Pomoč pri nakpu Kappa

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a: Jutri grem na Avtoplus Koper da mi izmerijo temoeraturo pa da vidimo kaj je. Glede porabe pa vam povem ko bom prvi tank izpraznil.
Preprost test termostata je praktično pri vseh avtih isti, z malo iskanja bi ga sigurno našel na forumu saj so termostati pogosta napaka tudi na Alfah.

Na kratko gre tako, pustiš teči motor na mestu, da se vklopi ventilator(pri tem mora biti klima izklopljena) recimo, da števec pokaže 90C. potem pa se zapelješ po avtocesti recimo 10 km in če temperatura pade na 70C je potrebno menjat termostat. Če pa ob vklopu ventilatorja števec kaže pod 90C je najverjetneje res pokvarjen indikator temperature.
Dejan18 napisal/-a:Če mi kaj crkne se da tudi preko vas dobiti kake dobre kose, oz. imate kontakte oda drugih, ki to uredijo?
V sloveniji je Kappa žal tako redek avtomobil, da ni nekega trga z rabljenimi kosi. Tisti redki, ki pa jih imajo, pa imajo tudi nenormalno visoke cene - 50 % in več cene novega.
Emperor of The Dark Realm
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Hvala tudi tebi za odgovor, sem pač malenkost ne vešč na tem podpročju. No na Avtoplusu so mi rekli, da če avto normalno ogreje avto potem termostat ni in je kriv števec.

Je pa zanimivo tudi ko sem se peljal iz MB v LJ po avtocesti, je bila temperatura vedno tam cca 70.
Bojim se edino da če se bo začel avto pregrevat tega ne bom vedel dokler ne bo prepozno.
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

No mimogrede, poznate kakega dobrega serviserja za Lancia z obale?

LP
Dejan
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

70 stopinj( po števcu) je popolnoma normalna temperatura, vklop ventilatorja pri nekaj več kot 90 ravno tako...vozim že par let Kappo in je bilo vedno isto( ne glede na to kaj vse smo že zamenjal:)...
Katero si pa vzel če ni skrivnost??A tisto rdečo?
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ja vzel sem tisto rdečo z MB ja. Avto je res lep in fajn, da kr ne morem verjet :P

Nič naročil sem se na Autocommercu da bodo zadevo preverili (oreli mašino in preverili temp) pa da vidimo kaj je. Rad bi imel avto tehnično brezhiben, posebaj motor.

Drugače do 70 je prilezel samo pri hitosti med 130-150 kmh na avtocesti, vožnja zjutraj med Izolo in Koprom (cca 6 km in 15 minut vozžnje) je temperatura še vedno na 50 oz 1 tamalo črtico naprej, kar pomoje ni ok, res pa je da v notranjosti piha po tem času toplo.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

50°C je 100% premalo tako da obvezno nekaj menjaj!
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Aja še tole, ker se očitno motor ne segreje dovolj, se mu med vožnjo dela kaka škoda, vozim vedno do 3000 obratov?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a:Aja še tole, ker se očitno motor ne segreje dovolj, se mu med vožnjo dela kaka škoda, vozim vedno do 3000 obratov?
Načeloma je obraba motornih delov večja, saj olje ne opravlja svoje naloge, ker ima prenizko temperaturo. Pokvaril se sicer zaradi teg v kaksen mesecu ali dveh ne bo je pa priporočljivo to težavo čimprej odpravit.

Tudi sam sem bil v podobni situaciji, ko so vsi zatrjevali da je to popolnoma normalno obnašanje temoerature, po parih testih sem ugotovil, da vseeno temu ni tako. Menjava termostat se mi je poznala, da se je motor veliko hitreje ogrel in temperatura je ostala vedno nad 80C.
Emperor of The Dark Realm
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Aha super hvala še za ta odgovor, zadeva bo sanirana v roku 10 dni, tako da pomoje ne bo take sile. V četrtek grem na tester pol pa se bom zmenil za menjavo.

LP
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Potem so tukaj še neprijetne stvari kot so:

motor laufa na zaugu dlje kot je potrebo, če ne kar skoz, kar vpliva na porabo
zebe te v avtu dlje kot je to potrebno
rosenje stekel
...
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

No, če naštimam gretje npr. na 30 stopinj (predpostavljamo da je avto celo noč na burji zunaj), po koliko km bi moralo pihati toplo?

LP
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Po 2h km normalne mestne vožnje. Cca po 5h minutah bi že moralo začeti toplo pihat.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

No in dejansko po 5 minutah piha toplo.

Včeraj sem prevozil cca 15 km v enem kosu, in ko sem se vrnil domov, spredaj pri pokrov motorja ni nič toplo ven pihalo, oz. se ni čutilo toplote. Pomoje se torej motor zares ne ogreje.
V primeru da je s števčkom kaj narobe, se ga da popraviti, ali je treba kupiti nov števec?
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Če ti po 5 minutah piha toplo bo po moje vse OK.
Po cca 5 km, pri zunanji temperaturi 5 st.C, je bilo v avtu 18 st.C (testirano danes zjutraj)

Kazalec temperature in tudi voltmeter se da nastaviti tako, da kažeta pravo vrednost.

Najprej preveri ali sedaj kažeta točne vrednosti.

LP
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Po kolikih minutah piha toplo ni nikakeršen pokazatelj delovanja hladilnega sistema.
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija