Moj novi winter projekt

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Dizel projekt je malo na pavzi, ker je majster v velki gužvi in čakam na obnovljeno Bosch pumpo. Tako da se je vmes začel še en projekt - moj novi winter wagen - Nissan Almera N15 GTi. Čisto slučajno sem naletel na Primero P11 2.0 16V in jo dobil za đabe. Itak da takšno priliko ne zavrnem, zato smo avto hitro spravili domov:
Slika

GA14DE (87PS) gre ven
Slika

SR20DE (140PS) gre not
Slika

Glede na to, da ima na števcu 392000km, bo motor deležen komplet obnove + nekaj dodatkov, da ne bo "samo" 140PS. Avto je imel "le dve" napaki - LMM je bil fuč in črpalka goriva je bila na koncu - to sem že porihtal:
Slika

Doma so že skoraj vsi deli za generalko, tako da se je projekt začel ta teden in upam da bo do konca naslednjega tedna avto že vozen:
Walbro 255LPH (že zmontirana)
Slika

SS de-cat kolektor + downpipe
Slika

Komplet ketne
Slika

Ventili
Slika

Kabli + svečke - čakam še na cinšpulo in modul, da obnovim še fertajler
Slika

TGM set + dročniki
Slika

King Racing ležaji - Black Edition
Slika

Žica sklopke - menjalnik bo ostal od Almere. Se pravi krajše razmerje. Tam je že nova sklopka od letos, ko se je menjalnik obnovil, tako da malo prišparam. Če bi pa želel imeti menjalnik od P11, bi pa moral predelati komplet vpetje, polosi, vilice itd. Se mi ne splača delat Frankenstein-a, ko je vse plug&play, če pustim menjalnik od N15. 180mm lamela vs. 220mm pa upam da bo čim dlje zdržala :)
Slika

Vsi semeringi
Slika

Vijaki + vodna pumpa
Slika

Končniki + manšete + nosilci + optika na koncu
Slika

Senzorji - ni šans, da bi kupil OEM senzorje, za takšen low-budget projekt
Slika

Slika

Bremze pridejo od P11, ker so dosti večje. Težava je edino to, da je razmak drugačen (4x114.3 vs. 4x100). Tako da bo najlažje, prevrtat luknje diskov, pa zmontirat komplet vse od P11.
Slika

Tekočine
Slika

Filtri
Slika

Auspuh sem že dol vzel, da vidim kak bo približno speljano
Slika

Največja naloga pa bo, menjava komplet motorne inštalacije, ker ECU-ja nista niti podobna. Poleg tega bom moral zmontirat še immo + bsi + čitalec ključa in ključavnico...
Slika

Slika

Se nadaljuje...
'talla
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Tebi pa res ni dolgčas :mrgreen:
Pohvalno :mrgreen:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

To pa res ne :)

Pozabil na sliko batnih obročkov - nachbau kao ne obstajajo za SR20DE - kdo to pravi? Od Opel-a pašejo v nulo :)
Slika

Anyhu... nekaj se je delalo
Slika

Se nadaljuje...
'talla
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ti se pa pojaviš samo, ko imaš kaj za prčkat. Vmes pa megla... :mrgreen:

Subi dela?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Ej, če pa ni časa! Preveč vsega se dogaja...

Scooby laufa, vendar ne tak kot bi jaz rad :) Plan je bil iztisnit tam 380-400hp, vendar sem moral dati nazaj stock ECU + piggyback, ker rabljeni Apexi PowerFC ne dela. Qurba je bil dragi, pa prvič ko sem ga zmontiral, je zalaufal. Šel na testno furo, je po 5km crknil in od takrat naprej več na PFC ne zalaufa. Z majstrom električarjem že mesec dni iščeva rešitev, pa brez uspeha. Vse možno sva že sprobala in druge ni, da prvo nadjem nekoga, ki ima MY98-MY00 EJ205 Imprezo, ki bi bil pripravljen da sprobam PFC na njegovem avtoju. Da vidim če je moj avto kriv, ali računalnik. Ker sem pisal že na vseh forumih, tudi Apexi-ju, vendar nama nihče ne ve pomagati...
Odgovori
  • Informacija