Konec Lancie v slikah

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No dizajnerji so ravno za tega coupeja dostikrat znali povedat da je fail, ker so zajebali postavitev zadnjih koles glede na karoserijo. No jaz bi ga vseeno mel,ker je če ne drugega zelo eksluzivna zadeva...
JanosP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 204
Pridružen: To Apr 21, 2009 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

Zdaj šele začetek konca? Ne bo nič manj od tega kar je bilo zadnja leta, totalno mimo se mi od tega zdi samo voyager. Je pa idealna prilika da si brand malo opomore in mogoče v prihodnosti naredi spet kaj res dobrega, kar se bo ob tem da je dobro, mogoče celo prodajalo.

Thesis je lahko bil še ne vem kako vrhunski avto pa je bil vseeno relativno velika prodajna polomija. Dokler bo tako je res potem mogoče bolje da prodajajo chrysler lancie kot pa da naredijo še en takšen avto, ki je za večino ljudi too much. Fanov takšnih avantgardnih oblik je res peščica, vsaj zdi se tako
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kappa coupe ima res preveč skrita zadnja kolesa o tem ni dvoma, zato nujno rabi minimalno 17" platišča, da se to malce popravi.



No še nekaj glede Thesisa, kar sem hotel povedati gled dizajna.


Eno je ali je dizajn vrhunski ali ne, drugi pa je če je komu lep ali ne. Recimo Audi A4 je (meni) lep, a je daleč od vrhunskega dizajna. Tudi Thesis mi je lep, a ima tudi vrhunski dizajn, po mojem mnenju na skorajda enakem nivoju ko dizajn Alfe 8C, ki je enim spet lep drugim ne, a ni dvoma, da je vrhunsko oblikovana.

Ali če povem drugače, tale slika (kubizem) od Picassa je nekomu grda, drugemu lepa in o tem lahko debatiramo večno, a je brez dvoma vrhunsko delo:

Slika
Zadnjič spremenil lizard, dne Po Feb 14, 2011 4:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kar pravijo razni dizajnerji je eno, meni osebno je tole grda maska spredaj, odzadaj pa pravim, da je nekaj posebnega. Na žalost sprednji konec uniči cel avto.

Slika

Stara je 100:1 proti tej žabi. Dizajn gor/dol, avto ne deluje homogeno. Spredaj velike okrogle (?) luči, glomaznost..., odzadaj slick look in minimalizem. Neskladje, ne pa dizajn.
Kot izziv ti dam nalogo, da pripopaš slike vozil razreda Thesis, ki so pa bili v njenih letih lepši?
Tudi če je BMW še bolj grozen, ga bo švabon še zmer kupil. Italijani pa niti svojih Lancij niso kupovali...zakaj bi jih potem še kdo drug. (Upam, da misliva oba tazadnjo Thesisko in ne tisto, ki jo vozi recimo lizard)

Kritika ni šla na notranjost, materiale in kaj vem še. Avto je preprosto spredaj nenavaden/starinski/grd/avantgarden rečite temu karkoli, ampak kot paket je neskladen in to ga tepe.

Trg je tej zadevi povedal svoje in 16.000 prodanih primerkov ni nek podatek za tolčt se po prsih in govoriti, kako nad-dizajnerski je avto in oblikovni hit. Redek ja, o okusu je pa trg povedal svoje.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alfa_samec, Thesis je samo en, in tudi en bo ostal. Chrysler 300 je Thema.

In kar je najbolj pomembno - Thesis je na slikah obup!, v živo pa nekaj povsem drugega.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če si ga lastiš in ti stoji v garaži še ne pomeni, da je lep tudi vsem drugim. Pa čeprav samo v živo. Sorry, ampak ne moreš me prepričat, da je na zunaj lep.

Urška Čepin je tudi OK punca po duši, ampak njen fris je dovolj da te mine :wink:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

hja...te chrysler-lancie me rahlo spominjajo na izjemno alfino uspešnico - Arno :doubt: le da so tu dizajn skreirali američani in ne japonci. Kar pa se samih modelov tiče me najbolj moti to, da je edina razlika med chryslerjem in Lancio postala značka. Če ne drugega, bi lahko vsaj gril spremenili v bolj "lančističnega" - bolj zašiljen z vertikalnimi krom letvicami ali pa brez njih. Sicer je res, da bo Lancia s temi modeli močno popestrila prodajno paleto, vendar pa sem predvsem za Lancio grand voyager ( #-o ) precej skeptičen, ker je tipično ameriško kvadratast enoprostorec. Mislim, da imata tako Thema kot Fulvia večje možnosti za prodajni uspeh, Thema zato, ker je chrysler 300, khm, vpadljiv avto in glede na to, da se slovenceljni dostikrat grejo kdo ima večjega... :mrgreen: Fulvia pa bi po mojem znala biti dokaj uspešna, predvsem zato ker bo po pri nas popolnoma nov model, ki dizajnersko niti ni tako zelo katastrofalen. Seveda bo prodajne številke pokazal čas, upam pa, da ta eksperiment ne bo pomenil dokončnega konca znamke, ki v zgodovini avtomobilizma tako veliko pomeni.
Še vedno pa sem mnenja, da so se tega hmm... menjanja znamk lotili na popolnoma napačen način. Sam tako ali tako nisem pristaš te politike, vendar pa če seže grejo take stvari, bi morali vsaj dizajn skreirat Italijani in ne ameri :doubt:

PS. Tale Kappa coupe je pa tudi mene mikala, ker je res eksotična zadevca :mrgreen:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec napisal/-a:Če si ga lastiš in ti stoji v garaži še ne pomeni, da je lep tudi vsem drugim. Pa čeprav samo v živo. Sorry, ampak ne moreš me prepričat, da je na zunaj lep.

Urška Čepin je tudi OK punca po duši, ampak njen fris je dovolj da te mine :wink:

Aleš, zdaj pa preberi še 1x kaj sem napisal. Nikjer te namreč nisem prerpičeval da je lep. Govoril sem o dveh pojmih, ki se jih ne enači.

Pa Thesisa si ne lastim (v čem je smisel usmerjanja debate na osebni nivo?), mogoče kdaj v prihodnosti...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nič osebnega ni bilo mišljenega...če si tako razumel. Rekel si, da ko ga gledaš dovolj časa, ti postane lep. Meni pač ne. Nič tragičnega pač.

Vem da sta dva pojma, dizajn je konec koncev lahko tudi kepica dreka na pločniku. Jaz sem se bolj usmerjal na "lep" dizajn ki te pusti paf in ne takšnega umetniškega, poleg katerega moraš razmišljati, ali ti je tisto nekaj všeč ali ne.
Uporabniški avatar
28282
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 12:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ufff, me kar boli, ko gledam te fotke. :( badge engineering at its worst.

ko začneš enkrat tako limat značke a-la flavia na sebringe, je to (vsaj za dolgo časa, če že ne za vedno) konec znamke. seveda se je nekaj takšnega zgodilo že z delto, ampak tam so vsaj nekaj truda pokazali. tukaj pa res... ugh...
fiat pobira korporativizem najslabše sorte. kot se ne bi ničesar naučili na tujih -recimo chryslerjevih- napakah zadnjega desetletja, dveh. limanje značk gor pač preverjeno ne deluje, vsaj v razredu, ki si ga radi pripisujejo, ne.


lizard, se povsem strinjam s tabo.

in za konec- zaenkrat se še drži, ampak če ima tudi alfa za it po poti iste kapitalske logike, pa že raje vidim, da je VAGova. :roll:
_________________
*Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
*Volvere, everything that rolls
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ne glede kako vzamemo je thesis največ kar je uspelo italjanski avto industriji spacati skupaj in je namenjeno tudi navadnim smrtnikom.
Enim je všeč drugim spet ne in naj pri tem tudi ostane.

Če bo šlo tako naprej kmalu ne bo lancie (oz. je več ni) takoj kakšen kilometer za njo caplja pa alfa.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec napisal/-a:Nič osebnega ni bilo mišljenega...če si tako razumel. Rekel si, da ko ga gledaš dovolj časa, ti postane lep. Meni pač ne. Nič tragičnega pač.

Vem da sta dva pojma, dizajn je konec koncev lahko tudi kepica dreka na pločniku. Jaz sem se bolj usmerjal na "lep" dizajn ki te pusti paf in ne takšnega umetniškega, poleg katerega moraš razmišljati, ali ti je tisto nekaj všeč ali ne.
No nisem hotel reči tega, pisal sem, da bolj ko preučuješ dizajn večjo vrednost dobiva, se pravi bolj ugotavljaš kako vrhunski je (ne lep), ker na začetku spregledaš določene stvari (sploh če gledaš samo slike).

Sicer je možno, da ti neka stvar ščasoma postane lepša, ampak to seveda ni to - ali ti je nekaj lepo ali pa ti ni. O tem seveda ne bom nikogar prepričeval.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tako je. Kaj za sebastjana domačo nalogo si že opravil? :mrgreen:
Uporabniški avatar
28282
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 12:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sej okus je seveda stvar vsakega posameznika (in neskončnih debat). :wink: in thesis mi nikoli ni bil posebej lep. ampak mislim, da če bi iskali avto za v kak muzej industrijskega oblikovanja, bi med vsemi naštetimi brez kakšne hude debate soglasno izbrali ravno njega.
_________________
*Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
*Volvere, everything that rolls
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec napisal/-a:Tako je. Kaj za sebastjana domačo nalogo si že opravil? :mrgreen:
Bo narejena nekje med sredo in petkom :), ko bom v LJ.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija