Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

zaradi teh f...g cilindrov sem jaz dve leti razmisljal, al naj 166ko zakurim. Pa mislim, da nisem bil edini na forumu, vem za vsaj se dva forumasa, ki sta imela tezave s tresenjem sklopke. Ena 166 se je med drugim zarad tega predelala na enomasni vztrajnik iz GTA, pa je treslo se vedno.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Eh sranje.
Reklamacija, pa še daljša zamuda :(
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Od danes spet dela Kappa.

Sem včeraj potem v drugi trgovini naročil nov cilinder. Pridem iskat, niti najmanj ni za Kappo pa čeprav je kataloška od Kappe in gor je napisano, da je za Kappo. Kr neki. Potem izberem ustreznega, danes dobil in namontiral.

Prestavlja se super, le za 5. prestavo zmanjka za komarjev qurac! Še vedno iščem mehanizem za prestavljanje... :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dogaja, polno tega. Malo pa le uspel tudi Kappo urediti.

Sklopka. Reklamiral cilinder in kot sem pričakoval, zavrnjeno. Ni ga namreč montirala strokovno usposobljena oseba, beri mehanik. Za naj se ne čudijo, da se kupuje v tujini preko spleta, kjer teh nebuloznih težav ni. Pa še ceneje je, neprimerno ceneje.

Avto slabo gre. Ni jasno zakaj, potem se pa spomnim, da sem 2x pobiral in vlekel za sabo volno iz izpuha. Avto rektalno dobi endoskopsko kamero in visim, da nič ne vidim. Vse zabasano. Izpuh se je znotraj sesul vase. Iščem izpuh in so že prav zlatarske cene za spodobno zadevo. 250€ po piskru, kar za oba piskra znese morje €€€! Potem se odločim za poljaka in njegovo železje v vrednosti 95€. Čisto spodobno, le nosilci so malo preozko odmerjeni in so gumice precej napete.
Slika

Pred tem sem skuril prednje zavore. Ploščice. Tudi ko sem do konca zahodil zavorni pedal, ni nič zaviralo. Ploščice čisto popokane. Zamenjam z nekimi Textar, švoh zavorni učinek in spredaj D tudi cvili. In še vedno slab zavorni učinek. Ko parkrat zaporedoma hitro pritisneš na pedalo pa bolje zavira. Verjetno glavni zavorni pedal pušča med prekati. Se vidi, kako je na delu med prekatoma ena gumica boj stisnjena in ni dobro tesnilo. Kupim gumice, za razdreti zavorni pedal pa delam celo znanost. A je čisto enostavno. Cel je aluminijast in edini zatič je jeklen, katerega se enostavno izvleče z magnetom. Zamenjam gumice, vse sestavim in prezračim. Zadaj opazim, da so ploščice tudi v podnu. Še to kupovat… Pa se spomnim na @Gregson007, kontaktiram in še ima ploščice viška. Vzamem zamenjam in sedaj avto lima na šipo! Brez cviljenja seveda. In ne, ni bil problem, da zavore ne bi bile prezračene že prej, ker jih preventivno vsakič malo prezračim, ko se menja sezona gum.
Slika Slika Slika

Spotoma sem rešil še težavo 5. prestave. Navaril na vzvod, ga ustrezno oblikoval in voila, 5. prestava je nazaj :D
Slika Slika

Zadevšna je dobila tudi obnovljena platišča in nove letne gume. Pravzaprav sta oba avta dobila nove letne gume.
Slika

Zadnji poseg je bil pa redni servis na 540000km. Zračni in oljni filter, olje Shell Helix Ultra 5W-40, Svečke Denso. Predhodne so bile po nekaj manj ko 30000km čiste. Motorče dela kot je treba.
Slika


Vmes smo imeli pa 2x tudi obilnejši pošiljki puščavskega peska.
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Danes naredil še letni tehnični spotoma..
Tako s5 1 leto :steering: :steering: :steering:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zdaj pa leto dni brezskrbne uživancije :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

MaStr napisal/-a:brezskrbne :wink:
Kaj je to brezskrbna uživancija za leto dni?
Nimamo vsi novih avtov :lol:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Torej, stanje kot je, je pripeljalo do tega, da bo morala Kappa, po trenutno 560000km, na odpad.

Že leta vem ,da bo potrebna menjava prednjih kolesnih ležajev. Problema pa je, da se ABS senzorjev ne dobi več. Nikjer. Avto kot celota je sicer tehnično BP, vendar ni alternative za senzorje. Tako da,... :(

Pa pozimi sem imel še eno srečanje zadnjega dela avta z ograjo. Odsvetujem gume Sava Eskimo HP. Bi moral barvati zadnji del.

To je to. :(
Zadnjič spremenil Damijan, dne Sr Avg 23, 2023 3:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Upam, da gre za prvi april :(
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz tudi, zato sem raje malce počakal ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Smo že trije ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Žal ne, ni šlo za prvi april. Res je to, zaradi enih jebenih ABS senzorjev. Italijani so res v Qrcu s temi avtodeli in podporo po prodaji. Alternative pa ni. In zdaj teče že 9. leto, odkar sem začel iskati senzorje. Za starejše letnike Kapp pa nobenega problema. :(

Sem že lani odprl še eno mojo navezo na relacili Poljska-Rusija in še nič informacij. Hebiga. Do poteka registracije, avgusta, se bom še malce furikal če bo ležaj zdržal. Že
zdaj ne trpi več hitrosti nad 60km/h.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Škoda, jaz sem na GT-jki tudi moral oba ležaja menjat na šoferjevi strani (6 ur +1.5 ure)...
A na Kappi so tako zakompliciral, da moraš še senzorje obenem menjat?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Še vedno je opcija odklopiti ABS :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ABS senzor predvidevam, da je nek induktivni/ magnetni senzor, ki leti blizu obročku.
Torej ni hudič, da bi kaj podobnega lahko fiksiral poleg obročka

govorim zelo na pamet, ampak, da bi zaradi senzorjev metal stran svojo "ljubico"..... [-X
razen, če si se je že malo najedel, pa bi rad zamenjal za kaj mlajšega :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija