Pa da še jaz predstavim mojo vetturo

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
dejanzb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Nov 22, 2012 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Alfe spremljam že dolgo časa, eno sem si tudi lastil (147 1,9 JTD 85 kW 3 porte) a trenutno sem še pri 'sosedih' iz Torina. Januarja bo minilo 5 let od nakupa Lancie Lybre 1,9 JTD 85 kW Business (letnik 2003-že faceliftana). Avtomobil je bil pripeljan direktno iz Italije in je bil v lasti očetovega kolega. Vem...oprema Business je osnovna tako, da ni usnja, usnjenega volana s komandami, platišč,...a kljub vsemu je vozilo solidno opremljeno saj ima samodejno dvopodročno klimo, 10 airbagov, ABS, meglenke, Bose ozvočenje,...predvsem pa je avto dobro sestavljen, nič ne ropota v notranjosti in imaš tisti občutek solidnosti ter varnosti.

Vozilo je paladijsko sive barve in ima prevoženih 270.000 km. Servisiram ga sam, kake večje stvari (npr. menjava sklopke na 245.000 km) pa prepustim profesionalcem.
Če pogledam nazaj teh 5 let...pravzaprav z avtom nisem imel kakšnih večjih težav. Nikoli obstal na cesti, razen okvarjene sklopke nobene večje stvari. Kar se malih stvari tiče sem v teh letih menjal prednji in zadnji znak, prednje utripalke, tesnilo okrog antene na strehi, cev pri intercoolerju, prednje roke in vse 4-i male stabilizatorčke, 2 kolesna ležaja ter gumice stabilizatorja.

Avto je lepo in skrbno vzdrževan ter tako tudi vožen.

Spomladi pa se obeta sprememba saj nameravam kupiti Alfo 159...Lybra pa kljub vsemu ostane pri hiši. Še slikica iz ene poti na Madžarsko...

LP

[/img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater :)
Važno, da je 'taljan'...
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

"Italijanski mercedes", lepa je. Tudi sam sem imel lybro, berlino 2.0 LX. Čudovit avto, s fantastičnim motorjem. Lepo, da ne gre od hiše. 8)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Slika
Slika
dejanzb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Nov 22, 2012 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Hvala Gregson. sem imel nekaj minut časa..in nikakor pogruntati kako prilepiti sliko, pa sem rekel...mah..pa naj bo link,, :wink:

lp,Dejan
Važno, da je 'taljan'...
dejanzb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Nov 22, 2012 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

E vidiš Carlo, če bi imel službo malo bližje bi pa 2,0 Lybro nabavil..najprej sem tisto gledal. No na koncu sem pristal tudi na Lybro z osnovno opremo (čeprav ima več opreme kot osnovni C klase, 3 serie ali A4), najbolj pomembno je bilo, da je bil avtomobil čimbolje ohranjen.

Ni mi žal...je sicer moj prvi ITA avto (alfo sem nekaj časa kot drugi avto) in nekako ne bom šel ven iz Italije :P .
Ker Lancia trenutno nima nič v tem razredu...bom vzel pač 159, ki se mi že itak dopade. Lancia pa zagoto ostane pri hiši. Pravzaprav razmišljam, da bi si še kakšno nabavil...mogoče iz italije kot oldtajmerja pripeljal kako staro Delto oz. še rajše..Prismo :D .

Lp,
Dejan
Važno, da je 'taljan'...
Odgovori
  • Informacija