VW Polo 1.2 TSI

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Alfa33 napisal/-a:Zakaj ne DSG? Vozil sem 1.4 63 kw z DSG in je čista zmaga. 7 prestav ter nizka poraba =D>
Enostavno - ker ga ne potrebujeva in bi vrgla stran še dodatnih 1.500€.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Assholer napisal/-a:Je to boa vista? Ima prijatelj podobnega - manj opreme in je bele barve. Pravi, da naj bi se ga dalo spustiti za kakšna 2cm z odstranitvijo neke plastike (to mu je rekel prodajalec)- morda veš kaj o tem?
Jup - boavista je :)

Bou, o tem pa nič ne vem - tale bo zaenkrat tudi ostal tak kot je, ker mi je ravno prav trd in udoben.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Sektor 13 napisal/-a:Jaz sem ga kupil pol leta nazaj 1.2 TSI.

Zanima me, ko gledam radio je RCD310 - zanima me a imas osvetlitev belo-crno ? A je to kaksen dodaten narocil, ker original je modro crn in nikamor ne pase !

Drugace pa sem na mojim kar nekoliko razocaran:
- desno nekaj vibrira/ropota in kljub menjavi cevi jim napake ni uspelo odpraviti
- zavorni pedal ucasih rahlo pade notri (ceprav zavore delujejo dobro)
- zadaj levo se slisi vrtincenje vetra nad 100 kmh (bobnece)
- ko je prizgana klima se pri speljevanju in pri dolocenih obratih slisi neko "mukanje " spredaj desno
- nimam sportnega podvozja in se avto bolj nagiba kot bi si mislil, ceprav je kar trd.
- mrzla masina se zmeraj potresa pri prostem teku !


Sicer avto lepo potegne, vozi se tudi lepo in armatura je mehka ze od sredne opreme naprej (oblozena).
Sama kvaliteta izdelave pa razocara.


Sicer si pa nabavil lepo vozilo, ledice mu pasejo, skoda da moras za to kupiti xenon.
Sem mislil da je bil moj drag, pa vidim, da se da ceno se mocno dvignit :).
Radio in climatronic sta osvetljena črno-belo -> očitno so to z modelnim letom spremenili, ker ni bilo posebnega naročila za to.

Najin je še čisto nov, tako da zaenkrat o kvaliteti ne morem soditi. Edino kar sem včeraj in danes opazil je, da prvih nekaj metrov pri hladnem motorju parkrat nekaj zaškrta med vožnjo. Potem pa se to ne ponovi več.
Nisem pa še raziskoval od kje točno prihaja ta zvok.

Hvala za pohvale. Jah, pri nemcih ni noben problem dvigniti ceno v nebo. Ampak tudi pri Alfi ni drugače - Giulietta opremljena po najinih željah bi prišla krepko čez 30k €.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Dejch napisal/-a:Heheh sm ti sektor 13 nimaš sreče z vozili oz. imaš pomoje previsoke standarde. Tole je nov avto, mehanskih stvari ne bo, ima pa porodne težave, kot vsak. Probi malce odmislit te stvari, tko kot pri Alfi, ki si jo imel in si takrat napisal kaj vse si menjal, večinoma ti nebi blo treba, če pa že, bi pa lahko dosti ceneje prišel skozi.

Drugače pa kakšen je kej motor? Slišim da overachieva? Pač 105KM je vseeno samo 105KM avto pa tudi ni med najlažjimi. Poraba je pa kar slišim ekstremno nizka, res praktično dizel, kar je pa res zelo pohvalno. Mi je pa nov Polo res lep avto, nemški, ampak lep, razen zadnjega okna, ki je preveč raven, kot da so ga z ravnilom odrezal in izpade mal neskladno z ostalim avtom. Res lepši in bolj privlačen kot Golf 6 definitivno.
Ma fora je k je modelno leto 2011, prvo so pa izsli 2009. Da v dveh letih niso odpravil tipicnih napak je zalostno za VW.

PRi Alfi sem dosti menal z originali, ker sem mislil avto imeti dalj casa po nacelu: se tole original dam, da bo delal pa bo mir... no pa ni blo nikol mira :) .

1.2 tsi lepo potegne, nekateri celo pravjo da na valarjih pokaze 122 km.
To si sicer nebi upal trditi, vendar pa zelo lepo gre. Je pa itak malo zavajajoce, ko prime turbo imas obcutek da pospesuje hitreje kot dejansko.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

rockson napisal/-a:Radio in climatronic sta osvetljena črno-belo -> očitno so to z modelnim letom spremenili, ker ni bilo posebnega naročila za to.

Najin je še čisto nov, tako da zaenkrat o kvaliteti ne morem soditi. Edino kar sem včeraj in danes opazil je, da prvih nekaj metrov pri hladnem motorju parkrat nekaj zaškrta med vožnjo. Potem pa se to ne ponovi več.
Nisem pa še raziskoval od kje točno prihaja ta zvok.

Hvala za pohvale. Jah, pri nemcih ni noben problem dvigniti ceno v nebo. Ampak tudi pri Alfi ni drugače - Giulietta opremljena po najinih željah bi prišla krepko čez 30k €.
Imam modelno leto 2011, tako, da mi je cudno glede osvetlitve radia. Razen ce dajejo to samo v highline ?

Ceprav do sedaj so imeli vsi in radie in klimo v modro crni barvi.
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Ne vem kdaj se zamenja modelno leto, vem pa da nima veze s koledarskim letom.

Kakorkoli - pri meni je takole serijsko, so me pa že spraševali, kako to da je v tej barvni kombinaciji.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Zelo lep, z dobro opremo =D> ima brat dosti podobnega :roll: rumenega, le brez xenona...
Drugač pa me ne prepriča kaj preveč, le to da je nov. Se kr opazi da je razred nižje kot 147 in golf...
Res, pa da ga je zabavno vozit.. do 4. prestave kr konkretno vleče....

LP
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-eden od redkih VW,ki mi je še kar všeč,je pa predrag,ne vem katero julko po ceni in motorizaciji lahko primerjaš s tem :wink: :doubt:
-moja je bila 19 000 in ni,razen xsenona,neke hude razlike v opremi,o moči motorja pa ne bi :wink:
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

ampak 19000€ pa je GTI z 180PS in DSG menjalnikom...pustimo zdaj to, polo in giulietta se ne moreta primerjat...
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

alfafil napisal/-a:-eden od redkih VW,ki mi je še kar všeč,je pa predrag,ne vem katero julko po ceni in motorizaciji lahko primerjaš s tem :wink: :doubt:
-moja je bila 19 000 in ni,razen xsenona,neke hude razlike v opremi,o moči motorja pa ne bi :wink:
Ne gre za primerjanje pola in julke. Primerljiv sem mislil v smislu, da bi bil noter top motor (JTDm) in večina postavk iz seznama dodatne opreme, kot je to pri tem polu.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

kukec napisal/-a:ampak 19000€ pa je GTI z 180PS in DSG menjalnikom...pustimo zdaj to, polo in giulietta se ne moreta primerjat...
To drži, ampak je vzdrževanje dražje, poleg tega bi moral še vedno notri nametati kar nekaj dodatkov, da bi bil enako opremljen kot najin - pa bi verjetno prišli vsaj do 21k€, če ne še več.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

nisem mislil primerjave tvojega z gti-jem..
dal sem repliko na alfafil-ov post.. drugač pa si sam ugotovil, če bi nametal to opremo ki jo imaš ti v gti-ja bi prišel krepko čez 21k€ ja...
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kakorkoli primerjaš,je gleda na razred v kateri pripada,v primerjavi z drugimi,oziroma julko,predrag,saj ni pomembno,če ti je všeč,kupiš :wink:
-žal pa vw-ju ni treba spuščat cene,tako kot pri mitotu
-jaz bi (če bi) imel tega polota z motorjem,ki bi bil idealen zanj,pa ga ni v ponudbi (A1 pa ga ima #-o ) in to je 1,4 122KM
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vrhunski, lep in predvsem kvalitetnejši kot Punto :wink:

Še zadnjega italijana doma, Grande Punta Sporting, oz. 5 punta na sploh je pred nekaj meseci zamenjal tudi pri nas povsem osnoven Polo 9N3 -> oblikova s strani Da Silve, le da ima TDI motor 90 KM in pol manj opreme od Sportinga.

- je pol manjše zavarovanje/kasko, oziroma vzdrževanje,
- poraba med 4,8 - 5,4,
- predvsem bistveno manj čričkov v armaturki, oziroma nobenega do sedaj in zaradi elektrike precej manj problematičen pri delovanju.

Pa srečno vožnjo.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Včeraj si bil ti na AC iz Rudnika proti Grosuplju? Xenon dobro zgleda...
Slika
Odgovori
  • Informacija