Moj novi daily driver

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Končno napravil seznam delov za winter project. Ker moram obnovit bremze (stock niso več kos), sem si vzel čas in preštudiral zadevo. Na koncu sem se odločil, da pridejo gor večje in "modernejše" bremze od sedajšnjih. Trenutno imam ali OEM, ki je seveda pre-dragi in A do Z racing, kar me pa ne zanima. Racing bremze ne sodijo na daily driverja... Modernejše pa zato, ker so bolj dobavljive in dosti cenejše. Bremze pridejo od 350Z, do leta 2008 - 324 x 30 spredaj (stock 296 x 30) in 322 x 22 (stock 297 x 18). To je vse kul, vendar rabim še čeljusti. Najlažje je da kupim čeljusti od 350Z in zmontiram. Vendar rabljenih ni za manj kot 500€ + 80€ za obnovo. Nove so pa dobavljive le še OEM, za ceno 2504€+DDV /kom! Odločil sem se za alternativo. 350Z diski + ploščice in 300ZX čeljusti + adapterji. Čeljusti sem že naročil, diske in ploščice tudi. Vse skupaj me pride toliko, kot samo 350Z rabljene čeljusti. Potem grem nazaj na serijsko ročno, tako da rabim vse novo - drift pakne, pribor, zajle, hebl tudi, ker sem idiot starega vrgel v koš. Zaradi večjih bremz, bom rabil večji glavni zavorni cilinder. Grem iz BM44 (23,8) na BM50 (25.4) iz R32 + obnova. Se kar nabere končna cifra...

Potem pa še sklopka. Od vseh možnih ponudnikov, bom sprobal Ameriško znamko XTD. Eni jih hvalijo, drugi spet ne. Naj bi bila dovolj do 540Nm. Pa da bo filing na pedalu ostal stock, rabim še večji Nismo pomožni cilinder (ker je Nismo, je cena x2). Pride tudi novi glavni cilinder, močnejši "clutch fork pivot", ARP vijaki itak in short shifter. Cifra tukaj je še sprejemljiva...

Za injektorje pa še ni bilo časa. Upam da bo ta vikend. Potem pa preskok na drugega Japanca :)
'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Pišuka, to pa je seznam.
Da ne boš samo za avto delal...
:D
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Za avtoje. S tem sem se že zdavnaj sprijaznil... Sam veš kak je to, ko imaš tuningbug. Pa če si velik picajzl, potem postane zelo drago vseskup. Trenutno pripravljam še dizel winterwagen projekt, za mojo drago. Mali pugi 205 iz 1,1i na 1.9td ~150hp. Tisto ne bo glih dragi projekt, če primerjam s Sky-jem. Bo pa vseeno zanimiv mali pičipoki z 800kg in šparavnim smrdljivcem :)

'talla
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

peruccy napisal/-a:Za avtoje. S tem sem se že zdavnaj sprijaznil... Sam veš kak je to, ko imaš tuningbug. Pa če si velik picajzl, potem postane zelo drago vseskup. Trenutno pripravljam še dizel winterwagen projekt, za mojo drago. Mali pugi 205 iz 1,1i na 1.9td ~150hp. Tisto ne bo glih dragi projekt, če primerjam s Sky-jem. Bo pa vseeno zanimiv mali pičipoki z 800kg in šparavnim smrdljivcem :)

'talla
Da se slučajno nebi šparal detajlov 8)
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ravno zato sem napisal, tudi sam sem picajzlast, ni konca ne kraja pri teh naših starih kantah.
:D

P.s.
150konjev in 800 kil, gokart!!!
=D>
Odgovori
  • Informacija