Moj naslednji SW

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Počasi bo treba zamenjat 159-ko (s katero sem zelo zadovoljen) za kaj novejšega. Pri alfi žal nimam kaj za izbrat torej bo treba kaj drugega... Zanimiv mi je volvo v60, pa tudi peugeot 508 mi je padel v oči. Za bmw ali audi se mi zdi, da ne ponujata toliko več kot je višja cena. Seveda se ne bi brani nobenega od njiju. Naj povem, da nimam predsodkov do nobene znamke, tudi kakšna laguna, octavia ali passat bi prišla v poštev. Korejcev in japoncev ne poznam tako dobro oziroma ne vam kaj bi bilo primernega v tem segmentu. Kaj mislite (priporočate)? Karavan mora biti obvezno, seveda dizel velikosti nekje alfe 159.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Priporočam ti, da se s Peugeotom zapelješ, bo kaj hitro konec vsega navdušenja nad avtom. Drugače pa poglej še Ford Mondeo, zelo dober avto.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Misliš glede moči motorja ali kaj drugo?
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Konkretno:

- dizli zelo glasni (tudi v kabini, sploh pa pri višjih hitrostih)
- menjalnik je grozno neprecizen, trd, grob (boš razumel, ko ga boš peljal)
- vidljivost v kabini je za visoke ljudi porazna (v napoto ti je 3/4 stvari v notranjosti)
- zelo težko nastaviš pravi položaj volana, ker imajo Peugeoti neko bedno foro, da ga ne gre nastavit po višini več kot 2 cm
- kvaliteta izdelave v notranjosti je slaba, veliko je sijoče plastike, ki se takoj popraska
- touch sreen komande za klimo/navigacijo/radio in drugo so zelo neprecizne, odvračajo pogled s ceste (pri vožnji je praktično nemogoče nastaviti karkoli, niti ventilacije ne, ker moraš po 0,5 stopinje klikati na majhen kvadratek na zaslonu in mimogrede zgrešiš kar pomeni, da si celotno zadevo ugasnil in potem spet od začetka)
- multifunkcijski volan ni osvetljen ponoči #-o
- ne glede na to kako nastaviš položaj volana, ti le-ta zakriva spodnjo polovico instrumentne plošče in torej ne vidiš spodnjega dela števcev
- števci se vrtijo kontra kot si do zdaj navajen :lol:


Drugače pa poraba je okoli 5 litrov relacijsko (govorim za 1.6 BlueHDI 100 konjev), volan je zanimivo majhen, samo neprimerne oblike, če imaš malo večje roke, ker s palci ne moreš ponoči na slepo poiskat tipk na njemu (ker jasno niso osvetljene).

Materin 1 leto in 3 mesece star 1.6BlueHDi ima zdaj 16.000 km, ravnokar je opravila prvi mali servis, vpoklican je bil tudi že 2x zaradi tovarniške napake (zamenjati so morali en kabel za ključavnice in še nekaj pri avtomatskih ogledalih). Cena vozila je bila 20.000€ s popustom.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Hvala za izčrpen odgovor. Veseli me, da si podal konkretne stvari iz prve roke. Ponavadi so ljudje polni brihtnih nasvetov glede avta, ki ga še videli niso od blizu. Peugeota še sicer ne bom čisto črtal iz seznama potencialnih kandidatov, bom pa še bolj previden pri testni vožnji na te stvari.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Že recimo pri sami kvaliteti dušenja zvokov od zunaj so med modeli gromozanske razlike, ko sem imel testnega 301 dizel je bil katastrofalno glasen že pri 70km/h, dočim 208 dizel je bil tudi glasen, samo ne tako zelo. Ima pa druge zelo čudne zadeve. Recimo zmoti bel stiropor, ki zija iz odrtih vrat med kovino in plastično oblogo, pa neusklajeni paneli povsod okoli avta notri in zunaj. Pri 308 je isto s paneli, samo je vseeno bolj tiha kabina kot pri 301 in 208. Pa recimo vratna tesnila so totalno neusklajena od zunaj pa tisti fejk krom je tudi zelo slabo sestavljen. Luči se recimo zadaj na eni strani stikajo, na drugi je pa skoraj za 1cm zraka #-o

Ima pa 508 nižje postavljen števec v primerjavi s 308/208, pa tudi utesnjen ni tako zelo. Je pa to že skoraj 20 let stara zasnova ...

Najbolje je pa seveda, da se vsedeš vanj in pelješ sam in imaš neposredno primerjavo z 159. Samo glede na navajenost na 159 interier boš pri 508 zelo razočaran nad izdelavo.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Imam kar nekaj kilometraže z 406, 407, malo manj z 508 Allure (navigacija, bixsenon, usnje, headup, el ročna....), 2.0 140KM. Razen KM ki jih je mogoče na trenutke malo premalo (164KM bi bil idealen), me druge stvari niso motile. Niti nisem bil pozoren na vse te detajle ki jih opisuje Samec. Če bi me kaj motilo, bi najbrž opazil, tako mi pa ni padlo v oči. Sklepam...
Materiali v notranjosti se mi zdijo vredu, konzola je natlačena, ampak ne iščeš stvari.

Je pa res da me moti položaj vzratnega ogledala, ker potem ne vidim desne strani (prehodov za peščce...), ampak to je enako pri 3/4 avtov (Mito, Brera, 159...), ker rad sedim malo višje (ne da ležim), kljub temu da sem visok 187cm.

Smo v fazi nakupa karavana za partnerko, in je 508 za 159 in Octavio tretji na seznamu. Ampak ker bo prva voznica ona, mi je vseeno tudi če je 1.6HDI in brez opreme, ker tudi ona ne da nič na te stvari. 2.0HDI 140KM, predvsem pa 164KM so eni boljših motorjev.

Sem pa mnenja da so Alfa, Peugeot in Citroen neupravičeno zapostavljeni/zasmehovani od ljudskih množič.




EDIT:

moja dva favorita, glede na ceno/letnik/opremo/km

508 SW 9900€
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ure-PANORA.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Octavia 12300€
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11732592" onclick="window.open(this.href);return false;



EDIT 2:
ker imam časa še več kot pol leta da najdem nov avto, se držim načela, da se avto kupi, ko pride tak kot ga želiš na trg in ne da vzameš nekaj s trga keš moraš. V tem primeru, bi vzel enega od teh dveh. O:)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Po debaklu s Clio se je moja mati odločila za novega 207 benz, potem novega 208 HDi in zdaj ima novega 308 BlueHDi, na preizkusu ali kot nadomestni so bili pa 207, 208 benz, 307, 2008, 301, 508, 5008, pa gotovo še kaj kar se ne spomnim.

Tako, da je kar nekaj kilometrine tudi tukaj :)

Mislim, da osebno edino še RCZ-ja nisem vozil.

(soseda je vodja prodaje Peugeot)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

1.6 16VTI, 120KM in 150KM so pa največje greške motorjev. Ne razumem zakaj so šli v partnersko z BMWjem s temi motorji. HDI motorji so druga stran, praktično neuničljivi. Vseeno kaj točiš v njega in kako jih servisiraš. eHDI ne poznam popolnoma nič.

Kar pestra paleta. Sam sem bil lastnik Xsare (180.000-260.000km), 406 (220.000-300.000km) in 407 (90.000-190.000km). Vse je bilo takrat lažje dostopno kot Alfe. Izredno doberi avti za svojo ceno. No, saj je podobna zgodba kot z 156 ali 159. V 508 sem pa večinoma sopotnik, edino če je šofer toliko pijan, da ne more vozit (kar pa niti ni tako poredko hehe :mrgreen: ).

Ko omenjaš hrup v notranjosti. Seveda so razlike. Nekje se mora poznat 20.000€ razlike med 301 in 508 (enako Rapid/Octavia, Tipo/Gulia in podobno). Ampak se z nobenim ne pelješ za 200% oz. 20.000€ boljše. No, samo to je že druga zgodba.

Kakorkoli, meni je 508 dokaj všečen avto, udoben, varčen, prostoren, nezahteven za vzdreževanje, po večini naložen z opremo in kot tak dober kompromis med ceno/kvaliteto in ekonomičen nakup.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Legenda, ce ti ni nujno ostani na 159.
Sem pa sam na istem kot tj. Se vsak avto sem kupil tako, da sem si ga omislil un potem čet 5 let realiziral. Trenutno sem v fazi zbiranja idej. Ker bom čez 5 let že star, brez las in brez zob mi bo verjetno tudi že vseeno za konje in kubike in se mi s tem izbira razširi.
Mi bo pa pomembna zanesljivost, zanesljivost in zanesljivost, saj si zaradi jeze ob crkovanju ne bom več mogel pulit lase in gristi nohtov.
Ce me danes vprasas bom gledal za SW octavio, superbo, optimo, toyoto, mazdo, volvo.
Pa se nekaj o 508. Znanec jo ima. Ze 20 let vozi pižoje in ta je zadnji. Tolk je razočaran. Ima pa ta močno GT.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Jaz sem se lansko leto odločil da je 400.000km in 12 let na 166-ki dovolj. Iskal sem avto tega razreda. Slučajno sem dobil dobro ponudbo za volvo V70 letnik 2013. Motor D5 215KM, ročni menjalnik. Jaz sem zadovoljen. Po vozni dinamiki to ni 166-ka, tudi čez ovinke ne gre kot alfa, 5 cilindrov se sliši enako lepo kot pri alfi. Udobje je pa na ravni, ki me je totalno fascinirala. Vsak dan naredim 200km po avtocesti. Odločil sem se da ne rabim športnih sedežev in podvozja za track-day za vaskodnevno vožnjo po avtocesti (k sreči imam za to GTA-jko), kjer zaradi prometa v nobenem primeru ne gre več kot 150km/h Jaz sem pozitivno presenečan nad avtom.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Tudi sam ti odsvetujem peugeot,imel 407 in 3008.Sam si lastim 3008 1.6 hdi 2013 letnik,ki sem ga kupil leto dni nazaj in ti lahko povem,da slabšega avtomobila se nisem mel..trda plastika v notranjosti (vsaka praska se pozna) prtljaznik ni prav nič prakticen (dvojno dno pa te fore,ga nabavil prav zaradi prihoda otroka in vozicek),motor len,avtomatski menjalnik počasen,dragi servisi (govorim uradni),ima neke specialne dnevne žarnice,ki ena stane 39eur...da ne govorim,da čez par let ne bo nič vreden...edini plus je nizka poraba pa,da nima nekih hudih okvar (izrednih).Sam bi se na tvojem mestu odločil za v60 pa obvezno 2.0 ne 1.6,ker slednji psa motor...

Lp Jan
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ja, saj v60 me je zaenkrat res najbolj pritegnil. Čeprav je tudi 1.6 motor, kljub temu da je psa, večinoma pohvaljen oziroma ni opisanih kakšnih težav z njim (pustimo pomanjkanje konjev).
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

PSA koncern je največji proizvajalec dieselskih motorjev. Ogibati se "motorju" pomeni ,da ti verjetno iz izbora odpade veliko znamk... :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

volvo, mogoce tudi kaka mazda 6
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija