Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Danes Kappa sestavljena, ponovno. Vse je potekalo brez kakršnekoli, tudi najmanjše težavice! Avto lepo deluje in naj tako tudi ostane! \:D/ Sem pa vijake uspel dobiti ven brez varjenja in drugih "kovaških" pripomočkov. Sem končno in po vseh težavah dobil umesno mero ključa. Tako sem na roko "dodelal" vse vijake, da je ključ prijel. Poškodovana 2 zamenjal z drugima in vse zategnil po predpisih!
Tokratni strošek "remonta", 733,47€... :(

Je bila pa ena traparija pri originalnem setu za veliki servis! Po kataloški številki ustreza tudi za mojo Kappo, vendar so na embalaži navedeni samo FIAT Stilo, LANCIA Lybra in Thesis. In na zobatem jermenu je manjkala ena oznaka, ki v pravilno pozicijo postavi glavno gred in izpušno odmično gred. Sem potem moral oba jermena natakniti na jermenico in dorisati manjkajočo oznako.


IN, ker težavica mora bit prisotna, vsaj ena, je seveda potem doma prišla na plano. Ženi se je pri enoročni kuhinjski armaturi odlomila ročka. Voda teče na polno. Zaprem ventil v kuhinji za hladno vodo in v kopalnici za toplo vodo. Seveda, to se je zgodilo ob 14:55 uri. Celih 5 minut prej, kot se zapre zadnja tehnična trgovina v LJ, kjer bi lahko kupil armaturo. Pol pa Bolha in staknem eno, še čisto blizu men je bila. =D>
Premotaža sledi, odprem ventil za vodo v kuhinji, voda teče. Hočem odpreti ventil v kopalnici, se zlomi. ](*,)
In sedaj na vrat na nos najti mojstra, ki bi nam zamenjal ta podometni ventil...

Nikoli ne gre brez nepotrebnih težavic...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6810
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

O madona, res ni ne konca, ne kraja ... :?

Lady K ma da gre sedaj še naslednjih 500k =D> , doma boš pa tudi zrihtal
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Odvisno od modela, nekateri podometni so na navoj oz. imajo vložek, tako da ga lahko bp zamenjaš od zunaj, brez razbijanja. Drugače pa starih ventilov ni dobro zategovati. Pripreš da ne teče preveč in menjaš.
Ročko lahko menjaš brez razdiranja armature.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@El Barto, tudi jaz upam, da je konec sage! 8)

@analfabet: tu je starost naredila svoje. V armaturi pa je bilo vse iz plastike. Poden od vzdržljivosti.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Damijan napisal/-a:Danes Kappa sestavljena, ponovno. Vse je potekalo brez kakršnekoli, tudi najmanjše težavice! Avto lepo deluje in naj tako tudi ostane! \:D/ Sem pa vijake uspel dobiti ven brez varjenja in drugih "kovaških" pripomočkov. Sem končno in po vseh težavah dobil umesno mero ključa. Tako sem na roko "dodelal" vse vijake, da je ključ prijel. Poškodovana 2 zamenjal z drugima in vse zategnil po predpisih!
Tokratni strošek "remonta", 733,47€... :(

Je bila pa ena traparija pri originalnem setu za veliki servis! Po kataloški številki ustreza tudi za mojo Kappo, vendar so na embalaži navedeni samo FIAT Stilo, LANCIA Lybra in Thesis. In na zobatem jermenu je manjkala ena oznaka, ki v pravilno pozicijo postavi glavno gred in izpušno odmično gred. Sem potem moral oba jermena natakniti na jermenico in dorisati manjkajočo oznako.


IN, ker težavica mora bit prisotna, vsaj ena, je seveda potem doma prišla na plano. Ženi se je pri enoročni kuhinjski armaturi odlomila ročka. Voda teče na polno. Zaprem ventil v kuhinji za hladno vodo in v kopalnici za toplo vodo. Seveda, to se je zgodilo ob 14:55 uri. Celih 5 minut prej, kot se zapre zadnja tehnična trgovina v LJ, kjer bi lahko kupil armaturo. Pol pa Bolha in staknem eno, še čisto blizu men je bila. =D>
Premotaža sledi, odprem ventil za vodo v kuhinji, voda teče. Hočem odpreti ventil v kopalnici, se zlomi. ](*,)
In sedaj na vrat na nos najti mojstra, ki bi nam zamenjal ta podometni ventil...

Nikoli ne gre brez nepotrebnih težavic...
Sej oznake so na jermenicah in tiste crte na jermenu ti niso pomembne, vazno je da je vse pri miru ko das starega dol in novega gor ;)

Glede pipe, kaj pa bauhas, obi itd... to je cele dneve odprto :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Vse ventile je primoročljivo parkrat na leto malo predrkat da ne zaribajo.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

V najboljšem pirmeru ne rabiš mojstra, če je le klasičen podometni ventil, kupiš nov vložek od Unitasa, in ga zamenjaš sam.
Če pa je kroglični ventil, potem pa je treba kopat po steni z mojstrom.
:wink:

V kateri pipi pa ni vse iz plastike?!
:mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@Alan: pri Kappi se mora popustiti obe jermenici, na sesalni in izpušni. Tako je tudi navodilo. Na izpušni je senzor za vžig, GMT, in vsako odstopanje pomeni za kako stopinjo vžig prekmalu ali prekasno.
Dogodek s pipo in ventilom se je zgodil 5 minut pred zaprtjem Bauhausa. So mi ostale cele tri minute, da pridem do trgovine :mrgreen:

@urban: v bloku je jeba, da še stanovanja nimajo z zapiralom ločenih dovodnih cevi. Torej, za vsak poseg zapreš vodo za cel blok. Ne morem pa rečt, bom zaprl, ker se je ventil zlomil, boste samo kake tri dni brez vode... :mrgreen:
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Jeba, če ni ventila.
Predlagam da obštemaš (kladivo in navadn šrafnciger) okoli ventila, toliko da rozeta še pokrije luknjo, slikaj kaj je spodaj, pa bo jasno kakšen ventil imaš.
Glede na napisano pa sem 99% d aje klasičen podometni ventil.
:wink:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je bil mojster včeraj in zadevo pogledal! Tiloko je pomagal, da je uspel odpreti ventil. Voda je! :mrgreen:
Je pa potem javil, da je tak ventil, kakršnega nikjer ni več za dobiti. Mora biti neka X zadeva. Še čakam na njegov odgovor, če bo kje uspel dobiti ventil za zamenjavo.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

urbancebulj napisal/-a: V kateri pipi pa ni vse iz plastike?!
:mrgreen:
Armal ima keramične armature. So praktično za vedno

Če ni ventila se da cev zamrznit pa potem delati na njej. Če je tvoje stanovanje si zrihtaj en glavni ventil ker boš imel takih problemov še.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ob morebitni adaptaciji definitivno, pa svoj števec za vodo!
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Armala ni več..

To me pa res zanima, kako se cev kar zamrzne in se potem dela dalje na vodovodnem omrežju, kjer so pritiski 5+ barov, prostora nič, cev pocinkana zrven odtočne vertikale, da se ne da niti navoja urezat, nekaj je teorija, nekaj pa praksa.

Tako kot termostatski ventili naradiatorjih, bodo tudi vodomeri nujni v vseh kopalnicah v nekaj letih, kdo bo pa zaradi tega celo kopalnico kopal pa ne vem.

Važno da imaš vodo, v najslabšem primeru, pa obertail ven, pa čep notri, dokler se ne adaptira kopalnica.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Armala ni več ? https://armal.si/sl/o-nas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Cev se zamrzne s Co2. Notri se naredi štopeljc iz leda in to drži.
Tako smo sanirali mi, ko ni bilo mogoče prekinit vodo.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Evo, ostanek ventila...

Slika
Odgovori
  • Informacija