VW Polo 1.2 TSI

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Kvaliteten, pompozen in vsaj meni precej bolj všečen kot Mito.
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

veloce napisal/-a:Kvaliteten, pompozen in vsaj meni precej bolj všečen kot Mito.
-ko bi vsaj FL spredaj naredili bolj všečno kot je zdaj
-ta mali UP! bi znal bit zmaga med majhnimi avtomobili,tudi v klasi pola :doubt:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Jaz imam Julko. Imamo pa doma Polota 1.2 TSI 2010 letnik. Seznam težav je podoben spodnjemu, zato me zanima če res še nisi mel nobene težave.
Sektor 13 napisal/-a:Jaz sem ga kupil pol leta nazaj 1.2 TSI.

Drugace pa sem na mojim kar nekoliko razocaran:
- desno nekaj vibrira/ropota in kljub menjavi cevi jim napake ni uspelo odpraviti
- zavorni pedal ucasih rahlo pade notri (ceprav zavore delujejo dobro)
- zadaj levo se slisi vrtincenje vetra nad 100 kmh (bobnece)
- ko je prizgana klima se pri speljevanju in pri dolocenih obratih slisi neko "mukanje " spredaj desno
- nimam sportnega podvozja in se avto bolj nagiba kot bi si mislil, ceprav je kar trd.
- mrzla masina se zmeraj potresa pri prostem teku !
Preden dopišem naš seznam sem dosti na temo potresavanja hladne mašine preiskal. Menda je to normalno za vse TSI motorje.

Torej naše napake:
- Ko je hladen se pojavla ropotanje na desni strani za predalom. Ropotanje se pojavlja večinoma pozimi. Zaradi tega je bil že 8x nazaj peljan. Nazadnje smo dobili nademestni avto in so našega zadržali tam dva dni. Prvi poskusi podlaganja cevi so prej ko slej ''spustili''
- prišel iz tovarne (naročilo) z vrezano plastiko v notranjosti, ter vdarjeno gumo na zadnjih vratih
- prižgale so se vse mogoče lučke, mašina je delala na 3 cilindre. Po 3h dneh so uspeli dobiti novo vbrizgalno šobo in jo zamenjati.
- prižgala se lučka za mašino, naredili flash software in podložili turbo. Čez teden prišla pošta ''recall'' da morejo ponovno ga flashat.


Dejansko avto ni slabo, lepo se vozi, sedeži so bomba. Žal pa se garancija izteka in s toliko obiski na servisu postaja srhljiv.

Čeprav ima Julka že tudi dve pomankljivosti vendar o tem ko bo me spet volja, da se razpišem :) In dokler ni nič na mašini je vse še ok.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

Ima kolega tud polota z podobno opremo tvoji,pa je po 4 mesecih ,avto bil že ene 3 krat na servisu,drugače lep avto od zunaj , nimam kaj rečt ampak nan njihove porodne težave ki trajajo več ko 2 leti pa marsikateri ni zadovoljen,ker v tem času niso sposobni odpravit nekaj banalnih stvari.Sem ga peljal in se pelje spodobno za tak mlinček ,sm kaj ko je bila pri 4 mesece starem avtu že menjana turbina +nekaj senzorjev ,klima nehala delat- in nonstop se prižigajo mu lučke v amaturki (je Rekel da še na alfi se niso tk pogosto)
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-iber avto,ni kaj :doubt:
Odgovori
  • Informacija