2007 Fiat 500

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a ni to tema o 500-ki? jz vidm sam hude riti:D
Slika
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teo napisal/-a:Fiat je lani že imel enormne dobičke v milijardah evrov, vem, da so celih 500 milijonov evrov dali v dividendah delničarjem in je v odlični kondiciji. Kar je res skoraj neverjetno po tem v kakšni stiski so bili.


Pri 500tki pa je pač tak, da je in, cool in šik. In zato ljudje zanje plačujejo tudi po 20000€, kar ni niti v sanjah kot tak vreden. Je pa absolutni prodajni hit in sedaj, ko vidim abartha je tudi mene po malem okužil. :)
to je pa lepo slišat da gre fiatu na boljše oz. celo odlično. Sej nvi fičo je zelo lep, tle ni dvoma, sploh tale abarth bo pomoje mali gokard. Sam cena mi je mal prehuda. Bomo vidl če jim bo uspelo z to ceno.
666
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Tudi cena Minija je prehuda. Fiatu je pa že itak uspelo, saj je 500ka razprodana na vsakem trgu, ne glede na ceno.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

No jst ga mam danes rezerviranega za uro pa pol, 1.4 Sporta. Bom malo poslikal, pa objavil na forumu popoldan...
Fun is not a straight line!
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Tudi cena Minija je prehuda. Fiatu je pa že itak uspelo, saj je 500ka razprodana na vsakem trgu, ne glede na ceno.
o ceni minija pa sploh nebi :)
666
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Evo par utrinkov iz današnje testne vožnje 500tke:

Avto mi je zakon, zelo lepo izdelan, res lep, zelo čvrst, kompakten. Tale je bil Sport oprema, zato je imel športno podvozje, gumb "Sport" na armaturi, ki še dodatno otrdi volan, pa fino športno glasen izpuh.

Lega na cesti je super za tak mali avtek, edino na dolgih ovinkih se čuti kratka medosna razdalja. Občutek na volanu mi ni preveč všeč, tak mehak, gumijast je. Najbolj so me pa navdušile zavore - res se izredno hitro ustavi!

Motor je bil še neutečen, komaj 700km je imel, zato ga nisem kaj preveč stiskal, kar pa sem probal, je bilo bolj tko-tko, se mi zdi, da bi za 100 konjev moral iti malo bolje. Verjetno se bo pa to še popravilo po obdobju utekanja. Menjalnik je res izvrsten, šalta se mehko, hitro in prepričljivo. Je pa 6-stopenjski.

Notri je dovolj prostora za voznika, edino zadaj ne priporočam sedenja, če je človek višji od 175 cm. Motilo me je, da previsoko sediš. Višna se sicer kao da nastavljati, a dejansko nastavljaš le nagib. Volan ni nastavljiv globinsko, le višinsko - nažalost.

Dovolj besed, še malo slikic:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Upam pa, da bo še Alchi kaj napisal, kako se je njemu zdel. Mojemu fotru se je pa tko dopadel, da bo kmalu pri naši hiši :D
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Po nasmehu moje punce na eni od slik lahko predvidevate da je bil njej zelo všeč.. :mrgreen:

Vocko je zelo lepo napisal review, tako da bom jaz samo na kratko dodal svoje impresije:

1. Izgled: fenomenalen tako zunaj kot notri, fini materiali, vintage stil, kromirani dodatki, zelo lepo (10/10)
2. Občutek med vožnjo: Sedi se pohvalno dobro, sedeži udobni, prav tako dober oprijem, volan(servo) mi je bil malce pretrd, sama velikost volana ravno pravšnja, preglednost odlična(pripomorejo velika zunanja ogledala),zvok strupen...(8/10)
3. Vozne lastnosti: se strinjam z Vockotom-za 100 konjev, bi lahko šel avtoček tudi malo bolje, lega na cesti zelo dobra, se mi zdi, da je avto čvrsto na tleh, pomoje kar neposreden volan, menjalnik pohvalno dober...(8/10)
4. Prostornost: idealen avto za dva odrasla plus enega otroka, s svojimi 181cm sem komaj zlezel na zadnjo klop, glave nisem mogel postaviti pokončno, ven sem prišel pa še malo težje (tastu smo morali pomagat:)), prtljažnika ravno dovolj za par nakupovalnih vrečk, pa saj več pri drugem avtu sploh ne pričakujem....(7/10)

Zaključek: Za drugi avto bi ga imel takoj! A si ne bo treba delati stroške, ker ga bo itak kupil tast in se bomo kdaj pa kdaj zapeljali....tako iz "gušta"
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Korošci lahko Fiata 500 preizkusite pri Avto Viher!
Evo ena slikca malčka ki se je danes potikal po Slovenj Gradcu :P

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Že od 15.2. se preizkuša :D tolko se ti pa ni dalo, da bi poslikal originalnega fička pa novega, ko stojita pred Viherju :mrgreen:
lenivec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Okt 17, 2004 9:27 pm

tudi mene je 500 razočaral kaj te tiče mašine... avto za take konje praktično nikamor negre.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Dobr je =D> =D> =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Slika
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Za lušte :lol:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še predelave tuner-jov :D

Slika
Slika
Slika
Slika

Noro =D>
Odgovori
  • Informacija