Ford Mondeo estate ST220

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Avto je 2002 letnik, za saboo ima 123000km, metalik črna barva, recaro usnjena notranjost. Motorizacija je 3.0 V6 z 166 kW. Xenon, šibetah, gretje sedežev, 18" platišča,...
Pelje se solidno za 1550kg težak avto, luknje pobira dobro in ovinke se da lepo odpeljat. Ima pr napak, kot vsak rabljen avto, najbolj me moti piskanje od parkirnih senzorjev, namreč eden ne dela. Xenonke svetijo čudno, ena skor rumeno, druga malček na modro, moram nabavit nove. Eden od stabilizatorjev na zadnjem mostu ima luft in ga bo potrebno zamenjat. To je to za enkrat, se bo potrebno z avtom malček bolje še spoznat.
Pa še par fotkic:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ko ,,izložba,, v Amsterdamu 8)
Slika
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Enkraten avto, samo notranjost pa kljub sedežem - totalno nezanimiva... :|
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A je tole bilo vcasih v lasti enga forumasa,oz ga je uvozil,mislim da od Axa iz csd foruma?
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

=D>
Čestitam. Veliko srečnih kilometrov :steering:
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Miholl napisal/-a:A je tole bilo vcasih v lasti enga forumasa,oz ga je uvozil,mislim da od Axa iz csd foruma?
Nemogoče, prva registracija v RS je jan 2012.
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Registrsko sem komi zdej opazu ST 8)
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Zgleda zelo keksi!

A je prejšnji lastnik kdaj menjal vztrajnik?

Če ga še ni, pričakuj, da boš ti pršu na vrsto, ker to je klasična hiba tega avta. Poceni pa ni seveda....boš prec ob jurja. Prvi znaki so, da ti avto sem pa tja noče vžgat...
Alfa romeo...built to brake down.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ta mondeo bo pa kr od Axe ja. :) ane transformator :P

Drugace si tudi sam lastim mondeota in ti povem da je avto res vrhunski za daljse relacije..
Zadnjič spremenil colibry, dne To Avg 13, 2013 10:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Lep. Notranjost je pa res navkljub super sedežem zelo monotona. Najbolj butast pa je radio, ki je 1,5 DIN.

Sicer pa naj ti služi. =D>
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

colibry napisal/-a:Ta mondeo bo pa kr od Axe ja. :) ane transformator :P

Drugace si tudi sam lastim mondeota in ti povem da je avto res vrhunski za daljse relacije..
Če je prvič registriran januarja 2012 pol ni. :wink:
Alfa romeo...built to brake down.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Čestitke za nakup, veliko uživaških kilometrov :wink:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Hvala vsem za čestitke. Notranjost ni nek presežek, je pa zelo umirjena, razen sedežev, kar mi je všeč.
transformator napisal/-a:Zgleda zelo keksi!

A je prejšnji lastnik kdaj menjal vztrajnik?

Če ga še ni, pričakuj, da boš ti pršu na vrsto, ker to je klasična hiba tega avta. Poceni pa ni seveda....boš prec ob jurja. Prvi znaki so, da ti avto sem pa tja noče vžgat...
Glede vztrajnika pa nebi vedu, se bom pozanima, pomoje še ni bil menjan. Kdaj pa naj pričakujem približno da rikne tole? jurja :-k za vodno pumpo bi dal prejšnji lastnik v SLO najmanj 360€ original, v IT je bla 150€ original, tko da taka finančna katastrofa pomoje ne bo :lol: :lol:
Ima še kakšne težave avto, da bi mogu mal pazit?
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Lepi zici :) popestrijo notranjost. Če me kaj moti pri fordu, pa je ta njihova urca-bela, ki jo tlačijo v avte že 15 let :)
Naj ti dobro služi in veliko kilometrov.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

minimi napisal/-a: Glede vztrajnika pa nebi vedu, se bom pozanima, pomoje še ni bil menjan. Kdaj pa naj pričakujem približno da rikne tole? jurja :-k za vodno pumpo bi dal prejšnji lastnik v SLO najmanj 360€ original, v IT je bla 150€ original, tko da taka finančna katastrofa pomoje ne bo :lol: :lol:
Ima še kakšne težave avto, da bi mogu mal pazit?
Kdaj rikne je vse odvisno od lastnikov...dvomasni vztrajniki ne marajo preveč silovitega pospeševanje iz nizkih obratov, vožnje na 1500 ali majn obratov itd. Načeloma so prvi začeli crkovat že pri 80k km pa pol vse tja do 150k. Mogoče boš imel srečo, samo prej al slej bo odpovedal :). Jaz sem imel praktično isti avto (iste barve notranjosti, zunanjosti, karavan) na kratko in je pri 96k km že kazal prve simptome.

Drugače kšnih drugih napak groznih niti ni. Kakšen menjalnik zna sem pa tja zaštekat ali metat ven iz brzine, homokintetične radi ti avti malo hitreje pojedo...

Motor je pač zanesljiv šestak, ki ne dela nekih problemov. Deli za STje so pa precej dragi, vsepovsod skor. Nisem našel nikjer dosti ceneje kot 400 eu kit komplet dvomasnega vztrajnika....pol je še sklopka pa delo, ki ga je dosti, razen če bos sam šel delat.
Alfa romeo...built to brake down.
Odgovori
  • Informacija