Lybra 2.4jtd+čip;poraba in končna hitrost...kaj je res ?

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-buče,da te kap #-o
-meni kaže najnižjo trenutno porabo 2,0,to je najmanjša enota pri 147,pri polnem plinu in max. hitrosti v 5. prestavi,mi kaže 13 l,tako da je preprosto nemogoče da bi kazal 8,8,ali kolko že
-ko prvič štartam računalnik (običajno zjutraj na TRIP B),mi začne odštevat od 25 l in po enem kilometru mi kaže okrog 13 l,tako da potrebuje malo več časa za realnejše podatke
-najnižjo porabo sem dosegel na relaciji 30km,povp. hitrost 70km/h,rezultat-4,2
-vsak ki želi verjet računalniku,ga mora tudi "ročno" preverit,eni boste presenečani koliko lahko odstopa,kaže tudi do liter manj,če imate P-box,pa laže še več
-glede končne pri čipanih/p-box,se pozna,pri meni cca 10km/h več
mlap
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sezana

Zivjo,

sm nov lastnik lybre 2.4 jtd in av enem mescu mam izkusnjo da ce lepo vozim po starih cestah cca 100-h mi pije cca 5.7 in sm ful zadovln .Zgal ga pa se nisem sam ce vozm 140 s tempomatom mi pije 6.2 kar je tud super....

Me pa zanima kako je s cipom a se splaca pa kje in kako in zakaj....kako je s porabo in mocjo..a ma kdo to....pa kolk kosta..


ciao
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kontaktiraj uporabnika Ozi. On ti bo znal precej ugodno čip zrihtat. :wink:
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

mlap napisal/-a:Zivjo,

sm nov lastnik lybre 2.4 jtd in av enem mescu mam izkusnjo da ce lepo vozim po starih cestah cca 100-h mi pije cca 5.7 in sm ful zadovln .Zgal ga pa se nisem sam ce vozm 140 s tempomatom mi pije 6.2 kar je tud super....

Me pa zanima kako je s cipom a se splaca pa kje in kako in zakaj....kako je s porabo in mocjo..a ma kdo to....pa kolk kosta..


ciao
Pa če ga boš čipal, potem poročaj o razlikah (dobrih,slabih).
Prej ga pa še mal probaj "žgat" brez čipa, boš videl če ga sploh potrebuješ! :mrgreen:
mlap
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sezana

hvala za nasvete....ma sej bi ga zgal sam morm jermen menat da ne bo kake panike...kolkr pa sm ga pa ze zdej kr konkretno gre sam clovk se navelica pocas :D

avto je pa res uzitek vozt....ful sm zadovoln....vsaka vozna je prekratka.... 8)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-boljšega avta za ta denar,ne dobiš nikjer :wink:
doberman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: So Mar 10, 2007 3:54 pm

Men se zdi 150 konjev za ta avto čisto dovolj. Glede na vzmetenje in samo podvozje je še teh 150 preveč. Kar se tiče pa čipanja, tudi sam se jo hotel pa potem ko sem videl neko drugo, ki zaradi čipanja tudi bolj "pokadi" me je minilo. Mene to izredno moti, se vidi da sem prej vozil bencinarje. :P

Poraba je pač relativna stvar in je v veliki meri odvisna od voznika, ki avto vozi. Realno za ta avto in glede na težo ki je cca. 1.5 tone (2.4jtd) je poraba res smešna. Povprečje je od 6-7.5l in je imho kar realna ocena.

200 km po števcu sem se ze peljal, za kaj več bi potreboval klanec navzdol.

:lol:
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

moja lybra(1,9) mi pije 6 litrov. sem jo pa pritisnil 205 več pa mislim ,da ne gre.

lp
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

doberman napisal/-a:Men se zdi 150 konjev za ta avto čisto dovolj. Glede na vzmetenje in samo podvozje je še teh 150 preveč. Kar se tiče pa čipanja, tudi sam se jo hotel pa potem ko sem videl neko drugo, ki zaradi čipanja tudi bolj "pokadi" me je minilo. Mene to izredno moti, se vidi da sem prej vozil bencinarje. :P

Poraba je pač relativna stvar in je v veliki meri odvisna od voznika, ki avto vozi. Realno za ta avto in glede na težo ki je cca. 1.5 tone (2.4jtd) je poraba res smešna. Povprečje je od 6-7.5l in je imho kar realna ocena.

200 km po števcu sem se ze peljal, za kaj več bi potreboval klanec navzdol.

:lol:
Če je chipanje pravilno avto ne sme pokadit, razen če greš čez meje......mogoče pri nizkih hitrostih, ko stisneš poln gas malo - to je pa tudi vse :)

Če pa skoz oz. polno kadi je pa kej drugega crknilo :doubt:
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ko sem dal mojga chipat tudi ni nic bolj kadil, se mi je pa prizigala lucka za masino, tako da sem misli opustil, in vozim samo z 140 km :D

Tudi meni trenutni rac pokaze lahjko 2.0 l/100 ce vozim v 4prestavi okol 60, sam ker je ta potovalni racunalnik zelo lazljiv, mu niti ne verjamem, ker mi nakoncu kaze povprecno 6.1 litra/100 ce pa preracunam pa mi avto dejansko porabi 7.6 l /100.

AR156 SW 1.9 140km.

-ups sele zdele opazil da odgovarjam na zelo staro temo :)
torstorm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 11:01 pm

wenndy napisal/-a:Žival sory sem se zmotla za 3km se pravi, da gre 237km testirani ter dokazano na providi, moj najdražji se je peljal po ac v radovljico, imel je kakih 180 na števcu, ko ga začne slediti bela škoda, ker moški kot moški seveda ne bo dopustil da ga kdo prehiti pospeši na 220km, škoda ga seveda še vedni zasleduje, pospeši na 237km ko se začne konec ac mora zmanjšati ko ga bela škoda prehiti z lučkami in se na zadnji šajbi lepo napiše policija ustavite konec lahko predvidevaš je bil lep :lol: jaz se mu še zdaj smeje, glede 3.3 pa so priče ki so bile v avtu, bilo je pa na ac zagreb- split zakaj sem pa morala tako počasi vozit, zadaj sem imela še dva ki sta mi sledila in eden od tega je bil ww kombi ki je zmogel le 110km in še to z težavo ker je bil ravno pred crko.to je to. Nisem pa mislila po mestu ma kje pa to je pa poraba 6.4-7.2 kakor kdaj.
za 2.4 motor je to nemogoce taka poraba , BC ti laže si ga kalibriraj :) sem spresraufal malo morje takih i ovakih avtomobilov ter avtomobilov za dirke in se konkretno spoznam v te zadeve.... s takim sistemom vbrizga kot ga ima JTD je pri 2.4 motorju nemogoče doseči pod 5 l /100 km.Ter tudi glede končne hitrosti, prestavna razmerja v menjalniku ter dejstvo da zračni upor narašča s kvadratom hitrosti je s takšno močjo motorja nemogoče doseči toliko , števci kažejo več , realna hitrost pa se giblje tam okrog 225 km/h :), razen če je motor čipan v tolikšni meri, samo potem bi že verjetno pisala o problemih s sklopko in dvomasnim vztrajnikom....
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

In tebi se je zdelo vredno obudit 3+ leta staro temo zaradi tega?

Bravo...
torstorm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 11:01 pm

TribesMan napisal/-a:In tebi se je zdelo vredno obudit 3+ leta staro temo zaradi tega?

Bravo...
sploh nisem gledal leto sem mimobezno zasledil to pa sem moral napisati nekaj :D ce slucajno wendy bere da se malo prebudi ...
Odgovori
  • Informacija