Citroen C6

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ne spomnim se dobro ali sem že kdaj spraševal o tem avtomobilu na tem forumu??

Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj s tem Citroenom oziroma kaj koristnih informacij. Predvsem me zanima vzdrževanje tega avtomobila, če so bile kakšne pogoste okvare in tako naprej.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Zelo lep in poseben avto. Sicer pa so rabljeni zelo dragi.

2.7 HDI je odličen motor in tega priporočam.

Na avtomobilizmu pod testi ga imaš. Mogoče najdeš kaj koristnega.
Slika
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

veloce napisal/-a:Zelo lep in poseben avto. Sicer pa so rabljeni zelo dragi.
Tudi meni je zelo ekstravaganten in lep avto, namenjen urejenim in umirjenim voznikom.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

HDI je odličen, na cesti pa je teh C6 zelo malo. Je za kupit (ljubitelsko) če imaš VELIK parkplac :-)(
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Dvomim, da boš dobil kaj veliko informacij tukaj glede tega avta, preveč specifična zadeva.

Meni je C6 neka vrsta francoskega Thesisa. Celoten avto delno pokvari interier, ki ni ravno na nivoju tekmecev, kar sicer priznavajo tudi citroenarji (vzrok je baje v tem, da so imeli avto že razvit, in so ga na trg lansirali prepozno in takrat je konkuenca v interierju bila že stopnico više). A razen tega je avto vsaj meni zaradi svoje posebnosti in redkosti zelo všeč, odzadaj ima ogromno prostora, sicer tudi na račun majhnega prtljažnika. V udobju pa ga verjetno ne prekaša noben avtu podobnega ranga. Edino glede avt. menjalnika sem prebral kakšno kritiko v testih, da zna biti zmeden in na trenutke ne v katero prestavo naj da.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kaj če vprašaš bivšega alfista in spet citroenarja xandreja,imam njegovo številko,če rabiš?!
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Tudi jaz sem bil citroenar :wave:
Ampak Xandrej ima več izkušenj :cheers:
Sem imel HDI 110/ 136KS-RSR Hdi ni problema , verjetno samo ta prekleti filter trdih delcev #-o
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

S Xandrejom sem se že parkrat pogovarjal o tem avtu. Interier je meni eno stopnico nižje samo an sredinski konzoli, ostali je kar tip top. Sredinska konzola pa je vzeta iz C5, kakor tudi volan in je zato malo za tekmeci. Jih pa nadigra pri udobju, s HUD, lane.asist in podobnimi bonbončki.

Ne vem pa kako so motorji kaj vzdržljivi in za servisirat.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Jaz sem peljal C6, uff kot v vesoljski ladji ampak na dober način :)
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

3.0 V6 je verjetno najbolj vzdržljiv in preverjen, a glede na to kako kilometrino delaš verjetno gledaš za dizli, torej 2.2 ali 2.7 HDI,... pomojem je 2.7 še največ na kakšnem Peugeot, zaradi 407 Coupe, ki jih je večino ravno 2.7 HDI z enakim avt. menjalnikom kot v C6.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Huh, sam sem nekajkrat vozil C6. Sicer ne vem, če je ta tema sploh še aktualna, ampak vseeno.

Vozil sem 2.7HDI z avtomatskim menjalnikom in pa 2.2HDI z ročnim - po pravici me je slednji bolj navdušil, saj je avtomatski menjalnik izjemno len in posledično "požre" veliko moči in tudi dodatnega goriva.

Vožnja v tem avtu je enostavno rečeno "nebeška". Avto je narejen za kruzanje - za vse ostalo ga je tudi škoda. Notranjost je mene (z izjemo sredinske konzole in volana) navdušila - sploh pri 2.7HDI, kjer je bil avto praktično full option. Udobni sedeži, izjemno prostoren tako spredaj, kot zadaj - nekoliko manj v prtljažniku, ampak tudi tam ne moremo govoriti ravno o pomanjkanju.

Kako je z vzdrževanjem in hibami pa na žalost ne vem - poglej na citroen bilten, če je slučajno kak lastnik gor.

Je pa avto precejšna redkost na cestah, ne samo v Sloveniji. Tudi to dejstvo ne priča ravno v prid "ugodnemu" vzdrževanju, čeprav ni to razlog za majhno prodajo. Lizard je dal lepo primerjavo s Thesisom - mislim, da kar spadata v "isti" ekskluziven koš, iz katerega izbirajo zgolj poznavalci, zanesenjaki in določeni petičneži, ki niso obremenjeni z znamko, temveč z luksuzom. Vsekakor pa ta avto, tudi če bi bil sam nakup poceni, ni za nekoga, ki nima globoke mesečne denarnice (velja tudi za ostale avtomobile tega ranga).

Če je zanesljivost na mestu, potem je seveda dober nakup, če ni, potem pa zna biti tole zlata jama za servise in slaba poroka za lastnika. Tak avto prodati, tudi ni ravno enostavno, ker je klientela enako ekskluzivna, kot avto sam.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

menjalnik nič ni len, kar spodobno dela že v normalnem modusu (ob zaviranju ali ob odvzemu plina sam sproti prestavlja navzdol, kar ni zmeraj praksa pri avtomatikih), zelo gladko in tekoče, v sport modusu pa postane še bolj odziven

zasnova menjalnika je iz hiše Porsche

zanimivo je, da 2.7 hdi aut. enako hitro pospešuje kot 3.0 V6 bencinc z ročnim menjalnikom.

torej...
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
citroen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 10, 2012 12:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kontaktriaj me zasebno ker javno ne smem dati linka pa ti povem kam poglej ...
Odgovori
  • Informacija