Fiat Linea

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Glih kar prišel z dobre ure vožnje z Fiat Linea 1.4 T-Jet 120km in mi ne da miru, da nebi napisal kako navdušen sem nad tem motorjem =D> če že 120km tako super gre kako mora potem šele, če ga čipaš oz. original 150km :mrgreen:

Odličen motor 8) sploh pa prikaz polnjenja turbine je fantastičen :mrgreen:

Je tudi ta motor zelo dobra izbira za Bravota :wink:
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lahko ta prikaz polnjenja turbine malo bol opišeš?
666
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Bjorn napisal/-a:Lahko ta prikaz polnjenja turbine malo bol opišeš?
Lahko ga bi opisal, ampak sem raje skoču pred blok poslikat kako zgleda :mrgreen: imamo Lineo do jutri doma :D

Slika
Slika

Kaže pa superfast koliko polni. Tudi lepo pokaže kako pri višjih obratah začne upadati pritisk itd. super stvar je :D

ps. sorry pinny za OT....no saj ni tako zelo OT :lol:

pps. pa šele zdaj vidim, da ura ni prav nastavljena :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To jest hočem v alfi! :D
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hvala za slikico ;) Ful vredi zadeva. Morm rečt da sem iz dneva v dan bol navdušen nad Fiatom in kot kaže bo nasledni avto fiat.
666
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Pošteno me je navdušila ta Linea - sploh glede na to, da je v njej bore malo opreme...nudi pa še vseeno zelo veliko =D> sploh je pa motor vreden vsakega eura =D>

Fiat nenormalno napreduje zadnje čase :ylsuper:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

VSI MAKARONI RULAJO, PA NEJ BO FIAT AL PA ALFA,
LANCIA AL PA ŠE KEJ HUJŠGA - npr. :DMASERATI !!!! :D :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

TribesMan napisal/-a:To jest hočem v alfi! :D
jst tudi. takoj bi ga zamenjal z (1.6) t.s. #-o res jih ne razumem zakaj jih ne vržejo t-jete v 147ko-saj bo na trgu še usaj 2 leti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tudi jaz ne razumem kje je fora. Pa glede na to da sta v Bravotu tako T-jet kot M-jet predvidevam da ne bi smel biti prevelik problem z vgradnjo...
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Gregson007:
Sej to spada vse pod fiat, kar je italianskega. :P
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ozi napisal/-a:Pošteno me je navdušila ta Linea - sploh glede na to, da je v njej bore malo opreme...nudi pa še vseeno zelo veliko =D> sploh je pa motor vreden vsakega eura =D>

Fiat nenormalno napreduje zadnje čase :ylsuper:
Se malo bral in vidim, da tile motorji prihajajo z 5 ali 6 prestavami. Očitno imata punto in linea 5 prestav, v bravotu pa jih ima 6. Me malo čudi, da imajo za identičen motor različne menjalnike. Mogoče kej veš o tem?

Kaka pa je kej poraba? Sem bral AM teste ampak uni pacienti itak sam dila gas dajejo in pol se čudijo da ima avto deklariranih 6.8 relacije, oni pa imajo 10 (in to pol pišejo kot minus).
666
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Bjorn napisal/-a:
Ozi napisal/-a:Pošteno me je navdušila ta Linea - sploh glede na to, da je v njej bore malo opreme...nudi pa še vseeno zelo veliko =D> sploh je pa motor vreden vsakega eura =D>

Fiat nenormalno napreduje zadnje čase :ylsuper:
Se malo bral in vidim, da tile motorji prihajajo z 5 ali 6 prestavami. Očitno imata punto in linea 5 prestav, v bravotu pa jih ima 6. Me malo čudi, da imajo za identičen motor različne menjalnike. Mogoče kej veš o tem?

Kaka pa je kej poraba? Sem bral AM teste ampak uni pacienti itak sam dila gas dajejo in pol se čudijo da ima avto deklariranih 6.8 relacije, oni pa imajo 10 (in to pol pišejo kot minus).
Ta je mela 5.prestav - res pa je, da od 160km/h naprej bi 6. kar prav prišla :lol: moja sestra se je vozila v službo in nazaj z avtom 2 dni in je mela po BC porabo 6,5L :wink: je isto vozla avto kot svojega puntiča 1.3mjet :lol:

Po eni uri vožnje by Ozi je bila pa povprečna poraba po BC 7,8L :mrgreen: glede na to, da sem se pustil razvajat od turbona mi je ful malo :-k
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jst mal tuhtam o grande puntu s tem motorjem. Tm pomoje prov trga, ker je še nekaj lažji od lineje (če se ne motim je lineja podalšan bravo?).
666
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Bjorn napisal/-a:Jst mal tuhtam o grande puntu s tem motorjem. Tm pomoje prov trga, ker je še nekaj lažji od lineje (če se ne motim je lineja podalšan bravo?).
Podaljšan Grande Punto ;) Ta odločitev je verjetno padla ker je avto bolj delan za vzhodni trg, kjer se take limuzine bolje prodajajo. In platforma od GPja je itak cenejša, trg pa takorekoč manj zahteven. Amšak v dolžino Linea meri kot BMW serije 3 ;)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

aha, se pravi podalšan punto. No sej je logično, ker imata oba 5 prestav, bravo pa jih ima 6. Zelo zelo mikaven motor, sploh ker slišim veliko pohval na njegov račun. Morm mal na testno it enkrat.
666
Odgovori
  • Informacija