Project: R19 16V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

No, v soboto sem si spet uzel malo časa, pa kar nekaj naredil. Avto je na stojalih in čaka da se ga dokončno sleče.

Motor je komplet odklopljen, odstranjen hladilnik, spuščene vse tekočine razen motornega olja, za odšraubat so samo še nosilci in pa polosovine, potem gre motor ven.

V notranjosti je pobrano ven vse kar sem mislil.

Dol je šel tank za bencin, komplet izpuh. Lotil sem se tudi že zavor, leva stran že podrta, desna še čaka.

Računam, da bo v roku 14dni avto brez motorja, sprednji in zadnji most dol in da začnem z pregledom dna avtomobila.

V nedeljo združil prijetno s koristnim, peljal punco do morja pa sproti pobral še nekaj delov (zadnja polica + plastika, kolotečne plastike + plastike pod odbijačem, prednja smernika, plastika za masko, motorček za brisalce...)

Update seznama delov ki jih rabim:

-Plastika čez svečke z F16ie napisom
-Sesalna loputa (oz samo del kamor se pričvrsti sesalna cev)
-Prednji odbijač, nepoškodovan, lahko od navadne 19ke
-Levi blatnik, nepoškodovan, lahko od navadne 19ke
-Mrežica za zvočnik na desni strani na armaturki
-Prednja leva vrata za 3 vratno, vendar samo v primeru da so v odličnem stanju, se pravi nobenih večjih udrtin, nič kita itd.

Opcijsko (beri, se ne mudi, bo pa treba Shocked )

-Sesalna cev od lopute do filtra
-Obe prednji luči za 16V na električni pomik(trenutno je desna na ročni pomik, levi pa manjka cel vogel ohišja)
-Beli bočni smerniki
-Podaljšek megane ali laguna/senic
-Levo in desno ogledalo na električni pomik+stikalo+napeljava

Update na pragovih: Še zmer jih nisem vzel dol, zbiram pogum. :lol: :lol:

No, pa še par slik...

Zadnji odbijač šel dol, prav tako rezerva, ki je še original in je trda kot beton. 8) Nekaj površinske rje, nič hudega.

Slika

Avto na stojalih, zadnji diski so pa že čisto prijel.

Slika

Še zadnja roba iz notranjosti, armaturke nimam namena ven dajat, razen če se kakšna rja pokaže v tistem predelu.

Slika

Kiler zunaj in pa spuščanje ostalih tekočin.

Slika

Izpuh od kolektorja nazaj dol.

Slika

Tank za bencin dol, vse cevi odklopljene, pri odprtini za tankat nobene rje.

Slika

Spredaj odstranjene bremze, zaenkrat zgleda v dobrem stanju.

Slika


No, kolega je bil pa tako dober, da mi je posodil feltne za probo. Dimenzije so 8Jx16", ET34, Gume 195/45/16. Feltne sem si sposodil, da sem videl če grejo tako široke feltne gor. Pašejo kot ulite, zadaj je še dovolj prostora, spredaj pa lepo do roba. Nekej že imam v mislih, ampak feltne se bojo kupovale naslednje leto... Se bo pa iskalo nekaj z robom, 8Jx16 pa ET okrog 30.

Slika

Luft do roba zadaj.

Slika

Luft do roba spredaj.

Slika


To be continued... :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

moofdi napisal/-a:To be continued... :wink:
I hope so...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

kaj tale R19 16v ma res 140 ks... enkrat sem peljal tole pa ne gre nikamor... Boxerca 16v in ga sesuje v stilu 10:1
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

:rofl:
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Fantje, sej se zavedam da je tole Alfa forum...
a33 napisal/-a:kaj tale R19 16v ma res 140 ks... enkrat sem peljal tole pa ne gre nikamor... Boxerca 16v in ga sesuje v stilu 10:1
Ne, jih ma 135. :wink:

http://www.zeperfs.com/duel671-747.htm

Ne vem kakšno si ti vozil, samo če ja šla tako slabo, je blo že nekaj narobe...ker in po kilah in po konjih sta zelo blizu. :wink:

Sicer pa vsak naj si misli svoje, jaz jo bom zrihtal zase, vem kako se tak avto pelje, sploh čez ovinke. Je avto iz "zlatih časov" renault sporta. V časih ko so izdali R5 GTT, Clio 16V in Williams. 19ka je bila bolj v ozadju, ker so bili clioti veliko bolj popularni. Meni je pa ravno zaradi tega bolj všeč, ker sploh ne opaziš da je 16V, pa še pelje se bolje na kakšne daljše relacije, več prostora, pa še vedno dobra kadar jo je treba mal predihat. 8)
Če je ravno, ni zabavno.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tud jaz sem jo mel enih 15 let nazaj in za tiste čase je bil to dober in hiter avto,le malo preveč je bil žejen olja,no vsaj moj!
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Razstavljanje se nadaljuje...

Trenutno rabim iz avta pobrat samo še cevi in zaščito za izpuh izpod avta, zadnjo premo in pa nekaj malenkosti iz motornega prostora. Nato pa začnem zbirat materjal, da skompletiram zunanjost, nove pragove in jih dat pošvasat, ogulit in na novo zaščitit dno avtomobila z zunanje in notranje strani. Ko bo avto rust free, pa ličarija...

Ta vikend sem iz avta pobral še ostale zavore, skupaj z prednjim mostom spustil motor na paleto, kompletno sprednje vzmetenje, pesta so dol. Zbral sem pogum in dol vzel pragove - no, potem sm zgubil voljo, vzel dol še prednaj blatnika in zaključil... Avto je dvignjen na nekje 40+ cm od tal, tako da se bo lahko tudi po dnu dalo delat.

Zadnje čeljusti
Slika

Se vidi da je imu avto gorenc. :lol: Znucat do pleha...

Slika

Odstranjena leva polosovina, pesto in vzmet z amortizerjem.

Slika

Še skupaj leva + desna stran

Slika

Po odklopu menjalne ročice in volanskega droga, sem kar cel avto z mostom spustil na paleto...

Slika

4 vijaki kasneje, karoserija se je začela dvigat, motor z mostom lepo ostal na paleti...

Slika
Slika

Zbral pogum, levi prag dol, rahla slabost...

Slika

...ampak sem zbral pogum in vzel dol še desnega...

Slika

...če nebi bilo fasade bi se zvrnil po tleh. Dalli, a sm ta desn prag u Tržiču pozabu? :P :shock:

Takle je pogled od znotraj

Slika

V levem blatniku...16 let star peskovnik. :lol:

Slika

Takole sem jo zapustil, nadaljevanje hmalu...

Slika
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Uf, še veliko dela te čaka...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

Pohvalno! =D>
Sej tut jst sm prej mel clia pa se še zmer rad usedem v maminga sedaj za kakšen giro.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

a boš prag pošvasal al kar celega novga dal?
Trentatre 1.3S
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Pragova prideta oba nova. Desnega zadaj tako ni več, levi se še drži skupej, samo ga lahko z roko odlomim. Ni računice da bi nekaj štukal. Sploh pa glede na to, da dobim za okrog 100€ oba nadomestna praga, sicer za 4 vratno, ampak mislim da bi se dalo skombinirat...

Za 3 vratno bi dobil prag vrjetno samo original Renault, pa še to se moram pozanimat če se sploh dobi.

Za rjo sanirat se je že nekaj Unek ponujal, ko bom do pleha zdrzal dno avtomobila, bom točno videl kaj bo vse za pošvasat. Zaenkrat razn 2x2cm luknice pod zadnjim odbijačem pod tankom in pa pragov, zgleda ostalo v dobrem stanju. Res minimalno je površinske rje na dnu avtomobila, lukenj pa zaenkrat ni.

Bo updejtano ko pridem do sanacije, ter tudi podkrepljeno s slikami. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Kaj potrebuješ za odstranitev motorja? Par dilc za podlagat, original renojevo dvigalko, pa dve ne glih leve roke. ;)

Pol urce, brez kakšnega dvigala, škripca ipd. motor zunaj in lepo čaka, da bo na vrsti...

Slika

Odstranjeno vse iz motornega prostora, lajtnge za benz, komplet elektrika, servo zavor, zajli za gas in sklopko, motorček brisalcev, motorček ventilacije, nosilec ECU-ja, posodica za pranje in cevi ter šobe za pranje, plastike in "bula" iz haube, razni nosilci in plastični nosilci kablov, vsa zaščita za izpuh, komplet ročna in menjalna ročica, zadnji amortizerji...na jutri čakajo samo še lajtnge za zavore.

"Clean-look" motorni prostor :lol:

Slika

Med razstavljanjem sem našel še nekaj servisnih listkov. Glede na datume in število kilometrov, bi bili čisto lahko kilometri realni (slabih 190kkm) čeprav malo dvomim. :wink:

Slika

No, pa ker delam zraven firme, kjer se ukvarjajo z nalepkami, sem dal narediti nalepko brez oranžnega filtra za osvetlitev ventilacije. Za par € pa v službi uzel prekonektor iz Renaultovega standarda na iso. V avtu so bili prejšnji konektorji porezani (a je tolk težko odklopit konektor? :roll: ) Res da do takrat ko bom to rabil je še dolgo, ampak je bila tako ugodna prilika, da ni blo za zamudit. Konektor + 2 kopije folije nekje okrog 10€.

Slika

V beli 19ki sem že delal osvetlitev z LED diodami, takle upam da bo tudi v tej končni rezultat. Prav tako bo bela osvetlitev. Osvetlitev se bo delala čez zimo, ko bo nekaj več časa za to...

Evo, takole sem v beli zrihtal:

Slika

Slika

Do naslednjič...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

lepo lepo, podobno mene čaka še na gtv-jki, samo da pridem do malo časa :roll: no, letos bo preštrihana to pa sigurno! :P
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Slika

Renault Malgaj Trbovlje???

hmm...da ni to ona 19ka, ki je bila pred davnimi leti poleg naša edina v zasavju...

:lol:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zanimiv projekt, na pravtako zanimivem avtomobilu. Ko boš avtomobil obnovil, te pa čaka še zamenjava "oljnih" tlakovcev :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija