Outback

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

No pa je blo donc konc čakanja :)
20160611_113934.jpg
Dobro opremljen, original montiran plin, pogonski sklop je bil komplet poservisiran in malo se je barvalo od parkirišč poškodbe. Moram pohvalit uvoznika, korekten dec. Avto sem lahko pregledal še preden se je vse to delalo na njemu, brez kakšnega skrivanja napak.
Prvi vtisi so zanimivi, danes sem prevozil cca 100 km mešanih cest, tudi makadama. Dejansko se povsod lahko enako hitro pelješ in slabš kot je bila podlaga, večji nasmeh se mi je delal :D Tu sta si z alfo ravno nasprotna :)
Slika
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Lep in uporaben avto.Srečno vožnjo ti želim !
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz bom drugače komentiral: lep ni, uporaben pa vsekakor....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

GORA napisal/-a:Lep in uporaben avto.Srečno vožnjo ti želim !
Hvala! :)
MaStr napisal/-a:Jaz bom drugače komentiral: lep ni, uporaben pa vsekakor....
Zato pa obstaja veliko znamk za več okusov :wink: Sej sem kolebal, da bi 159 Q4 ali 156 Q4 vzel, vendar me odvrača podvozje, ki enostavno ni narejeno za ceste, kjer se jaz velikokrat vozim. Ampak to je debata za kdaj drugič, ob kakšem pivu :D
Slika
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Hranata napisal/-a:Ampak to je debata za kdaj drugič, ob kakšem pivu :D
No js bom pa tole izpostavu, da se zaradi menjave znamke ne boš zgubu in še vedno te pričakujemo na dogodkih Alfa Kluba, ali pa kar tako. Čestitke za nakup!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Bojanxe napisal/-a:
Hranata napisal/-a:Ampak to je debata za kdaj drugič, ob kakšem pivu :D
No js bom pa tole izpostavu, da se zaradi menjave znamke ne boš zgubu in še vedno te pričakujemo na dogodkih Alfa Kluba, ali pa kar tako. Čestitke za nakup!
Se pridružujem :) Pa naj ti lepo služi.
schmigl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 04, 2009 7:30 pm

Uvoznik iz goriškega konca? =D>

Sam imam enakega outbacka (vsaj vizualno popolnoma enak :)..eden boljših avtomobilov, ki sem si jih lastil!


Hranata napisal/-a:No pa je blo donc konc čakanja :)
20160611_113934.jpg
Dobro opremljen, original montiran plin, pogonski sklop je bil komplet poservisiran in malo se je barvalo od parkirišč poškodbe. Moram pohvalit uvoznika, korekten dec. Avto sem lahko pregledal še preden se je vse to delalo na njemu, brez kakšnega skrivanja napak.
Prvi vtisi so zanimivi, danes sem prevozil cca 100 km mešanih cest, tudi makadama. Dejansko se povsod lahko enako hitro pelješ in slabš kot je bila podlaga, večji nasmeh se mi je delal :D Tu sta si z alfo ravno nasprotna :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

motor, menjalnik, letnik ?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Binji napisal/-a:
Bojanxe napisal/-a:
Hranata napisal/-a:Ampak to je debata za kdaj drugič, ob kakšem pivu :D
No js bom pa tole izpostavu, da se zaradi menjave znamke ne boš zgubu in še vedno te pričakujemo na dogodkih Alfa Kluba, ali pa kar tako. Čestitke za nakup!
Se pridružujem :) Pa naj ti lepo služi.
Tega pa res ne mislim opustit :wink: moja me že nekaj časa gnjavi, kdaj bo piknik, da si frej lahko zrihta :)
schmigl napisal/-a:Uvoznik iz goriškega konca? =D>

Sam imam enakega outbacka (vsaj vizualno popolnoma enak :)..eden boljših avtomobilov, ki sem si jih lastil!
Jup :)
skyblue napisal/-a:motor, menjalnik, letnik ?
2,5 165 konjev, automatik in 2007 letnik.
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Čestitke tudi z moje strani.
Veliko varnih in srečnih kilometrov.

Prpel pokazat..
=D>
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

No ker že dober let nisem nič napisal lahko malo updatea naredim:
Decembra 2016 sem pomenjal kar nekaj delov na podvozju - puše in štangice stabilizatorjev spredaj/zadaj, vertikalne puše in končnike sprednjih rok in še končnike na volanski letvi. Mehanik je med delom odkril še zanič ležaj zadaj. Zanič so bile puše v rokah in puše stabilizatorja, ostalo se je menjalo preventivno ker je bilo itak razkopano vse.
Aprila sem pri 214k naredil mali servis (olje, filter olja, zraka in kabine).
Julija pri 216k naredil tehničnega BP.
Septembra mi je začel občasno trokirat na plin in sem pomenjal vse injektorje za plin, stanje se je malenkost izboljšalo, vendar mi je sedaj ob mrazu začel postajati neodziven na gas. Pri več mehanikih ga imel, eden da avto dela čisto lepo, drugi je prišel zelo blizu napaki, na koncu sem sam diagnostika se šel po 2 tednih brez avta. MAF je šel v večna lovišča skupaj z akumulatorjem. Zamenjano in avto dela zaenkrat.
Gume so letos šle gor Dunlop winter sport 5 in hkrati še optika narejena, ker je pobiralo gume na zunanjem robu (vse 4).
Trenutno na 224k, v mojem lastništvu prevoženih 26k km s povprečno porabo 11,8l/100km, kar znese 8€/100km pri trenutnih cenah plina. Primerljiv dizel bi moral kurit pod 6,5l/100km, kar je pomojem nerealno pričakovati pri stalnem štirikolesnem pogonu in avtomatskem menjalniku.
Generalno sem še vedno zadovoljen, pri obnovi stanovanja sem zvozil na odpad pol stanovanja z njim in tudi nazaj novo robo. Po snegu sem ta vikend oral kar dosti, v takem vremenu je subaru doma 8)
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

bols bi bla 156 crosswagon, lih tko bi pol podvozja zamenal bi ti pa vsaj jtd delal (pa gtb gor :D )

mal heca :P
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Glede na to, da je japonc ima še zelo pocen dele, tk d ni blo panike :D Npr brez ležaja so me deli podvozja pršl 180€, injektorji za plin so 4 komadi 220€. Pr alfi lih zgornje dve roki pa en injektor kupš za te eure :)

Zato pa mam to gajbo, da lahko črnjuhinjo financiram 8)
Slika
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

Hmm, ko pri subaruju en del zamenjaš načeloma dela naslednjih 100 kkm. Sam pogon je pa tudi boljši od alfinega.
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

V 156ko Wagon pa tudi ne spravis kaj dosti vec k 2 vrecke za shopping :)
Alfa romeo...built to brake down.
Odgovori
  • Informacija