VW Polo 1.2 TSI Comfortline

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Volan je zelo mehak, ker je elektricno ojacan. Ne morem pa rect, da je slab. Posebi ob hitrejsi voznji nekoliko otrdi. Je pa res nekoliko tanek.

Je pa na zacetku res potrebno en kup izrednih obiskov do serviserja, da porihtajo nekaj problemov, kar je zalostno za VW.

Polozaj za volanom je sicer ok, vendar mi gre na zivce, ker je sedez se vedno previsoko, kljub najnizji nastavitvi.

Masina pa, dokler dela, je zakonska.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Sektor 13 napisal/-a:
Masina pa, dokler dela, je zakonska.
To so včasih govorili za Fiate, narobe svet ... :D
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Še moj komentar.

Kvaliteta Volkswagnov je precej na nivoju, podvozje nastavljeno tako da ob vsaki napaki z odvzemom gasa enostavno uloviš avto, torej understeera precej, volan mehak brez informacij - dejansko za lagodno vožnjo odličen, meni za nabiranje službenih kilometrov idealen (poleg Alfe, imel prej Polota, potem Golfa, sedaj Passata). Z racionalnega stališča in kot prevozno sredstvo ena boljših izbir po mojem mnenju.

Servisi so dobri - dragi ko žafran, a ob eksploziji motorja - "twin spark metoda" ojnica čez blok na 4 leta starem TDI sem dobil nov motor v vrednosti 6500€ brez pregovarjanja.

Problem, ki ga imam sam - pa je, da so mi vsi teli Volkswagni postali neverjetno dolgočasni. Boš videl, par mesecev boš navdušen, potem te bo pa začelo matrat po čem bolj divjem - prav zaželel si boš ene muhaste Alfe.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Aja pa se to, povsod bere, da ma tanov polo dobro vzmetenje in se dobro drzi. Sicer imam res 185 gume ampak zadeva se tudi nagiba in se ne drzi ceste nevemkako, iz tega vidika sem kar razocaran.

Glede na prejsen post: Pravkar menjam za nekaj mocnejsega :)
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Overs[t]eer napisal/-a:
Problem, ki ga imam sam - pa je, da so mi vsi teli Volkswagni postali neverjetno dolgočasni. Boš videl, par mesecev boš navdušen, potem te bo pa začelo matrat po čem bolj divjem - prav zaželel si boš ene muhaste Alfe.
Saj nad njim nisem navdušen.Sem pa po 3 mesecih lastništva ZELO zadovoljen.To ni bil čustven nakup,kot se mi je to dogajalo pri nakupu AR,ko sem imel 200 konjev,da sem se vozil 3 km v službo .Kupil sem točno to ,kar potrebujem in nič več.S trezno presojo.Večinoma se vozim sam,delam do 10 000 km na leto,90% od tega so mestne vožnje (služba,trgovina itd.)Imam 4 leta garancije in avto lahko zaradi mene mirno crkuje na VW račun . :)
Star sem 50 let.Nadivjal sem se že.Imel sem dve 156-ki,147-ko,dve GT-jki in 159-ko in zmetal lopate casha čez okno.Pač pride čas,ko je treba malo obrnit prioritete. :) Če bo kdaj AR proizvedla dostojno naslednico 147-ke,bom pa še malo razmislil,vendar glede na trenutno stanje tovarne močno dvomim v to. :D
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Tako nekako tudi sam razmišljam o naslednjem avtu,nekaj novega do 15,16 000 eura,cca 120KM in če pri alfi ne bo ničesar,kaj mi pa preostane?Rabljeno me načeloma ne zanima.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Sektor 13 napisal/-a:Aja pa se to, povsod bere, da ma tanov polo dobro vzmetenje in se dobro drzi. Sicer imam res 185 gume ampak zadeva se tudi nagiba in se ne drzi ceste nevemkako, iz tega vidika sem kar razocaran.

Glede na prejsen post: Pravkar menjam za nekaj mocnejsega :)
Original 16" 205 se res splača vzet če je že 1.2TSI mašina. Ker lepo leži z njimi. 17" bi pa ble pretrde za mamo, zato niso gor.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
uporabnik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 9:49 pm

Vsi imate neke pritožbe skozi VW, pa nisem načeloma njihov FAN, ampak imamo doma takšen polo, le eden starejših letnikov(2010) pa v treh letih po 75k km prevoženih še ni bil enkrat na servisu, razen se razumemo redni servisi vsako leto.
Mi je pa od začetka bil avto lušten, ampak po daljšem času se ga pač naveličaš tako da, veliko varnih kilometrov!
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

uporabnik napisal/-a:Vsi imate neke pritožbe skozi VW, pa nisem načeloma njihov FAN, ampak imamo doma takšen polo, le eden starejših letnikov(2010) pa v treh letih po 75k km prevoženih še ni bil enkrat na servisu, razen se razumemo redni servisi vsako leto.
Mi je pa od začetka bil avto lušten, ampak po daljšem času se ga pač naveličaš tako da, veliko varnih kilometrov!
Končno eden post na mestu.

Nekateri so pač na nivoju otroka in popluvajo VW zato ker ga pač ne marajo in je huda konkurenca Alfi. Poleg tega VW želi še kupiti Alfo itd. #-o Nekih tehtnih razlogov in dejstev pa ni v ozadju tega pluvanja. Kolega ima Polota letnik 99 in so 1. lastnik doma (1. lastnik njegova mama). Avto brez težav in samo redni servisi že vsa leta. Jaz bom tako rekel, fajn avto za mestno in primestno vožnjo, to je pa to. In ko potegneš črto zanesljivo vozilo (Sedaj me bodo pa vsi alfisti spluval :lol: :lol: :lol: ).
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Huh, jaz pluval ne bom, ker je oboje pri hiši. Načeloma niti nimam kapric glede firme avta, prenesem vse dokler se mi osebno ne zameri in VW se mi je.
Tudi nisem zvest eni firmi, pogledam stanje na trgu in se odločim. Tokrat je Alfa premagala konkurenco po lepoti, mašini in ceni. Kaj pa bo naslednje čez X let pa sam bog ve.

Načeloma so pri tazadnjem Polotu 1.2 in 1.4 mašine zanesljive, žal 1.2TSI ni. Drugih težav kot z mašino ni bilo. No ja, razen da je iz tovaren prišo B-stebriček porezan z tapenim nožom.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

uporabnik napisal/-a:Vsi imate neke pritožbe skozi VW, pa nisem načeloma njihov FAN, ampak imamo doma takšen polo, le eden starejših letnikov(2010) pa v treh letih po 75k km prevoženih še ni bil enkrat na servisu, razen se razumemo redni servisi vsako leto.
Mi je pa od začetka bil avto lušten, ampak po daljšem času se ga pač naveličaš tako da, veliko varnih kilometrov!
Pri hiši je tudi še vedno twingo l.94 pa niti enega izrednega servisa....pa vsi tako veselo pluvajo čez francoze :) .

Sploh pa pri hiši še ni bilo avtomobila, ki bi bilo karkoli narobe pred prevoženimi 75kkm .
Odgovori
  • Informacija