kratko veselje

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Kodr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Nov 19, 2007 3:34 pm

Pozdrav vsem skupaj!
Včerej sem svojo '94 AR 155 2.5 V6 zamenjal za '95 Lancio Kappo 3.0 V6.

Avto je kar se tiče notranjosti malo zmahan, ampak nič ni tolko zmahano, da se nebi dalo porihtat in zamenjat, ima pa opreme miljon (ledr, greti el. sedeži itd.) edini problem poleg tega so bili tresljaji pod štantgasom, predvideval sem, da zaradi slabih svečk.
Ves zadovoljen sem se cel dan vozil naokoli, zvečer parkeral...vse OK
Danes zjutraj zalaufam :shock: neki razbija v motorju, bojim se da ventili + čez 3000 RPM ne gre

a je še kej upanja al via Italija po nov motor?

Hvala
LP
Kodr

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1789860
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Tako se zgodi, ko motor spregledaš, ker vidiš "ledr, greti el. sedeži itd" in miljon opreme.

Takšni avti se ne kupujejo brez konkretnega pregleda in preizkusa.
Velika verjetnost je, da boš vložil več kot si zanj plačal, če boš hotel voziti. Precej več.

Najprej se spravi na kvaliteten servis, da ti povedo, kaj si sploh kupil. Šele potem sprašuj "ali naj popravljam ali grem po nov motor".
Saj nismo vedeži da bi na podlagi "nekaj razbija v motorju" povedali koliko boš plačal za odpravo nepravilnosti, katere niso vredne omembe, saj ima vendar "opreme miljon (ledr, greti el. sedeži itd.)"


LP
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Zdej si mu nakladal pa nakladal pa nič povedal. Razbilo ti je ležaje na gredi. Motor kaput
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

A ti si pa vedež in podlagi "nekaj razbija v motorju" lahko podaš strokoven odgovor ?

Včeraj je bilo vse OK, danes pa mu "nekaj razbija v motorju" in so kar ležaji razbiti. Razbili so se pa ob zagonu, če niso kakšni škrati ponoči razbili ležajev, a ne?

OK, ko bo kaj ropotalo v motorju, te bom prosil za pomoč.

LP
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

razbija ne suče višje od 3k hmm le kaj je drugega kot ležaji? Nism milslu nič slabega sam če ventile potolče avto ne dela če so pa ležajčki je pa tipično da nabija po mašini pa se ne zvrti
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Pa vendar je napisal, da je bilo včeraj v redu. Ležaji pa ne začnejo ropotati čez noč.

LP
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

loh da ni blo dost olja notr al pa kokrkol in so se pac ob zagonu zjebal lezaji....sicer pa tole prek foruma ugibat kaj je z motorjem je res brezweze......pelji na servis da ti tam powedo kako pa kaj
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Js bi ti samo tako rekel, takoj si shrani oglas saj če sta naredila normalno kupoprodajno si zavarovan pred skritimi napakami, in na oglasu piše opravljen veliki servis. To pomeni nima kej ropotat.

Pa LP :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Igor01 napisal/-a:Pa vendar je napisal, da je bilo včeraj v redu. Ležaji pa ne začnejo ropotati čez noč.

LP
Na žalost se ravno to dogaja in lahko brez težav potrdim iz lastnih izkušenj.
Emperor of The Dark Realm
Kodr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Nov 19, 2007 3:34 pm

hvala za odgovore, jutr gre auto k Strajnarju pa bomo vidl
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lahko da je samo jermenn malo preskočil (al je na ketno...?) pa zarad tega ne gre nikamor
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Jaz bi na tvojem mestu avto odšlepal, da ne narediš še večje škode.
blisk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 397
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:50 pm

nevem če lahko lih uveljavljaš kupoprodajno pogodbo...star avto je star avto...če je ob nakupu motor normalno delal nimaš kej praskat....sej prodajalec ni kriv če si ga slučajno(primer)teral cel dan ko svinja in pol se je zadeva sfukala #-o ....iz izkušenj pa vam povem da lezaji zaropotajo kar nenadoma...na 33-ki je tudi "včeraj" delalo,drugi dan pa je zadeva zaropotala :) ...kar je blo včeraj je včeraj,danes pa se lahko marsikaj zgodi :wink: ...tako da boš kar sam kril vse stroške :) ...sej prodajalci nobenga ne silijo s pištolo da kupiš nekaj :P...govorimo ko so zneski majhni,kar predvidevam da ni dal dosti za tole lancio-ker se taki avti tezko prodajo...če pa za zadevo daš kar nekaj tisoč evrov pa se uveljavlja "garancija" če gre kaj v k**** :wink:...RABLJEN AVTO JE RABLJEN AVTO,NIKOLI NE VEŠ NA ČEM SI!
Alfa-potenza italiana
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

stuntz napisal/-a:razbija ne suče višje od 3k hmm le kaj je drugega kot ležaji? Nism milslu nič slabega sam če ventile potolče avto ne dela če so pa ležajčki je pa tipično da nabija po mašini pa se ne zvrti
Le kaj je drugega kot lezaji ? Pa ti se zezas. Lahko bi sel za slogarja.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

blisk napisal/-a:nevem če lahko lih uveljavljaš kupoprodajno pogodbo...star avto je star avto...če je ob nakupu motor normalno delal nimaš kej praskat....sej prodajalec ni kriv če si ga slučajno(primer)teral cel dan ko svinja in pol se je zadeva sfukala #-o ....iz izkušenj pa vam povem da lezaji zaropotajo kar nenadoma...na 33-ki je tudi "včeraj" delalo,drugi dan pa je zadeva zaropotala :) ...kar je blo včeraj je včeraj,danes pa se lahko marsikaj zgodi :wink: ...tako da boš kar sam kril vse stroške :) ...sej prodajalci nobenga ne silijo s pištolo da kupiš nekaj :P...govorimo ko so zneski majhni,kar predvidevam da ni dal dosti za tole lancio-ker se taki avti tezko prodajo...če pa za zadevo daš kar nekaj tisoč evrov pa se uveljavlja "garancija" če gre kaj v k**** :wink:...RABLJEN AVTO JE RABLJEN AVTO,NIKOLI NE VEŠ NA ČEM SI!
da se 1x povem, kar sem napisal v "velocejevi temi" : ce je prodajalec trdil(najboljse ce mas pisni dokaz) da je narejen velik servis in je sedaj slo nekaj kar bi moral bit menjano ali vsaj pregledano je 100% kriv prodajalec(pol je sam prasanje on al tisit k je generalno delal)....ce pa je slo nekaj kar ni zajeto v "generalni", potem je pa treba preverit zaradi cesa je slo in ce se ti da pravdat, lahko ob ugotovitvi, da je prodajalec vedel ali pa BI moral vedeti, lahko tozis....

osebno mnenje:
dj na servis naj ti pregledajo in povedo->pa osebno nebi pelal h strajnarju, k mi je masina kjer je on delal velik servis izredno hit shodla, pa takrat nisem mel dosti znanja, da bi ugotovil napako in se avto zapelal na smetisce.....
Odgovori
  • Informacija