiseja v smeri poboljševanja vozila.

No Compadre je že znan da mi uskoči v pomoč in tako me razveselil z novico da ve za enega touringa z lepo količino opreme in seveda M40B16 motorjem, ki je bil vožen izključno po avtocesti. Učeraj šel seveda po karavana in nad avtom navdušen, tako da naslednji mesec se menja motor in menjalnik ter kompletni sprednji konec podvozja ter ugradi servo. Zakaj menjava motorja- zato ker v osnovi je od touringa boljši, vidi se da se na materijalu ni šparalo, menjalnik natančen, motor tako čist da bolj čistega od navadnega smrtnika še videl nisem. Motor v moji se lahko usekakor skrije proti karavanovem, to je tudi razlog menjave.

No na kratko je to to sproti bom dopolnjeval kaj se dela. Prvo sem zmontiral meglenke, pripravil kable za ogrevane šobe, zamenjal sredinsko konzolo(moram še napeljat kabel za uro;).

Zdaj pa na vrsti slike;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

nadeljevanje sledi:

komentari, pohvale graje zaželeni;)
BMW-Ko razvada postane navada;)
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

no 8.1.2011 je naskočil čas za menjavo motorja iz touringa, odločil sem se zaradi tega ker touringov motor je bil v vidno boljšem stanju(nemski avto) tako da smo menjali motor in menjalnik uzivaških 14ur, montirali še servo volan in uživanje v vožnji se je začelo, montiran je bil tudi katalizator iz touringa in lambda sonda;)

evo slike:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

pa dva videa

http://img522.imageshack.us/i/45264633.mp4/

http://img844.imageshack.us/i/gdv.mp4/
BMW-Ko razvada postane navada;)
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

uspešno zaključili zastavljeno delo, karavan razsstavljen, limuzina dokončno sestavljena, ostale še nekatere malenkosti za poštimat;)

dve sliki in video;)

Slika

Slika

haha specialca:

http://img51.imageshack.us/i/mx9.mp4/

no največ preglavic nam je delal križ servo volana, ki ni passal od touringa zaradi specifičnega krmilnega sistema(volan z airbagom) in je bilo potrebno krajsanje obstojecega riza.

Potem naslednja preglavica je bil izpuh ki nam je dejansko skoraj v piko ratal(sestavljen iz dveh) tako da limo ima sedaj katalizator, priklopljeno lambdo.

Jst sem zelo zadovoljen, privajam se na servo saj je dosti lazji kot recimo na touringu in mi ni zal da smo ga zmontirali
BMW-Ko razvada postane navada;)
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Alan, a je ta un bmw? :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tele slike me odpeljejo pa nazaj v moje začetne čase avtombilizma in na moj prvi BMW E30 316 coupe. Kako srečen sem, da so mimo :mrgreen:
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

zadnji lep bmw ki so ga naredili :)
Trentatre 1.3S
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

zakaj ste se pa znašal nad karavanom? jest sm si ga vedno želel, in to s šibedahom.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kosir1234 napisal/-a:Alan, a je ta un bmw? :D
Kater?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

touring je bil nemški, z nemškimi papirji in sam uvoz bi bil predrag, tako da smo ga uporabili za dele, kasneje ko je bil razstavljen tudi karoserijsko ni bil nevem kaj.
BMW-Ko razvada postane navada;)
claus
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Po Feb 25, 2008 8:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Alan napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:Alan, a je ta un bmw? :D
Kater?
CSD meet u parkerni od Atlantisa :D
Na cesti si vzemi čas, ne življenja.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

To sm misnu ja :mrgreen:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

no seveda brez težav ne gre pri montiranem servo volanu je prvo spustila servo letev, ok servo letev kupim drugo zamenjamo in ugotovimo da spušča na spojih od servo pumpe, ok zamenjam use podloške in pušča še naprej najdem pa da spušča na ceveh od servo sistema in nič zdaj zbiram denar da kupim nove servo cevi pa bo končno mir;)

imam pa že doma nabrano use za montažo el.šip, centralnega zaklepanja, gretja sedežev...

V touringu sem dobil tudi športne ogrevane sedeže ki so že zmontirani v bmwja, ogrevane šobe za pranje vetrobranskega stekla tudi že zmontirane in ogrevana ogledala. Pa še kaka malenkost bi se našla.

Naslednji mesec pride malo večja pošiljka delov;)
BMW-Ko razvada postane navada;)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Dej ti raj avto do konca odplačej :evil: !
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

kolikor imam v spominu sem sam avto odplacal in preplacal
BMW-Ko razvada postane navada;)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No nisi ne eno ne drugo...
Zaklenjeno
  • Informacija