Fiat Punto '03, 1.2 8V

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Imam puntota z 225k kilometrov, letnik '03, bencinar 1.2, 8V.

Pojavil se mi je problem in sicer poraba olja. Teče nikjer nič, dihtnga na glavi zamenjana 10k km nazaj, ker je bilo okrog že vse mastno, servisi delani redno od 15k-20k (kupljen z 9k kilometrov), nikoli tišan hladen, ipd.

Pije mi približno liter na 3-5k kilometrov, dosedaj sem dvakrat dolil več kot liter, da je prišlo nazaj na maksimum. Dajte mi prosim povedat kat to pomeni. A to pomeni da so ojnični ležaji zanič in pobira olje? A se to splača menjat? Nova mašina? Avtoček je drugače popoln, vse zrihtano, vse menjano, ampak očitno so kilometri naredili svoje.

A se lahko furam normalno in dolivam olje, a bo zmeri hujše? Kako hitro napreduje to?

Hvala za odgovore...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Najprej bi preverjal in iskal v smeri:
- obrabljeni batni obročki
- obrabljena tesnila vodil ventilov (tefloni)
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Aha ok, hvala, o kakšnih zneskih pa to govorimo? Koliko je dela po urah, koliko material?
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

dokler se za njim ne kadi plavo, ko "zahodis", dolivaj, ce te ne moti.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

tole smo mi rihtal na Lanci Y 1.2 16V(še 1x več ventilov kot tvoj punto). približen znesek si lahko zračunaš iz teh cen(+ ali - nekaj €):
http://cms.lancia-klub.si/forum/17-y/36 ... rt=45#3764
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

pero...to že sedaj delam, ampak ne maram zjebanga vozit, plus tega da ne vem kako hitro bo prišlo do kritičnega... :mrgreen:

bishop..hm, jaz sem glavo že ravnal pa dihtngo menjal, torej mi ostane verjetno "pa še menjava ventilov, brušenje glave in menjava teflonov:
delo in material : 196,00€"..ker za nek tak znesek bi šel v popravilo, ko bo postala poraba olja še večja...
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

dzuko napisal/-a: bishop..hm, jaz sem glavo že ravnal pa dihtngo menjal, torej mi ostane verjetno "pa še menjava ventilov, brušenje glave in menjava teflonov:
delo in material : 196,00€"..ker za nek tak znesek bi šel v popravilo, ko bo postala poraba olja še večja...
absolutno se strinjam s teboj. Samo pri tebi pomoje ne bo potrebna menjava ventilov, ki stanejo cca 10€ po kosu-neoriginalni, tako da si potem na cca 100€ + delo seveda.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Teflone ventilov boš verjetno brez problema zamenjal za par 10€, saj tefloni so zelo poceni, le delo malce več časa vzame.
Za ta postopek pa ponavadi ni treba snemat glave, ker se to lahko naredi daleč bolj elegantno s stisnjenim zrakom. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Hvala za vse informacije, bom mehanika prosil za oceno stroškov, da se bo zrihtalo ob rednem servisu čez kakšen mesec ali dva... :wink:
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ok, tefloni pa to je vse zamenjano, poraba olja je skoraj nična. :)

Sedaj pa en drug problem. Avto je hladen zamorjen, spelješ še lahko, v drugi pa nobene moči. To se zgodi recimo v 3 primerih od 5, zjutraj gre normalno, popoldne pa ne, pa potem naslednji dan npr. ravno obratno.
Vžigalni kabli so bili menjani pri 182k km, svečke pri 200k km, avto jih ima sedaj 240 k km. Kaj bi lahko bilo narobe?

Pa še en problem oziroma sedaj sem opazil, ko so bili menjani in bobni in pakne. Če močno pritisneš na bremze, najprej zablokira zadnjo desno. Je to pač jebiga al bi blo lohk kej narobe?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Da se še tukaj malo olajšam.

Podoben primer kot pri alfi, če se kdo spomni.

Torej v zadnjem letu narejena dva mala servisa, veliki servis, menjani vžigalni kabli, svečke, spucani injektorji, menjani tefloni, zadnje pakne in bobni, prednje ploščice, prednji brisalci, komplet menjane žarnice v armaturi, plus manjša popravila ala poliranje luči ipd.

No in pol se ti ob pol štirih zjutraj pred bajto zaleti v parkiran avto ženska brez izpita, avto totalka in kar bom dobil imam glih lohk za zapit se ga od žalosti. Avto ima pač preveč kilometrov.

Ma poln k**** imam vzdrževanja avta pa da ti ni sam prevozno sredstvo ampak res skrbiš tko kot je treba, ker ti itak pol en dogodek vse zjebe.

Avto se skoraj zihr ne bo popravljal. Komplet bok na eni strani za zamenjat, na drugi strani bok klepat, štrihat obe strani plus odbijač (ki je za zavarit oziroma menjat, polomljeni nosilčki na eni strani), prehodi na vratih, letvice dol pobrat (nove zihr predrage), most skrivljen, amortizer je postran, plus ostalo, ne vem kaj še vse paše zraven. Na uč pod jurja ne pridem. #-o
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

to po opsisu sodec se za kose ne mores prodat-zal

kuponcek, itak bo totalka, koliko pa bodo ocenili je pa drugo vprasanje

mislim da nima smisla popravljat, prodas motor in menjalnik

ce bos prodajal, rabim 6gang menjalnik ce je bil gor:)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Za kose sem razmišljal kaj bi lohk imel..airbaga, servo, blatnika, odbijač, havba, prtljažnik, polica, ostalo je pa bolj kot ne zanič oziroma vredno manj kot bi me koštal prostor v garaži..menjalnik je od 1.2 8v 60KM, ni abarth tole :mrgreen:

Motor ima pa 244k km prevoženih, menjalnik prav tako, res da so injektorji spucani, veliki servis ne dolg nazaj, dihtnga menjana pa tefloni, ampak komu naj to prodam?

Zdej čakam da bo zavarovalnica dobila predračun za popravilo in ugotovi uradno da je totalka, pol pa da mi povejo znesek..
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pa babo pejt 3x zasamarit pa naj da se 500 eur na roko !
Odgovori
  • Informacija