Project: R19 16V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Unek napisal/-a:8 jurjov prauš ha? matr me kr mika... :lol:
8k€ me je prišlo vse, brez mojega dela. Če bi ostala original bi vrjetno prišel skozi z 5k€, če bi šel v 0 u detajle pa še ene 2-3k€ zraven...
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

V torek gre 19ka na zimovanje, tako da sem se mogu mal pocrklat pa sem še enkrat vzel preizkušnje za 5 dni. Kaj nej rečem, spomlad bo težko pričakat. :cry:

Ena deževna na hitro, za zgražanje vseh k mislijo da je tole samo za sončne nedelje. :mrgreen: :mrgreen:

Slika

Pa še par fotk kolegove delavnice...v zameno za pomoč pri izolaciji in knaufanju ma 19ka streho čez zimo. :wink:

Slika

Slika

Naslednji update pa 15.3 drugo leto, upam da že s tablicami. 8)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Hudo porihtana... 19ka in delavnica :wink: =D>
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Si bil včeraj zvečer v Kranju s tole 19ko smo se srečali tam na tistem klancu proti železniški postaji dol. Ena huda 19ka je bla, nisem pa siguren če si bil ti, ker je bila že noč pa se ni videlo ravno najbolš...
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

technoboy napisal/-a:Si bil včeraj zvečer v Kranju s tole 19ko smo se srečali tam na tistem klancu proti železniški postaji dol. Ena huda 19ka je bla, nisem pa siguren če si bil ti, ker je bila že noč pa se ni videlo ravno najbolš...
3 dni nazaj so mi potekle preizkušnje, avto je pri kolegu v garaži pokrit do spomladi, tako da nism bil jaz. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

lahko noč fransoua! :D

zdj pa boxerco mal predihat :wink:
Slika
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Gregson007 napisal/-a:lahko noč fransoua! :D

zdj pa boxerco mal predihat :wink:
Boxerca samo 10 dni v zadnjih 2+ letih ni dihala...zarad preizkušenj za 19ko ;) Drugače ma pa redno "polna pljuča". :mrgreen:

Bo mela 19ka težko nalogo se primerjat s 145ko glede zanesljivosti. Kar se mene tiče je boxer 145ka najbolj zanesljiva Alfa. Po 15letih, 180kkm, pa dejstvu da je Alfa :mrgreen: nebi mogu bit bolj zadovoljen z njo. =D>
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Hmal bo drugo leto in ker so nam na šihtu namenil par dni frej sm se lotu še ene stvari, ki ne bom reku da me je motila, ampak je bla kupljena takrat ko je blo še v planu da bo avto rdeč. In to so feltne. Bela na rdečo paše super, na modro...kaj pa vem, mam raje črno v taki kombinaciji. In tko se je začelo...

Ven pobrani šraubi

Slika

Pokrovčki grejo na manjšo predelavo, v originalu recimo so bili pokrovčki zlati.

Slika

124 šraubkov, vsak posebej zbrušen in očiščen, prst še zdaj boli. :lol:

Slika

Desna na novo spolirana, leva je sicer še neočiščena vendar je razlika očitna. Vsak rob je bil spoliran še 3x.

Slika

Zaščitena, odstranjen napis, pripravljena na matiranje.

Slika

Slika

Pokrovčki v šprickitu, malo spremembe, tisti fake karbon obroč mi nikakor ni bil všeč, tako da sm se odločil da jih scleanam v kompletu.

Slika

Še feltne v šprickitu, pripravljene na vodno brušenje.

Slika

Slika

Tkole nekako pa zgledajo zbrušene, s pokrovčki, še zaščitit pa so pripravljene na barvanje.

Slika

Tako, sicer slikane s telefonom takoj po barvanju...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Veliko sem že preštirhal raznih 1 komponentnih barv, šprickitov ipd. Z bazo in lakom pa nimam veliko izkušenj. Sicer je rezultat glede na moje znanje super, bo pa treba malo še popravit z šmirglom in polirko. Nabralo se je nekaj smetk pa kakšna pikca v laku sem in tja, ampak bo šlo vse ven. Takle pa je končni izdelek...šraubi še pridejo.

Slika

Slika

Slika

Slika

LP!
Če je ravno, ni zabavno.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Glih sem našel to temo. Moram te pohvalit, ker dobro riktaš devetnajstko! Pa felne so tudi lepo izpadle =D> Le pogumno naprej in ne se ozirat na vložen denar, ker kdo se loti projekta ve, kaj ga čaka. Kdo se pa še ni lotil nobenega, pa tak nebo nikoli razumel...

Smo nekoč imeli pri hiši R19 williamsa. Ni švoh igrača :) Imam še na zalogi menjalnik z dobrimi sinhroni (veš da je to že skoraj nemogoče dobit)... skonto, če te slučajno zanima? ;)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

peruccy napisal/-a:Glih sem našel to temo. Moram te pohvalit, ker dobro riktaš devetnajstko! Pa felne so tudi lepo izpadle =D> Le pogumno naprej in ne se ozirat na vložen denar, ker kdo se loti projekta ve, kaj ga čaka. Kdo se pa še ni lotil nobenega, pa tak nebo nikoli razumel...

Smo nekoč imeli pri hiši R19 williamsa. Ni švoh igrača :) Imam še na zalogi menjalnik z dobrimi sinhroni (veš da je to že skoraj nemogoče dobit)... skonto, če te slučajno zanima? ;)
Hvala za pohvale!

Pa da te prvo popravim...R19 niso (vsaj v originalu) nikoli bile Williams, ta naziv je dobil samo Clio, ki je imel 2.0 motor namesto 1.8. 1.8 16V je bil v R19 16V in Cliotih 16V. :wink:

Jst pravim, da menjalnikov ni nikoli preveč :mrgreen: , sploh za F7P motor, ker so resna šibka točka. Tako, da menjalnik me sigurno zanima...

Denarja in ur je blo veliko vloženega, pa še kar nekaj ga bo...projekt se bo odvijal naprej, plani so, vendar bodo zaradi naših zakonov počakali do takrat ko avto ne bo več za na cesto. (Čez 2-3 leta bo vrjetno track-only, na zunaj bo ostal enak, motor pa dobi dozo hp)

lp.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

To mi ni blo niol jasno. Zakaj porihtate avto v nulo, da je boljši kot iz trgovine, vložite vanj denarja in truda na koncu pa ga ne date na cesto ampak na pisto ??
V čem je fora? Nardi "show Car" nevem.. Simbol na zgodovino,.. Zakaj neki rollbar not, zice ven pa cigl na gas da je v 20.000 za na "surovino", če plačaš, da ga vzamejo.

Gledam kolega ki drifta. M3 .. generalno vse zrihtal (motor, menjalnik školjka, notranjost) pol pa rollbar not, 2 športna sedeža pa 2× na pisto in tik pred koncem skup str. Zaj pa že čez 3 leta stoji pokrit s foljo.

Avto je pa svetovn, kolk se še da slike videt. Čestitke in pohvale!! =D>
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

za na pisto je še bolj pomembno da je mehanika in struktura avta tipi topi oziroma bolše kot original...

Pa na pisti ne zgnije avto :P
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

kosir1234 napisal/-a:za na pisto je še bolj pomembno da je mehanika in struktura avta tipi topi oziroma bolše kot original...
What he said! :mrgreen:

2 leti bo še sigurno na cesti...potem bo pa vrjetno že potreba po kakšnem bolj "družinskem" avtu, tko da bo potem samo še igračka za na dirkališče. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

moofdi napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:za na pisto je še bolj pomembno da je mehanika in struktura avta tipi topi oziroma bolše kot original...
What he said! :mrgreen:

2 leti bo še sigurno na cesti...potem bo pa vrjetno že potreba po kakšnem bolj "družinskem" avtu, tko da bo potem samo še igračka za na dirkališče. :wink:
Vrjetno si mislil za nedeljo za na kavo peljat, za na dirkališče jo bo škoda! :D
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

urbancebulj napisal/-a:
moofdi napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:za na pisto je še bolj pomembno da je mehanika in struktura avta tipi topi oziroma bolše kot original...
What he said! :mrgreen:

2 leti bo še sigurno na cesti...potem bo pa vrjetno že potreba po kakšnem bolj "družinskem" avtu, tko da bo potem samo še igračka za na dirkališče. :wink:
Vrjetno si mislil za nedeljo za na kavo peljat, za na dirkališče jo bo škoda! :D
Ne, si kar prav prebral...naslednji teden bo upam da že registrirana, potem pa hmalu sprobat na Raceland. :wink: Avto je še zmer za vozit, ne pa za gledat.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija