Megane Scenic 1,6 16 V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
axel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Maj 10, 2010 5:43 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Q2
Kraj: Izola

No danes sem na očetovem (mojem nadomestnem :lol: ) avtu obrnil 95.000 km. Verjetno si marsikdo misli in kaj ma to veze.
Res, da ni alfa, ni italjan, kar je najpomembnejše ni nemec :D ampak tako zanesljivega avta si verjetno zeli vsak alfist.

Avto je letnik 1999 (november), oce je prvi lastnik in drugega verjetno še nekaj časa ne bo videl. Po 15 letih ima 95.000 km
torej naredi na leto dobrih 6000. Kaj pa mu lahko zavidamo vsi alfisti, je to da je bil v 13 letih menjan samo zadnji lonec
in ko je bil star 5 let en zglob. Zglob pa zato ker je bil z serisko napako (baloncek zraka) in je pocu.

Tudi samo sem si vcasih lastil Megane Coupe z isto mašino, in to za moj prvi avto, katerega sem zamenjal za mojo trenutno alfico. Je pa bil druge roke in sem imel malo vec težav, seveda avto je bil uvožen tako da o realnosti km bi še se dalo govorit.

Ko pogledam motorje, ki jih sedaj vgajujejo v nove Renaulte in zasledim vedno več kot dobro preverjeno 1,6 16V, ki ima
najverjetneje zaradi elektronike kakšin 10 - 15 konjev več, mi je tudi jasno zakaj je očetov še v takšnem stanju.

Je pa res da, če si prvi lastnik naredi veliko razliko. Vprašanje, ki se pojavi je ali si kot prvi lastnik Alfe Romeo lahko predstavljaš, da boš po 15 letih imel opravljene samo redne servise in 2 velika zaradi starosti, ter lonec in zglob, brez da bi se kakšna lučka prižgala. Hm, jaz dam roko v ogenj da je to nemogoče. Ok, seveda so tudi ploščice bile zamenjane :lol:

Pa še slikica za dokaz.

Slika
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

malokateri avto ima do 150k km tezave (ob rednih servisih)
Uporabniški avatar
axel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Maj 10, 2010 5:43 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Q2
Kraj: Izola

Res, malo kilometrov sigurno pripomore, ampak npr zajle od rocne, razne cevi, razni senzorji
marsikje crkujejo, preparijo, pokajo zaradi let. Vceri sem namrec sel iskat 150 kg mesanice,
da ne govorim koliko pelet je ze pripelja (po 300 kg smo jih spravli not). Pa se vedno nic ne skripa.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Odvisno od avta do avta, mam kolega ki vsakic kupijo novega bencinskega in nazadnje prvic dizelskega megana v tekocci generaciji, ponavad vedno fl verzijo in z nobenim ne naredijo vec kot 100k km. V tem casu so se vsakega imeli na servisu vsaj 10x. Vedno neki...ponavad elektrika ali podvozje.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja resnici na ljubo kolk senzorjev/elektronik, raznih cevi pa imajo stari atmosferski motorji? Zajle ročne je pa relativno, npr na moji alfi zategnem ročno mogoče par krat na mesec ker je večina na ravnem in je dovoln da je v prvi. Kdo pa parkira v hrib pa jo zategne par krat na dan.
Na prejšnem avtu , ki smo ga imeli od novega pa bil korejc (kia sephia) tut v 13 letih letih prvih 9let foter ni menjal praktično nič, še olje je vlival not iz lidla. Jaz pa menjal termostat 7e, pa kable 15e. Ok pa premz pakne kar je potrošni material.
P še en dejavnik je alfe vozijo po večini mladi, kar dost pove če obremenjuješ avto 30% al ga kdaj pa kdaj pritisneš do konca.

Tak da posploševat da je renaultov 1.6 16v super duper motor ne gre. Koleg npr ki je imel z takim motorjev v meganu težko nogo in naredil kr nekaj km 250.000 mu je 2x -šla dihtonga na glavi, ter kup elektronike od motorčkov el pomik, do lcd ekrančka.
Tak da tut če je avto star 10, če ma samo 95.000 se ne gre čudit da nič ne crkne, ja kdaj pa bo, ko stoji v garaži težko-mal heca
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Sam imam z Meganom podobno (dobro) izkušnjo, sicer je bil 1.4 16v. Kupil sem ga za drobiž, starega 10 let z (uradno) prevoženimi 150k km. Koliko jih je imel v resnici nihče ne ve. V glavnem, plan je bil, da ga imam za prehodno obdobje, dokler nekaj ne prišparam in si kupim pošten avto. Tako sem tudi ravnal z njim, tankaj in gasa, dokler kaj ne crkne in gre naravnost na odpad. Pa se kar ni dal... Imel sem ga 3 leta, enkrat sem vmes menjal olje (najcenjšega seveda) in filter, proti koncu še disk ploščice. In to je bilo to... Vozil sem se vsak dan vsaj 30 km, nikoli me ni izdal, nobenih izrednih stroškov, nič. Na koncu sem ga šenkal bratu, ki ga še danes vozi (že dve leti) in še vedno gre brez problemov, pri 190k km mu je celo privoščil veliki servis (prvi!!). :lol:
Moj naslednji Renault (Laguna) je moje navdušenje nad to znamko ubil za vse večne čase. Ampak to je že druga zgodba....
159 2.0 jtdm
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Verjem, da ni prvi velik servis. 1.4 je full obcutljiv na jermen. mi smo mel 1.4 v meganu,temu mal novejsem. Relativno visoka poraba, za vozit cist soliden, crknil mi je starter v tistem casu ki sem ga imel.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ne poznam zgodovine avta od samega začetka. Človek, ki mi ga je prodal ga je kupil ko je imel okoli 100k km, meni ga je prodal z 150k km (uradno) in v tem času ni delal velikega servisa. Torej bi bilo možno (vendar malo verjetno), da ga je nekdo naredil pred 100k km. Glede porabe se pa strinjam, je kar pil ja. Za vožnjo seveda ni bil nič posebnega, pa tudi ne posebej slab.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
axel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Maj 10, 2010 5:43 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Q2
Kraj: Izola

Se strinjam da je vse odvisno od avta do avta, eni pac naletijo na kakšnega z napako eni pa na zadevo, ki ne crkne nikoli.

Kar se pa tiče velikega servisa, če si je avto lastil kakšen kot npr moj oče je čisto možno, da je bil servis zaradi starosti.
Vse je odvisno. Imam tudi kolega, ki je na cliotu dizel menjal olje na 45.000 km in cel ponosen, da je se prisparal in da ni blo nič. ](*,)
Odgovori
  • Informacija