Project: R19 16V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Predno se kdo ustraši, 145ka je še zmeraj doma kot daily driver. :mrgreen:

Evo, jst očitno ne morem stran od Ventilarc. Tko kukr mi je kolega napisov: One Love! :lol:

No, ta je moja ta tretja. Prva je bila modra, letnik 95, 215kkm ob nakupu prodal jo z 255km na števcu. Laufala k urca, res prezadovoljen.

Slika

No, ta druga mi ni bila usojena. Bela od BeaM_X-a. Avto je bil res pošlihtan tko kot se zagre, rabla je sam še mal detajliranja.

Slika

No, zaradi voznika ki je pripeljal po mojem voznem pasu, je ratalo tole:

Slika

Avta mi je iskreno žal, ampak ko imaš na izbiro čelno trčenje pri 90-100km/h ali pa umik na bankino je druga možnost 1 izbira. No zaradi konkretne luknje v bankini, sva obiskala še par dreves ob cesti...

Od takrat naprej sem zamenjal že 3 avte, z nobenim posebnih problemov, samo noben ni 19ka. Vrjetno bo marsikdo reku da sem ubrisan, ker še zmeraj silim nazaj. Ampak ta avto mi je že od nekdaj všeč...ima dušo, tako kot pravimo alfisit. :D

Torej, zakaj ravno R19 16V? A ni Clio 16V večja legenda? Ali pa 75ka, 155ka mogoče? Še kar nekaj avtov iz tistih časov je bolj vrednih obnove, kot pa ena "devetnajstka".

Pa še en razlog. Če si nebi spravil v ta projekt, bi 145ko vrjetno spet zamenjal za eno Alfo z V6 motorjem, kjer bi po nekaj časa spet zgubil živce ker bi crkovale stvari, ki lahko crknejo samo pri Italjanih, na koncu bi končala kot 166ka.

Tako mam pa oboje, sportivo za obnovit in pa Alfo za vozit.

No in zakaj 19ka? Ravno zaradi tega, ker ni Clio 16V. Je avto ki je bil zmeraj v senci drugih. 19ka je recimo prostornejša znotraj, večja medosna razdalija, lepše se pelje po avtocesti. V ovinkih jo resda Clio poseka, prav tako v pospešku, ampak spet ni taka razlika da bi se sekiral. Meni osebno je 19ka veliko bolj všeč, ker ne kaže svojih konjev kot Clio, bolj uporabna je za vsak dan, oblikovno...zato R19 z F7P motorjem. 8)

Kakšne 3 tedne nazaj je kolega dal med oglase svojo 19ko. Seveda sem mu takoj pisal, se zmenil da mu v parih dneh sporočim za ogled. No, čez vikend me ni bilo doma, tako da ga kličem v ponedeljke...avto baje za-aran.

Dobro, bom našel drugo...no, čez par dni sms, un tip avta ne bo uzel. Se hitro zmenim za ogled za vikend. Grem pogledat avto, v boljšem stanju kot sem mislil. Motor lepo laufa, zunanjost je sicer v slabšem stanju, ampak se bo porihtal. V notranjosti strgan voznikov sedež (standard), počena plastika na zvočniku na armaturki. Manjka zadnja polica in plastika na prtlažnih vratih. Prtlažnik se od zunaj ne da odpret. Malo umazana ampak notranjost dobro ohranjena.

Avto za-aram, sicer sem mislil še malo počakat pa ga vzet kasneje, pa nisem več zdržal, naberem € in ga grem čez 3 dni iskat. Pa jo spet mamo, Ventilarco! :twisted:

Zdej vas vrjetno že vse zanima kaj mislim naredit, tako da bom nehal nakladat in napisal kakšni so plani.

Plani:

-Komplet ličarsko in kleparsko zrihtat
-Barvanje komplet avta
-Dopolnit notranjost (Plastike, polica)
-Preoblečt sedeže tam kjer so strgani
-Obnova podvozja
-Obnova zavor
-Večji servis na motorju

To je zdaj na grobo, v podrobnosti ko začnem avto podirat, da vidim kako in kaj.

Rok, do katerega upam da bo avto na novo pobarvan, urejena notranjost, podvozje, bremze je 15.3.2012, do takrat imam registriranega boxerčka. Motor bo deležen servisa, če bo potrebno kaj več, se bo pa urejalo, ko bo avto že na cesti.

Alfo bo potem ko bo 19ka končana vrjetno dobila punca v uporabo, če me prime, pa isto mogoče naredim še s 145ko.

No evo, pa še slike avta.

Ko sem jo pripeljal domov, jo je čez noč pobelilo:

Slika

Pa še včerajšnje slike avta...sem malo bolj podrobno poslikal. Več pa ko se spravim podirat.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nadaljevanje pa sledi vrjetno že ta vikend, če ne bo službenih obveznosti, začnem razstavljat notranjost.

Slikovni materjal bo sproti pritekal. :lol:

lp.

EDIT...

Pozabil. Na nekaj takega ciljam, da bo izgledala ko bo končana. Vendar v rdeči barvi.

Slika

Slika
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Prva liga bo tole,če jo boš tko zriktal ko ta na sliki zelena al črna al kakšna je :D
Sam uno belo si pa hudo razbil streha do sedežev in ti si dejansko bil v avtu ?Upam ni blo kej resnega z tabo. #-o
Kepp at the god work.

l.p.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

LaŠko-TeaM napisal/-a:Prva liga bo tole,če jo boš tko zriktal ko ta na sliki zelena al črna al kakšna je :D
Sam uno belo si pa hudo razbil streha do sedežev in ti si dejansko bil v avtu ?Upam ni blo kej resnega z tabo. #-o
Kepp at the god work.

l.p.
Ja, feltne na rob, zadaj clean look, spuščena...ostalo original.

Ta bele mi je še danes žal, ker je bila res u 0. Bla sva pa 2 noter. Skupaj dobila 38 šivov, pa še to zaradi razbite šipe. Razen razbolelih prsnih košev od pasu in nekaj šivov od šipe sva imela res srečo...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

veš kje me najdeš če boš rabu pomoč! tud prage pa rjo ti lahko porihtamo za pametno ceno!! :wink:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Unek napisal/-a:veš kje me najdeš če boš rabu pomoč! tud prage pa rjo ti lahko porihtamo za pametno ceno!! :wink:
Seveda! =D>

Za vikend če bo suho, bom že narazen dajal, pa bom videl koliko bo dela z rjo. Čeprav kar sem na hitro gledal, razen pragov kar dobro izgleda! :D
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ooo, lepo, lepo. =D>
Tudi meni je še danes všeč 19-ka. Res je nekaj na njej, da jo zlepa ne gre pozabiti.
Lepo jo zrihtaj, potem se pa priporočam za eno vožnjo (jbg, nostalgija :D )...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

MaStr napisal/-a:Ooo, lepo, lepo. =D>
Tudi meni je še danes všeč 19-ka. Res je nekaj na njej, da jo zlepa ne gre pozabiti.
Lepo jo zrihtaj, potem se pa priporočam za eno vožnjo (jbg, nostalgija :D )...
Ti si imel navadno...16V je pa čisto druga liga.

Zdej se bo vsulo pol foruma komentarjev... Če primerjam recimo 145ko Boxer, pa tole 16V-jko. Pogrne 145ka na celi črti. Prostornost, lega na cesti...zmogljivosti ne bom primerjal, ker je čisto drug motor.

Vrjetno bi bila bolša primerjava z 145QV oz. po velikosti bolj z 155.

Za eno vožnjo, ko bo zrihtana pa ni problema. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

19ka 16v je bila pri nas doma 10 let..avto je fenomenalen...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

lahko daš primerjat 1.7 16v boxerco in 16v 19ko...

kolega ma 19ko 16v cabrio pa mi gremoja boxerca bolše:)
lega na cesti kaj pa vem moja je nižana tršana ima strunt bar pa zadnji stabilizator od 155:)

drugače je avto lep in strupen:)
upam da jo čimprej porihtaš kod želiš:)
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Enih dobrih 15 let nazaj sem jo tud jaz mel in sicer modro in lahko rečem,da sem bil kar zadovoljen z njo le poraba olja me je malo motila,ki je bila ob ostrem priganjanju okoli 0.7-0.8l/100 km! :wink:
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

=D> tele 19ke grejo dobr! sva se z eno enkrat proti celju po ac podila, je mogu v6 kr fajn zadihat da smo šli mem (dobr pustmo to da smo bli 4-je not, v 19ki pa sam) gre pa dobr. Sicr bi bil bl za tisto tvojo prejšno željo pa vseeno čestitke! :D 8)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

kleva napisal/-a:lahko daš primerjat 1.7 16v boxerco in 16v 19ko...

kolega ma 19ko 16v cabrio pa mi gremoja boxerca bolše:)
lega na cesti kaj pa vem moja je nižana tršana ima strunt bar pa zadnji stabilizator od 155:)

drugače je avto lep in strupen:)
upam da jo čimprej porihtaš kod želiš:)
1.7 jo še nisem vozil, morata pa biti tam-tam ja. ;)

Ja lega na cesti...lohka ti primerjam stock boxerco in stock 19ko. Pogrne 145ka na celi črti.

Hvala!
kovach napisal/-a:=D> tele 19ke grejo dobr! sva se z eno enkrat proti celju po ac podila, je mogu v6 kr fajn zadihat da smo šli mem (dobr pustmo to da smo bli 4-je not, v 19ki pa sam) gre pa dobr. Sicr bi bil bl za tisto tvojo prejšno željo pa vseeno čestitke! :D 8)
Kaj pa veš...ko 19ko porihtam... :wink: Bla je priložnost za tole, 156 V6 pa nobene pametne.

Važno da je ena Alfa še zmeraj doma. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

No, sobota je bila lepa, tako da sem jo izkoristil da sem 19ko že malo razstavil. No bolj kot razstavljanje me je matralo pogledat kako je z rjo...no glede na videno z notranje strani, še zbiram pogum pragove dol vzet. :lol: :oops:

No, če povem na hitro. Zadnji konec je res super in brez rje, dno prtlažnika, boki brez rje. Na zadnjih obrobah je bilo malo, pa je že Dalli pred mano zaščitil, zdaj bo treba še sanirat. Tut prednji del avta je že v dobrem stanju. U bisvtu sem bil presenečen, kako dober je, vsaj od znotraj poden avta. Od spodaj pa kasneje...vendar že zdaj, razen nekaj površinske rje dobro zgleda.

Zadnji del prednjega mosta in pa karoserija, tam kjer je zadnji del mosta nanjo prišrauban sta malo pobutana, ni sile, se pa vidi. Je že letela čez kakšen robnik... :wink:

Pragovi so pa taki kot sem pričakoval pri 17let stari 19ki...naluknjani. :lol:

No, naredil sem še "trenutni" seznam, kaj bo treba dokupit da bo avto kompleten. Tukej štejem samo kar mi manjka original delov. Bom pa seznam sproti dopolnjeval.

-Prednje kolotečne plastike + plastike pod odbijačem Rezervirano
-Rebrasta plastika za masko Rezervirano
-Motor za prednje brisalce Rezervirano
-Gumijast trakec za pripenjanje posode za vodo Rezervirano
-Plastika na prtlažnih vratih Rezervirano
-Polica, cela, brez lukenj Rezervirano
-Plastika čez svečke z F16ie napisom
-Sesalna cev od lopute do filtra
-Levi smernik
-Prednji odbijač, nepoškodovan, lahko od navadne 19ke
-Levi blatnik, nepoškodovan, lahko od navadne 19ke
-Mrežica za zvočnik na desni strani na armaturki

Opcijsko (beri, se ne mudi, bo pa treba :shock: )

-Obe prednji luči za 16V na električni pomik(trenutno je desna na ročni pomik, levi pa manjka cel vogel ohišja)
-Beli bočni smerniki
-Podaljšek megane ali laguna/senic
-Levo in desno ogledalo na električni pomik+stikalo+napeljava


Tako da...če ima kdo kaj s tega seznama pa da da po normalni ceni, mi lahko piše na PM. Hvala!

No, zdaj pa dost besed, nekaj slik razstavljanja. :twisted:

Slika

145ka usrana na 20m. :mrgreen: Bo poštimano v prihodnjih dneh + letne gume. ;)

Slika

Slika

Slika

Je blo treba "poflajštrat", da se ne bo zdej v dežju spremnila v akvarij.

Slika

Slika

Slika

No, prejšnji lastniki so mi krtačko pustil, da bom lahko sprot še mal popucov. ;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kdo ve zakaj sta ta 2 konektorja? Sta bila nepriklopljena v spodnjem delu centralne konzole.

Slika

Odflexan pleh...zakaj že? :x

Slika

Sprednji odbijač mojstrsko pritrjen!

Slika

Slika

Slika

To je to zaenkrat...zdaj ene 14 dni pavze, naslednji vikend je delovni v službi, tako da bo mal počivala 19ka.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Keep up the good work =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Uff, kaj ji delaš.... =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija