Katerega dizla karavana?

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Žal je naneslo tako, da morem zamenjat svojo 147-ko za karavana. Najraje v vrednosti 1 za 1 ( +-500 eur) , torej do max. 4000 eur.
Kaj sem do sedaj gledal je Stilo JTD in Megane 1.5 dci in Mondeo 2.0 tdci, mogoče tudi xsara hdi. Alfa žal odpade, ker za ta denar ne dobim FL.
V začetku potrebujem avto, da namestim kljuko za vleko manjše prikolice ( gradbeni material itd..), kasneje pa za kaki voziček :D. Na dan se bo delalo do max. 50 km, samo avtocesta.

Za katerega bi se odločili in zakaj?

Hvala

Lp
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

priporocam mondeo karavan 2.0 tdci 131KM. motor na ketno in prakticno neunicljiv. pravi delovc in zelo udobno vozilo. pri mojem se poraba giblje med 6.2 do 7.8 L \ 100km. 7.8 je maximalna poraba strogo samo mestna voznja od krizisca do krizisca.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

No ni cisto neunicljiv, kolega ga ima in je moral menjati sobe, hladilnik, nekolk kasneje pa kar masino - cca 2.500-3000 eur stroskov mislim da je imel. Je pa res da je imel avto okoli 300 000 tisoc
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

bodi pozoren na vztrajnik pri fordu, dizli majo probleme(no vsaj tisti 3 je ki sem jih jaz rihtal)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Poznam samo dva, ki imata Mondeota 2.0 tdci in oba sta menjala šobe, bosch pumpo, vztrajnik z sklopko....je pa res, da je udoben, prostoren in se lepo pelje.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kaj vem,če iščeš za majhen denar,potem so najbrž realni kilometri na teh avtih čez 200 000km
-potem je star 1,9 TDI 90 ali 110 KM dobra izbira,je relativno ugoden za vzdrževanje in neuničljiv (preverjeno so naši službeni avti,vsi šli brez večjih težav čez 300 000,kar za pumpa-diza,pa kašen mondeo tdci,mazda 6 ne bi preveč hvalil)
-zakaj te moti,če 156 ni FL,še zmeraj je veliko lepša od stilota,megana...,no,prostornejša pa zagotovo ni
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Kolega, ki je ob enem še sosed, je 1 leto nazaj kupil mondeota 2.0 diesel...izrednih stroškov je imel za polovico nakupne vrednosti avta. Vsaki dan se mu kolca za Stilotom JTD karavan, katerega je mondeo zamenjal. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

to kar pisete za mondeote da imajo probleme z vztrajnikom in sobami je res. zato se tudi kupi avto nad 150.000km ki naj bi ze imel vse to zamenjano. prvega sem dobil z nekaj vec kot 200.000km ko sem ga prodal jih je imel 332.000 in je sevedno delal kot urca. Vzdrzevanje avta je poceni. kompletno podvozje z vsemi sklopi sem zamenjal za dobrih 550eur. kar pri kaksni drugi znamki ni mogoce. Sicer se pa skoraj pri vsakem avto nafukas ko zmesan ce dobis zgonjena jajca... Ce se odlocis za mondeota ti priporocam ogled vsaj 30 primerkov da najdes dobrega. Sicer pri nas kaksnega ultra super dobrega nebos nasel zato bi jaz pogledal malo po tujini.
Odgovori
  • Informacija