Mercedes A-razred vs. Renault Clio

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Naša Dacia ima 1.2 tce motor.
40kkm brez problemov.
Kašen pa je predračun?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

RED_line napisal/-a:nisem poročen ne. sam tako kot izbiram avte izbiram tudi pupe. moja trenutna se strinja da bi bil family wagon subaru z turbino. ali pa moj predlog kakšen zanimiv lexus. take ki se vozijo v cliotih so pač preveč poškatlane za moj okus ;)
#-o #-o #-o
Naš family car je alfa, za drugega pa mislim, da sem že na prvi strani vse povedal:
MaStr napisal/-a: Išče se nekaj v Clio razredu (oz. škrnicelj, kakor jim moja pravi), z cca. 1.2 motorjem (do 100KM) - najraje bencinar, do 120.000km, letnik vsaj 2009 in do 5000€.
...kajti išče se nekaj poceni za vzdrževat in dokaj luštno za vozit. Lexusi in Subaruji so pa daleč od prve točke - poceni. Kapiš?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

ok. sam dejansko ste se že odločili, če se pogleda naslov teme. tako da je zadeva končana :)
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

MaStr napisal/-a:...kajti išče se nekaj poceni za vzdrževat in dokaj luštno za vozit. Lexusi in Subaruji so pa daleč od prve točke - poceni. Kapiš?
Mi smo s takimi kriteriji kupili VW Up za 3. avto, cena isto 5000€. Fino za vozit, poraba je manjša kot pri Cliotu, nimaš menjave jermena, ker je long life. Je pa res, da je težko dobit lepega, tisti osnovni Upi so dolgočasne škatle, Škode Citigo so pa vse dolgočasne, tudi bolje opremljene.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ima kdo izkušnje s tem prodajalcem: PRC Avto - Grosuplje?
Moja se je čisto zagrela za tale "škrnicel": https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12514899" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

male avte se kupuje samo in izključno z 5 vrati. to je to ko ženske gledajo samo na to da je "lepo"
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Jaz se vsak dan peljem v Grosuplje pa se lahko ustavim in pogledam na hitro ta "škrnicelj"
Bi se pa jaz raje kot pri prodajalcih podal v lov k privat prodajalcem, direktnim lastnikom...
Moje osrbno mnenje.
:wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Urban, se popolnoma strinjam s tabo, vendar je ta na zgornjem linku po vseh podatkih, ki so na net-u + opravljenih telefonskih klicih nekako najboljši v tem cenovnem okviru (5.000€ max.).

RED_line, tvoje izjave pa ne zastopim. Tudi meni so trivratne izvedenke bolj čedne, niso pa praktične, drži, vendar kot drugi avto v familiji se bo zadnja klop zelo malo uporabljala ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tudi če se en sam vozi: vrečko iz štacune je pač lažje dat na zadnji sedež pri 4/5v kot pri 2/3v. Ali pa torbo s prenosnikom. Ali bundo/plašč pozimi. Ne rečem če gre le za žensko torbico, to res ni problem dat na sovoznikov sedež, vse ostalo pa...
Ampak to vse je stvar osebnih preferenc.
Kljub vsemu se pa ob taki debati vedno spomnem svojega ex šefa, ki je za službeno/privat potrebe kupil 3v kliota. Kakšna radost je v 3v tovorit računalnike, televizorje (takrat še vse CRT), otroke v vrtec..., zaradi prišparanih par evrov ob nakupu novega, kolikor je bil 3v cenejši od 5... ](*,) ("lepota" ni bil sploh noben kriterij pri izbiri)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Jst bp v 3 vratnem pelem tamlo v vrtec, bundo na zadnjem sedežu, tut kakšen avtomobilsk motor smo že noter vozil, tut rollcage recimo pa ni noben umru...čist odvisno kolk kompliciraš.

Čisto vse se da tudi s 3 vratnim, je pa res da 5 vratni je bolj komot, samo pri odraslih otrocih pa za drugi avto ni čisto nobene veze...kupi naj se najbolje ohranjen avto, bo več koristi kot pa da se komplicira zarad para vrat.
Če je ravno, ni zabavno.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Nja, večino tega se da tudi z biciklom, ampak to je kot rečeno stvar osebnih preferenc...

Vsekakor pa bolje dober 3v kot slab ali vprašljiv 5v, se strinjam.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa, ko si toliko časa že imel 3vr, da pozabiš, da imaš 5vr in vseeno vse rineš mimo prednjih sedežev?

:lol:
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Ste vedeli da je letos 20 let od slavnega prevračanja A klase? http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilno ... a-a/436845" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika
Odgovori
  • Informacija