Zastava 101 GTL55

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

lepa 101, sam imam doma isto klasiko samo v slabsem stanju(karoserija)
BMW-Ko razvada postane navada;)
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Moja stoenkica, že nekaj časa ni bila registrirana. Sem mislil, da bo letos spet prelomno leto, pa mi je v nedeljo pri sprehodu spustila bencin. Pri delovanju pumpe bencin konkretno teče. Kje da se lotim dela, ima mogoče kdo servisno knjigo za omenjen avto. Na brzino sem pregledal, vendar nisem videl kje bi puščalo. okoli pumpe je na frišno mokro. PRedvidevam da je od starosti kakšna cev preparela?

Slika
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Črpalka je membranska mehanska, lahko je od starosti in presušenosti spokala. Ima sicer dvojno membrano, da ne takoj bencin steče med olje v motor, toda ne izzivaj te sreče. Bolj verjetno res kaka cevka, jih ni dosti (ni to jtd), le pomočnika je fino imet, ki bo vžigal/ugašal motor medtem ko boš imel smrček pod haubo :mrgreen:
Service manual... obstajala je knjiga, Kondić - Ćorić, http://www.njuskalo.hr/oldtimer-dijelov ... s-12063428" onclick="window.open(this.href);return false; , za takratne razmere več kot 10 Haynesov :)
Je pa tako enostavno, da nimaš kaj diplomirat. Cev iz rezervoarja na črpalko si menda že našel, iz črpalke na vplinjač, pa povratni vod (če ga ima, taprve 101 ga niso imele) iz vplinjača nazaj v rezervoar.

Črpalka se mi zdi da je na motor prišraufana z dvema vijakoma, membrana v sendviču aluminijastih kosov pa s 6 (na pamet...).

Če nimaš dveh levih rok ni problem.

Aja, če boš videl da morda teče kje od vplinjača: ohišje filtra za zrak je v parih minutah dol, pa imaš pregled nad cevkami kot s cerkvenega zvonika na vas.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

Lepa stoenka,ki ni bila slab avto v svojih časih.Posebej 101 special,ki je bil eden boljših avtov te klase pred letom 1980 kljub socializmu.
Ampak tele barve se pa ne spomnim,čeprav sem bil lastnik kar nekaj stoenk.To je nekdo pobarval naknadno.
Ko sem bil star 16 let sem popolnoma uničil fotrovo stoenko special z 73konji.Na streho je šla.
Drugače tale tvoja stoenka je res kot nova.V pikico spedenana.
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

HyperJack napisal/-a:Moja stoenkica, že nekaj časa ni bila registrirana. Sem mislil, da bo letos spet prelomno leto, pa mi je v nedeljo pri sprehodu spustila bencin. Pri delovanju pumpe bencin konkretno teče. Kje da se lotim dela, ima mogoče kdo servisno knjigo za omenjen avto. Na brzino sem pregledal, vendar nisem videl kje bi puščalo. okoli pumpe je na frišno mokro. PRedvidevam da je od starosti kakšna cev preparela?

Slika
Bom ti jaz povedal.V bencinski pumpi je membrana ,ki je obkrožena z enim belim plastičnim obročkom.Tisti obroček poči in skozi luknjico na ohišju šprica bencin ven.Jaz sem po popravilu črpalke šel na morje in vso pot je curela.Pred tem sem dal original membrano z tistim klinom novo gor.Potem sem še eno kupil in ista zadeva.Stvar sem rešil z membrano od stoenke in klinom za pogon od lade.Nikoli več ni počil tisti obroček.Neverjetno ampak resnično.Prvič mi pa pumpa ni curela ampak je crkoval avto ko se je ogrel.In domov sem prišel tako,da sem se vsake toliko ustavil in polil črpalko z mrzlo vodo in se je zagnala.Imam malo morje izkušenj z sicer dobrim avtom ampak čudnih manir.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

trafo66 napisal/-a:Lepa stoenka,ki ni bila slab avto v svojih časih.Posebej 101 special,ki je bil eden boljših avtov te klase pred letom 1980 kljub socializmu.
Ampak tele barve se pa ne spomnim,čeprav sem bil lastnik kar nekaj stoenk.To je nekdo pobarval naknadno.
Ko sem bil star 16 let sem popolnoma uničil fotrovo stoenko special z 73konji.Na streho je šla.
Drugače tale tvoja stoenka je res kot nova.V pikico spedenana.
Očitno si imel še premalo stoenk ;), prvi lastnik, prva barva, lahko ti še račun pokažem 8)

.... ni drugega kot da razdrem črpalko. Če je res obroček, bom le tega postužil novega ali pa dobil nadomestni kos. Če je prvi zdržal 29 let, ni vrag da ta drug ne bo tudi toliko :)

hvala za enkrat
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ma sej te pumpe so pocen, nekih 30€ je cela, če dobiš samo membrano je pa napol zaston...

Ko že podiraš bi jaz še osovino za pogon pumpe menju in pa tist metr gumi cevi, po tokih letih so vrjetno že fuč...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Lepa je, a menjaš za 33? :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Pa je spet med živimi =D>

Trenutno je šla nazaj v garažo, toliko da skopni teh 20 cm snega, potem pa čakamo sonček :)

Slika

Slika

Slika

Tehnično brez napak. Registrirana. 7 let je počivala, sedaj je čas, da se jo uporablja za kar je bila narejena :).
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Lepa, čuvaj jo
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Takšne obuditve tem imamo radi =D>

Čuvaj jo in pripelji kdaj pokazat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepa!!! =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Isusove muke, avto je pozimi delal...sedaj poleti ko je lepo vreme, pa avto stoji...črpalka za gorivo je fuč...in to nova...in to že druga!! PTZ! Slovensko Kitajski produkt ](*,)

Sem ob enem zamenjal komplet elektriko in obnovil vplinjač. Najti moram le še dobro pumpo potem sem pa nazaj na cesti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kaj pa, če se ogneš mehanski črpalki in enostavno dodaš nizkotlačno zunanjo električno črpalko?

Se pri oldtimerjih to precej prakticira pa še enostavna montaža je.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Damijan napisal/-a:Kaj pa, če se ogneš mehanski črpalki in enostavno dodaš nizkotlačno zunanjo električno črpalko?

Se pri oldtimerjih to precej prakticira pa še enostavna montaža je.
Na srečo ima moj frgazer narejen povratni vod. Tako da kot si napisal, že naročena Magneti Marelli električna črpalka. :D
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Odgovori
  • Informacija