Lybra 2.4jtd+čip;poraba in končna hitrost...kaj je res ?

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

Torej mi povejta kako dokazati da provido laže,(z mojo domišljijo je pa vse ok. res pa pri dveh majčkenih otrokih mi je ne sme zmankat :wink: ) pa nisem jaz vozila temveč moj najdražji, pa če vzamenaš minus odstopanja in greš recimo na 230, to še vedno ni 214km, družinski prijatelj ki dela na ministsrvu za nz, je rekel da ima provida mogoče odstopanja za kilometer ali dva,največ tri, kaj naj tovarniške papirje pokazat nesem gospodom v plavem in rečem. Gospodje motili ste se tu je dokaz.!!!! po domače nategnili ste me. No tebi je uspelo na 2.8 meni pa na 3.3 ja tudi pri meni je bil klanec in to ni trajalo ampak je bil pa šok oz. presenečenje, da lahko tak avto pije tak malo. to je to Nisem rekla da je bila to konstanta kar preveri, kostanta moja je trenutno,kar ga rabim do vrtca pa nazaj, to je kakih 5km in mi štarta z 8.8 ko ga vžgem pa kilometru pa pade na 5.3-6.2 evo upam,da smo zdaj razjasnili to zadevo s 3.3. :)
Zadnjič spremenil wenndy, dne Po Avg 27, 2007 2:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

Foggy napisal/-a:OT:
Nekateri avtomobili gredo pač bolje kot drugi, zdaj če gre nek avto 212 km/h še ne pomeni, da drugi avto, čeprav enak model ne more iti 230 km/h :wink:
se pa strinjam z Foggy-em, isti primer z puntotam 80 konjev, isti letnik, ista mašina, pa ful različne končne hitrosti,ter poraba bencina.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja jz bi jim definitivno pod nos vtaknil knjigo z navodili za uporabo in jih prosil naj mi pojasnijo kako gre lahko moj avto tok več kot obljublja tovarna. :wink:
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Glede hitrosti sem napisal nekaj v temi Top speed.Tu pa še o porabi.Izredno sem zadovoljen,ker moja Alfa nima trenutne porabe.Zakaj?
Ker mi je že pred leti prijatelj,ki ima Passata razlagal,da,ko stoji s prižganim avtom pred semaforjem,mu kaže trenutno porabo 0,00,in živi v prepričanju,da mu takrat avto resnično nič ne porabi.
Hvala lepa za tako trenutno porabo,pa tudi za tako,ki kaže 2,8-3,3.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mislim, da temu tvojemu prijatelju ne piše 0,00, ampak -,--, kar je lahko razlika. Večina potovalnih računalnikov med stanjem avta (s prižganim motorjem seveda) obračunava kot trenutno porabo neko maksimalno vrednost (ponavadi 25-30 litrov/100km), kar se skompenzira ob vožnji navzdol oz. ob zaviranju z motorjem, ko dejansko beleži porabo 0,00 (kar seveda tudi ni res).
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

GTA lover napisal/-a:Mislim, da temu tvojemu prijatelju ne piše 0,00, ampak -,--, kar je lahko razlika.
To tudi meni kaze. Ampak jaz si to predstavljam tako, da takrat pac ne kaze trenutne porabe, ne da pa takat porabi 0,00...

LP
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kaj mate to kako prvenstvo v tekmovanju s potovalnim računalnikom?

voznik ÷ potovalni računalnik
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No saj Passat fahrer lahko misli da mu, ko stoji avto žre 0 litrov ampak samo če je tako omejen kot potovalni računalnik ker on računa koliko litrov popije na toliko kilometrov se pravi če stoji on izračuna da ni porabe ker se nikamor ne pelje in to je to. :D :D :D
Problem nastane ko sem imel še BMW in trenutna poraba pri starih modelih je šla v neskončnost če si stal na mestu, tako da AR 164 TB imaš srečo da je imel tvoj kolega pasatta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem bil pa z maminim cliotom dci(65hp) na obali in ker mi še niso nakazali plače sem bil švorc ko cerkvena miš... Spravil sem vse kar sem imel skupaj kar je bilo lani cca. 1900-2100SIT(ne vem čisto točno), za pot iz Portoroža do Krškega sem porabil 3 ure in še malo po AC, računalnik pa je kazal porabo med 2.7-3.1l/100km...

Hec je v tem da nekaj ful tudi ni mogel lagati glede na to da sem 240km prevozil z 7-8 litri nafte..Če bi kuril več bi ostal na cesti brez goriva :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kolegov Golf ima potovalni računalnik, ki med tem ko avto stoji na mestu prikazuje porabo v l/h... torej koliko litov na uro. Kar je edina logična enota ki se uporablja med tem ko avto stoji. V vsakem primeru pa je to blazno nizka cifra če se prav spomnim je pod 1l/h.
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

žival napisal/-a:Ja jz bi jim definitivno pod nos vtaknil knjigo z navodili za uporabo in jih prosil naj mi pojasnijo kako gre lahko moj avto tok več kot obljublja tovarna. :wink:
Bila pri gospodih v plavem, bilo polno smeha in kateri avto naj bi šel točno toliko kot piše v knjigi,da takega ni in do so to bajke za tiste ki se ne zastopijo v avtomobile, eden mi je celo rekel, da če bi bila blond(jaz) bi še razumel zakaj sem prišla z knjigo, tako mu pa to ni jasno. Evo in kaj sedaj se naj kregam z gospodi? :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

V Škodilakih tut kaže l/h ko stoji pri miru. Kaže pa med 3-5 deci na uro - odvisno al je mrzu al ogret & a je klima al ne.
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

ej Zival iz kerga konca litije pa si ?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A litija je še na "konce" razdeljena? Velegrad :lol: :lol:

mal heca da ne bo kdo hud :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

fuks napisal/-a:ej Zival iz kerga konca litije pa si ?
Sitarjevec.
Odgovori
  • Informacija