Dräger & Fiat Bravo

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kaj bodo pa modri porekli na precej "modre" žaromete?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Drager 6000K ne pomeni svetilnosti, ampak barvo svetlobe. Svetilnost se meri v lumnih. In xenon 6000K ima slabšo svetilnost kot 4300K, sploh v mokrem vremenu in črni cesti, je 4300K precej bolja izbira. In konec koncev 6000K izgleda že preveč modro oz. preveč rižersko, original xenoni so vsi nekje od 4300 pa do max 5000K. Nekako ne razumem vgradnje modrega 6000K, ampak ok, vsakem dela kar mu paše ;), meni izgelda ceneno.

Kaj lahko modri rečejo na to? Lahko dobiš konkrektno kazen, a večji problem je, ker Drager nima pranja žarometov, če prav vidim. To pomeni, da mu v primeru sneženja sneg ostane na žarometih, ker se le ti zaradi xenon žarnic ne grejejo dovolj in ne stopijo snega, v tem primeru potem ne vidiš več nič. Halogenske žarnice se precej bolj segrevajo, zato topijo led in sneg. Zato ima vsak avto, ki ima prignal xenon tudi pranje žarometov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

TribesMan napisal/-a:Kaj bodo pa modri porekli na precej "modre" žaromete?
Mene bolj kot to zanima, kako gre tak x-kit skozi tehnični pregled...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Sem na A.com prebral, da si prešaltal na 4300K, res pohvalno! :wink:
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Dräger.....a imaš kake probleme z elektroniko in ali si kupil kak Kit z "digitalnimi balasti" ali običnega ??

Namreč tudi sam mislim menjati in vstaviti 4300K sam pri novih avtih z veliko elektronike so lahko kake težave.
Ti gori kaka opozorilna lučka?
Kje si šel z kabli v luč....čez pokrovček ali si luči vzel ven in iz spodnje strani?



PS: pranje žarometov je bull s****!!
Tudi xenon se greje, tako da parabole se tudi malo segrejejo, medtem ko se halogen žarnice tudi ne segrevajo toliko, da bi se led kar tako stopil!!
Sploh pa ne v primeru, ko je vmes še leča

lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Gricko napisal/-a:Dräger.....a imaš kake probleme z elektroniko in ali si kupil kak Kit z "digitalnimi balasti" ali običnega ??

Namreč tudi sam mislim menjati in vstaviti 4300K sam pri novih avtih z veliko elektronike so lahko kake težave.
Ti gori kaka opozorilna lučka?
Kje si šel z kabli v luč....čez pokrovček ali si luči vzel ven in iz spodnje strani?



PS: pranje žarometov je bull s****!!
Tudi xenon se greje, tako da parabole se tudi malo segrejejo, medtem ko se halogen žarnice tudi ne segrevajo toliko, da bi se led kar tako stopil!!
Sploh pa ne v primeru, ko je vmes še leča

lp
No potem pa probaj med delovanjem prijeti in držati halogensko 55W žarnico in xenon žarnico. Če bi bil Bull s****, ne bi pri orgianl xenonu vgrajevali pranje. Sicer pa če boš v 156ko vgradil xenon boš slepil vse naokrog. Predlagam da vgradiš xenon z lečo ;), ker na cesti nisi sam.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

lizard:
Glede držanja je res, halogenke ne boš držal, ampak tudi xenon ni hladen in pa nekaj časa delovanja tudi nisem siguren če boš držal brez problema!!
Vgradil bom v bravota (od punce)! in po 3 urah vožnje ne boš verjel, je steklo hladno (H1 original je notri)!

PS: na Alfi pa je "steklo" mlačno.
Imam pa xenon
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tudi xenon zarnice ne bos drzal! Razen ce si superman!

LP :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja Drager kaj ga pa serješ s tem xenonom, pa še moder je. Upam da maš srečo s policaji...
Drugače pa je 4300 edina prava izbira, ker res konkretno sveti, pa lažje se "izogneš" policajom.
Upam da vsaj pranje zmontiraš gor.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pa obstaja kakšen način da spraviš gor pranje? Kakšna aftermarket zadeva? Originalno bi bilo verjetno predrago...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

TribesMan napisal/-a:Pa obstaja kakšen način da spraviš gor pranje? Kakšna aftermarket zadeva? Originalno bi bilo verjetno predrago...
Obstaja, stane od 50 € pa do dobrih 100 €. Tudi avtomatsko nastavljanje se dobi, cena je okrog 300 €. Brez leč pa xenon itak ni dosti vreden :).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Se mi zdi da ima bravo zadevo vgrajeno v odbijaču, tako da zna biti res drago. Ostalo bo pa zgledalo bolj tako-tako.

LP
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Ko sem nabavil komplet so bile poleg žarnice H7 z barvno toploto 4300K. Ker ima Bravo žarnice H1 (luči so z lečo) sem žarnice menjal in prišle so 6000K in te sem zmontiral in opazil šele potem ko je bilo vse skupaj v avtu. Jebiga. Bom kupil 4300 sam da grejo prazniki mimo.
Set za pranje luči pride 65€ + poštnina. Šobe so kot pri 159. Tega verjetno nebom dajal notri ker bo prej avto šel, sploh pa z 4300 žarnicami nebo preveč opazno.
Luči so z leči in ni nobenega bleščanja ali kaj podobnega tako ko bojo notri 4300K boš samo za volanom videl razliko.
Sem pa xsenon vgradil zato ker imam ponoči res probleme vozit in slabo vidim in ne ker se bi rad šel tjunink. :wink:

Lizard: hvala za tvojo skrb, razlogo imaš zgoraj.

Gricko: balasti imajo nek sistem da nimaš težav z elektroniko (can bus kontroler). Tak kit dobiš ugodno v spletni trgovini Mstyling katere lastnik predvidevam je tudi uporabnik tega foruma. Jaz sem sicer kupil drugje, ampak žarnice bom sigurno pri njemu.
V luč sem šel čez pokrovček ker je že tako prekleto malo prostora.

Luč se ravno tako segreje in sneg se stopi dol brez problema. Sprobano danes ko smo imeli pri nas kar lepo zimsko pravljico.

L.P.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Dräger .....a te balasti se enako priklopijo ali imajo drugačen priklop na obstoječo instalacijo.Drugače sem tudi sam zasledil te balaste, samo kolikor sem bral, ta can bus uporabljajo bolj nemci (audi, bmw....), nisem vedel da je pri fiatu isto.
Drugače pa 4300 + leča mislim da nebi smel imeti problemov.....

Sam bom šel sigurno v luč iz spodnje strani, pa me je zanimalo če si že jemal luči ven, zato sem vprašal :D


PS: Fake šobe oz ne original je enako kot jih nebi imel (za plavce), tako da če že, potem bolje original....glede na to da se original dvigne iz odbijača pa je sigurno preveč €€€ + posoda za vodo je ful mala (vsaj pri meni)
LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To da se dvigne z odbijača ni nobena huda tehnika. Sam pritisk tekočine za pranje dvigne šobe iz odbijača. Potrebne so samo take šobe.
S količino vode je pa tko... pranje ponuca ogromno, zato se pri originalnih vgradnjah pranje vklaplja po določenem vzorcu... ne čisto vsakič ko pereš vetrobransko steklo. Pa seveda je ponavadi rezervoar za tekočino precej večji če imaš vgrajen xenon...
Odgovori
  • Informacija