termostat LANCIA dedra 1.6

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

Prosim če mi lahko nekdo pove kje se nahaja termostat, da ugotovim če ga lahko sam zamenjam.

Lancia dedra 1.6 i.e.
(se pravi klasika fiat 1.6 motor....- tipo, tempra itd.)

hvala
:wave:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ko odpreš pokrov motorja, se termostat nahaja na desni strani, pod modulom za vžig. Gor so priklopljeni vžigalni kabli.

In ja, lahko ga zamenjaš sam, pa še čist simpl je.

Kateri letnik pa je tvoja Dedra in katero verzijo motorja 1,6 imaš?
Pri moji je motor 835C1.000 in je neka čudna verzija, saj je v EPERU avto pod kodo USA-93'!
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

letnik 93, verzijo pa moram preverit.na ePeru pa vidim da je koda itak ista za vse 1600 tudi USA '83

hvala za pomoč.
Jutri grem kupit v soboto pa bom menjal.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Jaz sem to opazil, ko sem hotel menjati olje in filtre. Po kodi motorja je navoj čepa karterja in navoj oljnega filtra metričen in filter zraka od Tipota, v resnici sta pa navoja v inčah on filter zraka čisto od enega tretjega avta.

Termostata pa original sigurno ne boš dobil. Od aftermarketa se je pa pri moji Dedri kot 100% delujoč pokazal temič proizvajalca VERNET. Ravnotako ga je pretekli teden dobila tudi Y!
Pri Kappi imam pa ful težav! Največ problemov imam s termičem proizvajalca BEHR. Menjal že 3x, pa se avto sploh ne ogreje. Zato gre danes, po več kot mesecu čakanja na dobavo, v avto termič VERNET. Pa ma da dela...

Toliko o mojih izkušnjah. Za kaj več, pa kar tu zalajaj...
Odgovori
  • Informacija