Novi Civic Type R

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
jagatinho
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: So Maj 19, 2007 6:54 pm

V najvišjih obratih ima motor lep zvok, značilen hondin, ampak potegne pa ne prav dosti.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tudi jaz sem jo vozu in me ni prepričala v nobenem pogledu, oblika - kinder jajška, motor je bil 1.8 proti gt-jki 1.9 po občutku ni šla nikamor, kar se lege tiče defenitvno slabša kot pri mojem, zaključek bi bil tak tudi če mi jo dajo jo ne vzamem. :P
Slika
Uporabniški avatar
tym_alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 387
Pridružen: Če Maj 18, 2006 5:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: izola
Kontakt:

jas pa bi jo vzel če mi jo dajo pal pa bi jo prodal pa kupu alfo :D
Slika
Slika
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

tud to je varijanta =D> :D
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vozil sem (VOZIL :firedevil: ) novo typeR in avtoček je vreden tega denarja.
Pripomba edino nad premehko sklopko, nepreglednostjo nazaj in (si morate misliti) premočno klimo. Klima te res sezuje. V 30ih sekundah je avto ohlajen s 50 na 20 stopinj.
Vozne lastnosti so že čez mejo realnega (cornering v rangu Bistrijeve 145zenfe, blaženje grbin na cesti pa je še vedno tako nadpovprečno za tako športno nastrojeno podvozje, da je neverjetno).
Menjalnik je še boljši od starega.
Od okusa je sicer odvisno, a meni krivulja navora ni všeč, ko avto najbolj zagrabi (tam 7-8000rpm), je že treba menjat prestavo, dokler se tega ne navadiš, ti parkrat zaseka v blokado.
Zvočna izolacija odlična, avto je neverjetno enostaven za vozit, tudi po najbolj razkopani cesti ni bilo težav, hitro se z eR-o pretirava, ko se zaveš si v 3. prestavi na blokadi, hitrost pa je omejitev X 2.
Tudi zvok izpuha je dosti boljši, a je zaradi izolacije treba odpreti okna, da se ga sliši tudi spredaj.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

sam toliko sem htel napisat, da sem danes bil na testni voznji z novo hondo civic type r, ker je kolega zelel se moje vtise
pac zunanjost avta meni osebno obupna kot vse ostale nove civic-edino pozitivno presenecenje je da so koncn skenslal tisto cudo (kao luc) cez masko motorja in zamenjal z mrezico

dobis jo lahko v dveh razlicicah(zanimivo) in sicer polna oprema(klima, elektronika, navigacija.....) ali sport al extreme al karkoli je ze bla(nic nic nic) ki je za 40kg :rofl: lazja od opremljene(weight reduction all the way..)
ce natankam pol tanka namest polnega in odlijem tekocino za sipe sem nekje na istem(aja pa klimo mam, ki je tam ni :) )

avto od znotraj pac japanac, enim sede, enim malo manj enim ne(za moje pojme so zici svetla tocka notranjosti-no celega avta)

in sedaj voznja(konec koncev je to le brutalnih 200 konjev in type R model)
na zacetku sem se cudil kak to da avto pr teh konjih nima nikakrsne zapore dif-a, saj mi voznja z fwd pri teh konjih ni cisto jasna(govorim na meji->spomini raznih testov 147gta ipd)
potem pa ugotovim da avto tok medlo vlece, da ni neke potrebe po temu da bi ne vem kaj kompliciral s pogonskim sklopom, saj tako ali tako ni prevec obremenjen

zvrti se kot vsak rizek ki si zasluzi ime tam nekje do 8 mogoce malo vec Krpm, vlece zvezno brez nekih prehodov, primerljivo z ne vem 2.0ts alfo(mogoce sem pretiraval samo pac hudo razocaran)

za konec bom reku: res je da sem se pelal cisto premqal da bi lahko objektivno govoru o avtu. mam pa zato prve vtise, ki so: res nikol nam mel honde(razen zaradi visje sile)

ps
razumet hondase in njihovo privrzenost v-tec-u...ahhh
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

verjemi da gre fino, le obcutka ni. dizel s turbino in pol manj konji da boljsi obcutek, gre pa nikamor ne.
zzigon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Avg 15, 2005 9:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

men je to prva honda, ki mi je res všeč (NSX izvzamem, ker je itak v popolnoma drugi klasi) =D>

drzna, futuristična, prostorna,...meni je zakon in bi jo takoj mel, če ne bi bla konkretno predraga za moj proračun...

zelo lep primerek:
Slika

Slika

Slika

če bi bla pol cenejša bi bla že moja hehe :P

ajde
ž
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

vozu sem se v sport izvedbi in je not plastika (ki jo pri alfi še vedno neki kritizirajo, nevem zakaj) ogabna, kot da se bo vsak cajt vse zlomlo :puke: pa futuristična armaturka mi je daleč od lepega, zame je notri katastrofa, tudi oblika mi ni nevem kaj...meni osebno je lepši prejšnji model...čeprav je enostaven in staromoden
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No en vaščan si jo tudi lasti (sicer ni R)ampak vseeno.
Prej je imel Alfo 147, sedj je "ponosni" lastnik Honde in razmišlja kaj ga je prizadelo, da si ni raje kupil Alfice.
Pač ima precej problemov z zadevo, predvsem pa pokuri precej žarnic in je menjava skorajda misija nemogoče ... :roll:
Upam, da ga kmalu pamet sreča. :mrgreen:

PS
Meni avto ni všeč.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Moj fotr ko jo je prvič zagledal je rekel, da je kot "kajla" za smreke podirat pa tudi meni se ne dopade preveč
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

No ta črna niti ne zgleda slabo...
Zame največji obup, pa ne samo na tem avtu, je pa digitalni števec za hitrost jao :? :?
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

meni se pa števec dopade saj lepo sede na celoten futuristični look....edino kar me moti je neprijeten odsev osvetlitve merilnikov na vetrobranskem steklu.... :oops:
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

men sama oblika ne potegne nikakor, preveč jajčkasta, ni mi všeč
PLAYGAME
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jan 31, 2005 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm
Kontakt:

Sam imam H pa meni osebno je lepa 5g, jaz mam 6g, solidan mi je tudi 7g, 8g pa ne vem no( ma se jo moreš res navaditi), pa vseen no, kaj češ rečti, če pa bi lahko bilo dosti bolje.
Mam pa vseen željo narediti 5g pa k20 agregat v njej, samo za krožno pisto.
Odgovori
  • Informacija